نحوه طراحی بنر برای وبلاگ
مقاله

9 نکته طلایی جهت طراحی بنر برای وبلاگ های حرفه ای

بنرها عناصر مهمی در هر وبلاگ هستند که توسط کاربران مورد توجه قرار می گیرند. یکی از اولین مواردی که بازدیدکنندگان هنگام ورود به وبلاگ شما مشاهده می کنند، بنر است که در بالای هر صفحه وبلاگ ظاهر می گردد. یک بنر عالی وبلاگ که به عنوان هدر نیز شناخته می‌شود، ترکیبی مناسب بین طراحی خوب و هدایت کاربران به صفحات داخلی وبلاگ است. در نتیجه، تمرکز روی بهترین شیوه ها هنگام طراحی بنر برای وبلاگ، ضروری می باشد تا بازدیدکنندگان به سرعت متوجه موضوع وبلاگ شما شوند.

روش های گوناگون طراحی بنر برای وبلاگ

تصویر(1)

در این مقاله لیستی از 9 نکته برتر جهت طراحی بنر وبلاگ ها و پنج اشتباهی که در طراحی بنر باید از آنها اجتناب کنید، گردآوری شده اند.

9 روش جهت طراحی بنر وبلاگ ها

در ادامه 9 نکته در مورد طراحی بنر برای وبلاگ، آورده شده است. 

1. در بنر وبلاگ خود از فونت های واضح و خوانا استفاده کنید

متن بنر وبلاگ باید در نگاه اول خوانا باشد. از کلمات کوتاه و ساده استفاده کرده و فونت هایی را انتخاب کنید که واضح، از نظر بصری جذاب و در اندازه های نسبتا بزرگ باشند. از فونت های کوچک در بنرها استفاده نکنید زیرا خواندن آنها دشوار است.

2. بر مهمترین عناصر تاکید کنید

مشخص کنید که تمایل دارید بازدیدکنندگان در هنگام ورود به وبلاگ شما چه کاری انجام دهند و آن را به صورتی کاملا متمایز، در بنر به نمایش بگذارید. به طور کلی، بنرها حاوی اطلاعاتی هستند که به کاربران کمک می کنند تا به طور موثرتری با وبلاگ ارتباط برقرار نمایند، مانند:

  • لوگو
  • شعار
  • لینک های ناوبری (Navigation)
  • آیکون رسانه های اجتماعی
  • اطلاعات تماس

گزینه هایی که بیشتر برای شما اهمیت دارند را مشخص نموده و تاکید بیشتری بر آنها داشته باشید.

نکات مهم در طراحی بنر برای وبلاگ

تصویر(2)

3. از CTA یا Call-to-Action در بنر خود استفاده نمایید

پس از جلب توجه بازدیدکنندگان، بنر باید آنها را به سایر صفحات وبلاگ هدایت نماید. استفاده از یک CTA در بنر این کار را انجام خواهد داد و به کاربران اعلام می کند که در مرحله بعد چه کاری انجام دهند. درج یک CTA متمایز با عبارت‌های عمل‌محور ساده، بازدیدکننده را وادار می‌کند تا روی صفحات دیگر وبلاگ شما کلیک کرده و از آنها بازدید نماید. در نتیجه به شما در افزایش ترافیک و تعامل نیز کمک خواهد کرد.

4. از عناصر طراحی که بیانگر شخصیت وبلاگ هستند استفاده کنید

رنگ یکی از مهمترین ابزارهای ارتباط غیرکلامی می باشد. احساسات را برمی انگیزد و تاثیر مستقیمی بر عواطف دارد. در نتیجه، هنگام طراحی یک بنر برای وبلاگ، انتخاب رنگ یک نکته ضروری است. از رنگ ها و جلوه هایی در طراحی بنر وب خود استفاده کنید که با ویژگی های وبلاگ شما مطابقت دارد. ترجیحاً ترکیبی از سه رنگ را برای وبلاگ خود در نظر بگیرید. اگر بیش از سه رنگ را انتخاب کنید، ممکن است وبلاگ شما نامرتب به نظر برسد.

علاوه بر این، خانم ها و آقایان ترجیحات رنگی متفاوتی دارند. بنابراین اگر وبلاگ شما مربوط به جنسیت خاصی است، می‌توانید قبل از طراحی بنر برای وبلاگ، در مورد ترجیحات رنگ آنها، تحقیق کنید. وقتی نوبت به طراحی بنر تبلیغاتی می‌رسد، از رنگ‌های پررنگ‌تر برای ایجاد تمایز و جلب نظر کاربر استفاده نمایید.

طراحی بنر برای وبلاگ هایی با طیف خاص

تصویر(3)

5. از منوهای کشویی استفاده کنید

منوهای کشویی در طراحی بنر برای وبلاگ ایده آل هستند. زیرا به تصاویر فضای بیشتری برای نمایش می دهند. بسیاری از وبلاگ ها برای ایجاد صفحات تلفن همراه و دسکتاپ، از این منوها استفاده می‌کنند. درج منوی کشویی در بنرها، به شما امکان می دهد تا وبلاگ خود را به صورت سازماندهی شده نمایش دهید.

6. بنر وبلاگ را در هنگام اسکرول کوچک کنید تا اطلاعات مهم قابل مشاهده باشند

کوچک کردن بنر روشی عالی برای در دسترس نگه داشتن اطلاعات مهم وبلاگ و در عین حال کاهش میزان فضای اشغال شده در حین اسکرول می باشد. اگر یک بنر بزرگ و تاثیرگذار ایجاد کرده اید، بهتر است وقتی بازدیدکنندگان اسکرول می کنند، بنر کوچک شده و صرفا موارد ضروری و لوگو نمایش داده شود و همچنین رنگ آن تغییر نماید.

7. افکت هایی را در بنر خود اضافه کنید تا بازدیدکنندگان را هدایت کنند

استفاده از افکت ها در طراحی بنر، برای هدایت بازدیدکنندگان مهم است. بنابراین، افکت های جذاب را برای جلب توجه بازدیدکنندگان انتخاب کنید اما نباید آنقدر چشمگیر باشند که موجب حواس پرتی شوند. برخی از افکت ها (مانند تغییر رنگ) فقط در دسکتاپ قابل مشاهده هستند. بنابراین افکت‌هایی را انتخاب کنید که در دستگاه‌های موبایل نیز قابل مشاهده باشند.

الگو ها و نکات مهم در طراحی بنر برای وبلاگ

تصویر(4)

8. طراحی بنر را به گونه ای انجام دهید که لوگو را از بخش های دیگر متمایز کند

از آنجایی که بنرها اغلب اولین بخشی هستند که افراد هنگام ورود به وبلاگ متوجه آن می شوند، بنابراین استفاده از لوگو در طراحی بنر، ضروری است. معمولا درج لوگوهای گرد و مربعی در مرکز بنر و لوگوهای مستطیلی در سمت راست یا چپ بنر، مناسب خواهد بود.

9. بنرها را تغییر دهید تا وبلاگ خود را بروز نگه دارید

طراحی بنرها بسیار متنوع هستند و تاثیر قابل توجهی بر ظاهر وبلاگ دارند. بروزرسانی طراحی بنر وبلاگ یک راه عالی برای بروز نگه داشتن آن است.

چند اشتباه رایج که هنگام طراحی بنر برای وبلاگ بهتر است از آنها اجتناب کنید:

1. طراحی شلوغ

درج اطلاعات زیاد روی بنرها کاملا اشتباه می باشد. توجه به این نکته مهم است که بنر مکانی برای درج تمامی اطلاعات نیست. یک طراحی به هم ریخته می تواند برای کاربران شما نامفهوم به نظر برسد. بنابراین مطمئن شوید که متن های درج شده در بنر را به خصوص هنگام ایجاد بنر تبلیغاتی، کوتاه نگه داشته اید.

2. استفاده از یک پیام طولانی یا پیچیده

کاربرانی که به وبلاگ مراجعه کرده و بنر شما را مشاهده می کنند، احتمالا فقط چند ثانیه فرصت خواهند داشت تا پیامتان را بخوانند و معنای آن را درک نمایند. به همین دلیل است که همیشه باید پیام خود را مختصر و در حدی نگه دارید که به سرعت قابل درک باشد.

3. غلط املایی و دستوری

یکی از آزاردهنده ترین اشتباهاتی که هنگام طراحی بنر برای وبلاگ می توانید مرتکب شوید، اشتباهات املایی و گرامری است. اولین نکته ای که افراد متوجه آن می شوند همین مورد بوده و اشتباهات به راحتی نمایان می شوند. این موضوع، وبلاگ شما را غیرحرفه ای جلوه خواهد داد. در نتیجه، قبل از انتشار بنر، متن مورد نظر را مجددا چک کنید.

4. استفاده از تصاویر بی کیفیت

تصاویر می توانند هزاران کلمه را در اولین نگاه منتقل کنند و انسان ها نیز عموما به سمت عکس های خیره کننده جذب می شوند. اکثر افراد این عامل را نادیده می گیرند و در نتیجه وبلاگ آنها نتایج موردنظر خود را به دست نمی آورد. تعداد زیادی وب سایت و شرکت طراحی بنر رایگان و پولی وجود دارد که می توانید طراحی بنرهای خود را به آنها بسپارید.

کلام پایانی

در نهایت، سبک طراحی بنر برای وبلاگ شما، توسط هدف وبلاگ و نتایجی که می خواهید به دست آورید تعیین می شود. برای افزایش اثربخشی وبلاگ خود، همواره باید یک بنر مناسب طراحی کنید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *