7 نکته در نحوه نگارش ایمیل خوش آمد گویی کاربر پسند
مقاله

7 نکته در نحوه نگارش ایمیل خوش آمد گویی کاربر پسند

نامه های الکترونیکی خوش آمد گویی، نوعی از ایمیل های استقبال کننده هستند. به وسیله یک ایمیل خوش آمد گوئی که در ابتدای عضویت برای یوزرها ارسال می شود می توانید حس مثبت و رابطه دوستانه ای را با کاربر خود ایجاد نمایید. ایجاد تعامل با کاربر منجر خواهد شد تا در آینده کاربران را ترغیب نمایید تا با تهیه منابع آموزشی، فیلم ها یا برقراری تماس تلفنی، از محصول شما استفاده کنند.

ایمیل های خوش آمدگویی از بالاترین میزان تعامل با مشتریان برخوردار هستند. در حقیقت، طبق یک مطالعه، ایمیل های خوش آمدگویی چهار برابر بیشتر از ایمیل های تبلیغاتی معمولی خوانده می شوند. این افزایش تعامل فرصتی بی نظیر برای ایجاد یک کانال ارتباطی و ساختن اعتماد از همان ابتدا، ایجاد خواهد کرد.

ایمیل های خوش آمدگویی فقط برای ایجاد اولین تصور مثبت برای مشتریان ارسال نمی شوند. آنها هدف بالاتری دارند، مانند :

  • توسط آن ها کسب و کار خود را به مشتریان جدید معرفی می کنید.
  • ارزش محصول و کار خود را از طریق جداول معمول نمایش می دهید.
  • مشتریان خود را برای موفقیت های آینده آماده می کنید.

اگر می خواهید مشتریان از پیام استقبال شما و کل ارتباط آنها با تجارت تان بیشترین بهره را ببرند، نمی توانید از این مراحل صرف نظر کنید. خوشبختانه، اگر این عناصر را در ایمیل استقبال خود بگنجانید، دیگر نیازی به نگرانی در مورد فرصتهای از دست رفته نخواهید داشت.

نحوه نوشتن ایمیل خوش آمد برای مشتریان

1. موضوع را جذاب بنویسید.

تحقیقات نشان می دهد در حالی که 76٪ از بازدیدکنندگان انتظار دارند پس از عضویت در یک شرکت، یک ایمیل خوش آمدید دریافت کنند، اما تنها 50٪ از این ایمیل ها باز می شوند. این بدان معنا است که اگر ایمیل استقبال توجه مشتری جدید شما را جلب نکند، ممکن است افراد اصلاً متوجه ارسال ایمیل شما نشوند.

بهترین ابزاری که می توانید برای افزایش نرخ باز شدن ایمیل بکار بگیرید، موضوع است. یک موضوع جذاب و پرتحرک می تواند مشتریان را به سمت شما جلب کرده و آنها را در مورد محتوای محصول شما کنجکاو کند.

هنگام نوشتن موضوع ایمیل خود به این نکته دقت کنید که ایمیل شما چه سود و منفعتی برای مشتری دارد. به یاد داشته باشید که موضوع ایمیل مختصر باشد زیرا خواننده فقط می تواند یک  یا دو جمله را در پیش نمایش مشاهده کند. یک قانون  این است که موضوع شما باید اطلاعات کافی  برای جلب توجه خواننده را دارا باشد.

2. گزاره ارزشی خود را مجدداً تکرار کنید.

اگرچه ممکن است این یک اقدام غیر ضروری به نظر برسد، اما در واقع می تواند مزایای قابل توجهی را ارائه دهد.

تکرار گزاره ارزشی شما  فرصتی ایجاد می کند تا درباره خدمات یا ویژگیهای جانبی که ارائه می نمایید، به روشنی توضیح دهید. این امر به ویژه زمانی که یک روش پیچیده با ویژگی های منحصر به فرد به کار گرفته اید و ممکن است مشتریان از آن بی اطلاع باشند، می تواند مفید باشد.

3. مراحل بعدی ورود را نشان دهید.

زمانیکه که به مشتریان خود یادآوری کرده اید که چرا شما را انتخاب کرده اند، وقت آن است تا آن ها را با محصول یا خدمات خود آشنا کنید. معمولاً مراحلی وجود دارد که کاربران پس از ثبت نام باید برای بهره‌برداری هرچه بیشتر از این سیستم انجام دهند. برخی از نمونه ها عبارتند از:

  • تکمیل کردن اطلاعات نمایه آنها
  • تنظیم اولویت ها 
  • بارگذاری اطلاعات لازم
  • به روز رسانی حساب آنها یا انجام یک سفارش

4. لحظه "A-ha" ایجاد کنید.

این مورد یکی از مهمترین اقدامات برای گرفتن ایمیل خوش آمدگویی است. رئیس سابق فیس بوک، Chamath Palihapitiya کشف کرد که اگر یک کاربر را بیابید که در 10 روز هفت نفر از دوستان خود را به فیسبوک دعوت کند، احتمالا آن ها ارزش اصلی و واقعی فیسبوک را مشاهده کرده و یک عضو فعال خواهند شد. این طرح به عنوان "لحظه A-ha" شناخته می شود که در آن مشتری پی میبرد که با استفاده از محصول یا خدمات شما چه سودی نصیبش می شود.

هدف این نکته آن است که کاربر را در سریعترین زمان ممکن به یک مشتری تبدیل کرده تا از محصول شما استفاده نماید.

برای انجام این کار، ابتدا "ارزش اصلی" مشاغل خود را شناسایی کنید و موانع یا پیش نیازهای مشتریان برای دریافت این ارزش را برطرف نمایید. سپس می توانید از ایمیل استقبال خود برای راهنمایی مشتریان جدید استفاده کنید.

5. منابع مفید اضافه کنید.

همانطور که در مرحله قبل ذکر شد، شما می خواهید کاربر فوراً جذب محصول شما شده و هرچه سریعتر به یک مشتری فعال تبدیل گردد. اما جذب مشتری در اینجا به پایان نمی رسد. بسته به ماهیت و پیچیدگی محصول شما، ممکن است مشتریان به کمک بیشتری نیاز داشته باشند. به عنوان مثال، مشتریان ممکن است به راهنمایی در مورد معایب، ویژگی های محصول و غیره نیاز داشته باشند.

این احتمال وجود دارد که شما قبلاً راهنمایی برای سوالات متداول مشتریان خود ایجاد کرده باشید. فیلم های آموزشی، یک صفحه پرسش - پاسخ و پست های مفید وبلاگ از  بهترین روش ها برای راهنمایی مشتریان می باشند. این موارد  کمک کننده برای جذب مشتری ضروری است. اینکه راهنمایی های گفته شده را در ایمیل خوش آمدگویی خود بگنجانید به مشتریان خود کمک کرده اید تا از جستجوی بیهوده در سایت برای سوالات خود  دست برداشته و اطلاعات مورد نظر خود را راحت تر به دست آورند.

6. اطلاعات تماس برای دریافت خدمات را به مشتری ارائه دهید.

آخرین قدم برای جذب مشتری جهت موفقیت بیشتر این مورد است تا مطمئن شوید که آنها می دانند چگونه با شما تماس بگیرند. شما می توانید اطلاعات بیشماری در مورد هر آنچه ممکن است که یک مشتری نیاز داشته باشد تهیه کنید، اما نمی توانید هر مشکل احتمالی را که برای مشتریان پیش می آید، پیش بینی کنید. حتی اگر می توانستید، مشتریان شما انسان هستند و شاید آنها مایل نیستند از طریق منابع کمکی شما برای یافتن پاسخ سوال خود اقدام کنند. بنابراین بهتر است در مورد چگونگی تماس با شما برای کمک های بیشتر، اطلاعات کافی در اختیارشان قرار دهید.

افزودن این اطلاعات تماس به ایمیل استقبال یک روش عالی برای ایجاد اعتماد مورد نیاز در شروع یک رابطه است. این وفاداری، مشتری را سوق می دهد تا با شما تماس بگیرد و به خوانندگان اطمینان می دهد که در صورت نیاز می توانند با شما در ارتباط  باشند.

7.با یک فراخوان به نتیجه برسید

شما باید ایمیل استقبال خود را به صورت یک فراخوان برای جذب مشتریان به سمت محصول خود ارسال نمایید. بعد از اینکه ارزش شرکت خود را نشان دادید و توضیح دادید که چگونه به آنها در رسیدن به اهداف خود کمک خواهید کرد، مشتریان مشتاقانه برای شروع کار خود اقدام می کنند. بنابراین با تهیه یک دکمه در انتهای ایمیل، که اولین قدم در روند پردازش را آغاز می کند، کار را برای آنها آسانتر کنید.

تصویر(1)

ایمیل های خوش آمد از مهمترین ایمیل هایی است که شما ارسال می کنید. هنگامی که به درستی ارسال این ایمیل ها انجام شود، باعث ایجاد اعتماد و برقراری یک ارتباط موثر و مفید خواهد بود و همچنین شور و هیجان را در مشتریان شما بر می انگیزد.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *