کاربردهای پست های منقضی شونده در وردپرس
مقاله

20 روش برای استفاده از پست های منقضی شونده در وردپرس

وردپرس امکان زمانبندی انتشار پست ها را دارد اما با توجه به ماهیت محتوای شما، ممکن است بخواهید پس از رسیدن به هدف خود، به طور خودکار انتشار پست موردنظر را لغو کنید. در این مقاله به 21 روش برای بهبود محتوا و استراتژی بازاریابی با استفاده از پست های منقضی شونده در وردپرس، پرداخته می شود.

1. تبلیغات حساس به زمان

ممکن است اطلاعیه فروش، تبلیغات، پیشنهادات یا مسابقاتی را برای مدت زمانی محدود در وب‌سایت خود اجرا کنید. زمان‌بندی پست‌ها این امکان را ایجاد می کند که پس از پایان دوره تبلیغات، آن پست‌ها را به‌طور خودکار حذف یا بروزرسانی نمایید.

نقش زمان در پست های منقضی شونده در وردپرس

تصویر(1)

زمان‌بندی پست‌ها برای انقضای خودکار در پایان یک کمپین تبلیغاتی، تضمین می‌کند که پیشنهادات یا اطلاعات قدیمی به بازدیدکنندگان و مشتریان ارائه نمی‌شود. علاوه بر این، از سردرگمی و ناامیدی بازدیدکنندگان جلوگیری کرده و به حفظ اعتبار برند شما کمک می‌نماید.

به عنوان مثال، فرض کنید مالک یک فروشگاه خرده‌فروشی یا یک وب‌سایت تجارت الکترونیک قصد دارد یک فروش فوری هفت روزه را روی اقلام انتخابی اجرا نماید. می‌توان تعدادی پست جهت تبلیغ محصولات مختلف ایجاد نمود و برای انقضای خودکار آنها در پایان دوره فروش، زمان‌بندی انجام داد. در این صورت، اطمینان حاصل می شود که مشتریان فقط تبلیغات فعال را در سایت مشاهده خواهند نمود.

2. بروز رسانی های فصلی

اگر کسب و کار شما دارای محصولات، خدمات یا رویدادهای فصلی باشد، زمان‌بندی پست‌ها جهت منقضی شدن، می‌تواند تا حد زیادی مفید واقع گردد. پست های منقضی شونده در وردپرس که حاوی محتوای فصلی هستند (مانند تبریک تعطیلات، فروش های فصلی و غیره) به حفظ ارتباط محتوای وب سایت شما با فصل جاری کمک می کند. همچنین از نمایش محتوای قدیمی جلوگیری خواهد کرد. 

تغییر فصل برای استفاده از پست های منقضی شونده در وردپرس

تصویر(2)

به عنوان مثال، اگر یک کمپین مخصوص تعطیلات دارید، می‌توانید پست‌های مربوطه را به نحوی برنامه‌ریزی کنید تا پس از پایان تعطیلات منقضی شوند. در این صورت، از اقدامات اضافی جهت حذف یا بروزرسانی دستی محتوا در هر فصل جلوگیری خواهد شد.

فرض کنید یک آژانس مسافرتی می‌خواهد مقاصد تعطیلات مختلفی را در طول سال به نمایش بگذارد. می‌توان پست‌هایی ایجاد کرد که مکان‌های جغرافیایی خاصی را شرح می دهند و تا پایان فصل مربوطه، به‌طور خودکار منقضی می گردند. به این ترتیب، محتوای وب‌سایت با فصل جاری هماهنگ خواهد بود.

3. مدیریت رویداد

تنظیم تاریخ انقضا برای پست های مربوط به رویداد، تضمین می کند که جزئیات رویداد قدیمی به طور خودکار حذف می گردد. به همین دلیل اطلاعات دقیق و بروز برای شرکت کنندگان نمایش داده می شود.

به عنوان مثال، اگر شرکت شما رویدادها را سازماندهی می کند، می توانید پست ها را به نحوی برنامه ریزی کنید تا پس از برگزاری رویداد منقضی شوند. این ویژگی به مدیریت محتوای ویژه رویدادها، مانند جزئیات ثبت نام، بروزرسانی‌های دستور کار جلسه یا اطلاعات سخنران کمک می‌کند. علاوه بر این، تضمین می‌شود که قبل و بعد از رویداد، محتوای مرتبطی در وب‌سایت وجود خواهد داشت.

به طور مشابه، اگر کسب‌وکار شما کنفرانس‌ها را سازماندهی می‌کند، می‌توانید پست‌هایی برای تبلیغ هر جلسه و سخنران ایجاد کنید. سپس زمان‌بندی نمایید که پس از برگزاری جلسه، آن پست منقضی شود و جزئیات کنفرانس‌ قدیمی به طور خودکار حذف گردد.

4. پیشنهادات با زمان محدود

تبلیغ فروش یا تخفیف‌های انحصاری توسط پست های منقضی شونده در وردپرس، برای بازدیدکنندگان احساس فوریت ایجاد می‌کند. این امر مشتریان را به خرید فوری تشویق می‌نماید و برای خرده فروشان آنلاینی که قصد دارند فروش یک روزه یا آخر هفته را با پست هایی حاوی محصولات تخفیف دار انجام دهند، مناسب می باشد.

لندینگ در پست های منقضی شونده در وردپرس

تصویر(3)

برنامه‌ریزی پست‌ها جهت انتشار و انقضای خودکار به محض شروع و پایان یک رویداد، نه تنها احساس فوریت ایجاد می‌کند، بلکه کل فرآیند را خودکار خواهد کرد.

5. اخبار و بروز رسانی ها

زمانی که اعلان‌ها یا اطلاعیه های مهمی باید در یک زمان خاص به اشتراک گذاشته شوند، زمان‌بندی پست‌ها تضمین می‌کند که اطلاعات لازم در زمان درست در دسترس قرار می گیرند و طبق برنامه زمانی مورد نظر شما، به‌طور خودکار منقضی می‌شوند. برنامه‌ریزی پست‌های خبری و مطبوعاتی جهت انقضای خودکار، به خصوص زمانی که آن خبر دیگر قدیمی شده است، برای بروز نگه داشتن وب‌سایت شما مناسب خواهد بود. همچنین تضمین می‌کند که کاربران همیشه با جدیدترین اخبار روبرو می شود.

6. انتشار محصولات

ایجاد زمان‌بندی جهت پست های منقضی شونده در وردپرس که با انتشار یک نسخه خاص از محصول مرتبط هستند، مانع از به هم ریختن اطلاعات پیرامون نسخه های بعدی آن خواهد شد. یک شرکت فناوری را در نظر بگیرید که قصد دارد نسخه جدیدی از نرم‌افزار خود را منتشر کند. می‌توان مجموعه‌ای از پست‌ها را ایجاد کرد که اطلاعات و بروزرسانی‌های مربوط به نسخه آتی را ارائه می‌دهد. سپس زمان‌بندی نمود که مدت کوتاهی پس از ارائه آن محصول، پست های مرتبط منقضی گردند تا از دسترسی کاربران به نسخه قدیمی جلوگیری شود.

7. هشدارهای موقت و اطلاعیه ها

نمایش اعلان‌ها یا هشدارهای حساس به زمان، مانند اعلان‌های تعمیر و نگهداری یا تعطیلی موقت که به‌طور خودکار پس از پایان مشکل یا رویداد منقضی می‌شوند، تضمین می‌کند که بازدیدکنندگان پس از زمان موردنظر، دیگر هشدار را مشاهده نخواهند کرد.

8. عضویت های زماندار

پست‌هایی که پس از پایان دوره عضویت یا اشتراک به‌طور خودکار منقضی می‌شوند و فقط برای اعضا یا مشترکین در دسترس هستند، آنها را تشویق به تمدید یا ارتقاء می‌کنند. برای نمونه، یک وب‌سایت مبتنی بر عضویت، دسترسی به مطالب خیلی مهم را صرفا برای یک دوره اشتراک خاص قرار می‌دهد. علاوه بر این، دسترسی کاربران به پست‌ها و منابع را طوری تنظیم می‌کند که به طور خودکار در پایان اشتراک آنها، منقضی شود.

9. دوره‌هایی با دسترسی موقت

کنترل دسترسی به محتوای دوره یا درس، با تنظیم زمان انقضای پست‌ها بر اساس مدت زمان دوره، بسیار کارآمد است. این روش، دانش‌آموزان را تشویق می‌کند تا طی آن دوره و در یک بازه زمانی مشخص، تلاش بیشتری جهت پیشرفت خود انجام دهند. به عنوان مثال، یک پلتفرم یادگیری آنلاین می تواند دسترسی به مفاد درسی را برای مدت محدودی، توسط پست های منقضی شونده در وردپرس، فراهم نماید.

10. اهدای هدیه در بازه زمانی موقت

تنظیم انقضای پست‌ها پس از پایان مسابقه، تضمین می‌کند که اطلاعات صحیح در سایت باقی می‌ماند و از سردرگمی شرکت‌کنندگان جلوگیری می شود.

برای نمونه، یک فرد تاثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی (Influencer)، نظرسنجی یا مسابقه ای جهت انتخاب کاربر و ارسال هدیه به او، در صفحه خود راه اندازی می کند یا آن را از طریق پست های وب سایت خود اطلاع رسانی می نماید. سپس آن را طوری برنامه ریزی خواهد کرد که پست های مرتبط، در پایان زمانی مشخص منقضی گردند. در این صورت اطمینان حاصل می شود که شرکت کنندگان دیگر نمی توانند پس از مهلت تعیین شده، وارد مسابقه یا نظرسنجی شوند.

11. بایگانی محتوای قدیمی

انقضای خودکار و بایگانی کردن پست هایی که دیگر مرتبط یا مفید نیستند، وب سایت را از شلوغی دور نگه می دارد و ارائه تجربه کاربری بهتر را تضمین می کند.

بایگانی پست های منقضی شونده در وردپرس

تصویر(4)

به عنوان مثال، وبلاگ یک شرکت را در نظر بگیرید که حاوی پست هایی در مورد محصولات قبلی است. همانطور که محصولات جدید اضافه می شوند، پست های قبلی به نحوی برنامه ریزی خواهند شد تا منقضی گردند و به طور خودکار در یک بخش بایگانی قرار گیرند.

12. رعایت مقررات

اگر نیاز به رعایت مقررات خاصی در مورد حذف یا انقضای انواع خاصی از محتوا وجود داشته باشد، زمان‌بندی پست‌ها جهت انقضا، می‌تواند در برآورده کردن این شرایط کمک شایانی نماید. برای نمونه، یک مؤسسه مرتبط با امور مالی، پست‌هایی را با عنوان سلب مسئولیت‌های قانونی منتشر می‌کند که باید برای یک دوره زمانی خاص نمایش داده شوند.

13. الزامات قانونی

مشابه مورد قبلی، می‌توان پست‌هایی را که حاوی سلب مسئولیت‌های قانونی، سیاست های حفظ حریم خصوصی، شرایط خدمات یا اعلامیه‌های کوکی هستند را به‌طور خودکار منقضی نمود. در این صورت از مطابقت با قوانینی که تغییر می کنند، اطمینان حاصل خواهد شد.

به عنوان مثال، شرکت ارائه دهنده خدمات آنلاینی را در نظر بگیرید که یک اعلان کوکی در وب سایت خود دارد. می توان برنامه ریزی کرد تا پست حاوی اعلان، در صورت رضایت مشتری، پس از مدتی منقضی شود. در این صورت از رعایت مقررات حفظ حریم خصوصی داده ها نیز اطمینان حاصل خواهد شد.

14. ارائه منبع و لینک دانلود موقت

می توان برنامه ریزی کرد تا زمانی که فایل‌ها و منابع قابل دانلود، در دسترس نیستند، پست های مرتبط با آنها منقضی شوند. این عمل، تضمین می‌کند که کاربران فقط به جدیدترین و مرتبط‌ترین منابع دسترسی دارند و از ارائه اطلاعات قدیمی به آنها جلوگیری می‌ شود.

15. زمانبندی جهت بروزرسانی محتوا

می توانید به نحوی برنامه ریزی کنید که با آپدیت و نشر محتوای جدید، به صورت خودکار محتوای قدیمی منقضی شود. در این صورت، اعمال تغییرات دستی در سایت کاهش یافته و یک برنامه انتشار منسجم شکل خواهد گرفت. برای مثال وب‌سایتی با محتوای مجله‌ای که مقالاتی را به صورت هفتگی منتشر می‌کند را در نظر بگیرید. می‌توان زمان‌بندی پست‌ها را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که در زمان انتشار محتوای جدید، به‌طور خودکار مطالب قبلی منقضی شوند. در این صورت امکان بروزرسانی یکپارچه محتوا بدون مداخله دستی فراهم خواهد شد.

16. پست های موقت جهت تست و بررسی

استفاده از پست های منقضی شونده در وردپرس برای آزمایش نسخه‌های مختلف محتوا یا عناصر طراحی، امکان بررسی و مقایسه عملکرد آنها را فراهم می سازد. از این رو می توان بر اساس داده‌های واقعی، تصمیم‌گیری نمود.

تست پست های منقضی شونده در وردپرس

تصویر(5)

به عنوان مثال، فرض کنید یک وب سایت تجارت الکترونیک را راه اندازی کرده اید و می خواهید دو نسخه مختلف از توضیحات محصول را آزمایش کنید. می توانید دو پست ایجاد کرده که هر کدام دارای توضیحات متفاوتی هستند و زمان بندی نمایید که پس از یک دوره مشخص منقضی شوند. سپس می توانید آمارها را تجزیه و تحلیل کرده و تعیین کنید که کدام نسخه عملکرد بهتری داشته است.

17. چرخه گردش محتوا

ایجاد و خودکار سازی چرخه تولید و انقضای پست ها، به شما اجازه می دهد تا یک وب سایت پویا و همواره بروز ایجاد کنید. فرض کنید یک وب سایت گالری هنری می خواهد آثار هنرمندان مختلفی را به نمایش بگذارد. آنها می‌توانند پست‌هایی را جهت انتشار برنامه ریزی نمایند که شامل آثار هنرمندان مختلف می‌شوند. در این صورت، پست های مرتبط به یک هنرمند به‌طور خودکار منقضی شده و پست‌های جدیدی که مربوط به هنرمندان دیگر است، منتشر می گردد.

18. تعامل بیشتر با کاربران

بازدیدهای منظم از وب سایت توسط انقضا و جایگزینی محتوا، کاربران را ترغیب می کند تا برای کسب اطلاعات جدید، مجددا به آن سایت برگردند.

برای نمونه، یک وبلاگ سبک زندگی (lifestyle) به طور منظم پست های "نکته هفتگی" را ارائه می دهد. اگر هر پست پس از یک هفته به طور خودکار منقضی شود، خوانندگان ترغیب می شوند تا برای دریافت نکات جدید، هر هفته به آن سایت مراجعه کنند.

19. تازگی محتوا

با برنامه ریزی جهت انقضای پست های non-evergreen (پست هایی که پس از مدتی ارتباط و موضوعیت خود را از دست می دهند)، اطمینان حاصل می شود که آن وب سایت توسط محتوای جدید، بروز می ماند. این امر زمانی اهمیت پیدا می کند که اطلاعات حساس به زمان مانند اخبار، تبلیغات یا اطلاعیه مربوط به یک رویداد، به طور منظم منتشر می شود.

20. پاک سازی محتوا

برای ارائه یک منبع از محتوای مرتبط و سازماندهی شده، پست ها را جهت انقضا برنامه ریزی نمایید تا از دید عموم، خارج شوند.

ویژگی پست های منقضی شونده در وردپرس

تصویر(6)

به عنوان مثال، وبلاگ یک سایت که شامل پست های مهمان یا پست های پولی است و فقط برای مدت زمان محدودی باید نمایش داده شوند را در نظر بگیرید. می‌توان پست‌های مهمان را طوری برنامه‌ریزی کرد تا منقضی شوند و پس از مدت توافق شده، حذف گردند.

افزونه های مناسب جهت پیاده سازی پست های منقضی شونده در وردپرس

افزونه پست های منقضی شونده در وردپرس

تصویر(7)

می توانید از افزونه های وردپرس زیر جهت انتشار یک پست برای مدتی محدود استفاده کنید و پس از اتمام دوره، پست های شما به طور خودکار منقضی شوند.

PublishPress Future

بهترین افزونه های پست های منقضی شونده در وردپرس

تصویر(8)

افزونه PublishPress Future به شما این امکان را می دهد که به صورت خودکار انتشار پست ها را در وردپرس لغو نمایید. این افزونه بسیار ساده و کاربردی است. علاوه بر فراهم کردن امکان حذف خودکار پست‌ها، صفحات و انواع دیگر محتوا، می تواند وضعیت آنها را نیز تغییر دهد و دسته‌های پست را بروزرسانی کند. با نصب PublishPress Future، می توانید از این مزایا بهره مند شوید:

 • تاریخ انقضای محتوا را در هر نوع پستی انتخاب کنید.
 • هنگام ویرایش پست ها، تاریخ انقضا را از نوار کناری سمت چپ، انتخاب نمایید.
 • پس از رسیدن به تاریخ انقضا، محتوا را اصلاح یا کاملاً حذف کنید. 
 • تاریخ انقضا را با استفاده از "ویرایش سریع" و "کارهای دسته جمعی" تغییر دهید. 
 • هنگامی که محتوای شما منقضی می شود، اعلان ایمیل دریافت کنید. 
 • تاریخ انقضا را در محتوای خود به صورت خودکار یا توسط کد کوتاه نمایش دهید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه، هنگام ایجاد یا ویرایش یک پست، بلوک ویرایشگر افزونه (در صورت استفاده از ویرایشگر بلوک) یا پنل تنظیمات (در ویرایشگر کلاسیک) را مشاهده خواهید کرد. این بخش به شما امکان کنترل زمان انقضای محتوا را می دهد. مانند تصویر (9) به سادگی تاریخ و ساعتی را که می‌خواهید پست شما منقضی شود با استفاده از رابط بصری، تنظیم نمایید.

ویرایشگر پست های منقضی شونده در وردپرس

تصویر(9)

از بلوک ویرایشگر افزونه برای تنظیم تاریخ و زمان انقضای پست خود استفاده کنید. سپس با انتخاب گزینه‌ موردنظر از بخش "ACTION"، می توانید مشخص نمایید که چه اتفاقی برای پست رخ دهد.

تنظیمات پست های منقضی شونده در وردپرس

تصویر(10)

گزینه های مختلفی برای اقدامات قابل انجام پس از انقضای پست وجود دارد. به عنوان مثال، شما می توانید:

 • وضعیت را به پیش نویس، خصوصی یا انتقال به زباله‌دان تنظیم نمایید.
 • پست را حذف کنید.
 • تمامی دسته‌های موجود را حفظ کرده و دسته‌های جدید اضافه نمایید.
 • تمام دسته بندی های موجود را حذف کرده و دسته های جدید اضافه کنید.
 • گزینه "Stick" را فعال کنید تا پست در بالای بلاگ قرار گیرد.
 • گزینه "Unstick" را فعال نمایید تا پست از بالای بلاگ حذف گردد.

افزونه PublishPress Future شامل ویژگی ها و عملکردهای اضافی زیر نیز می باشد:

ویرایش سریع و دسته‌جمعی

از گزینه‌های "ویرایش سریع" و "ویرایش دسته‌جمعی" برای ایجاد تغییرات در تاریخ‌های انقضا استفاده کنید و تعداد زیادی پست را مدیریت نمایید.

تنظیم پست های منقضی شونده در وردپرس

تصویر(11)

اعلان های ایمیل

می توانید زمانی که پست‌هایتان منقضی می‌شوند، از طریق ایمیل اعلان‌ دریافت نمایید تا بتوانید از انقضای محتوای خود مطلع شوید.

تاریخ انقضا را در محتوای خود نمایش دهید

PublishPress Future به شما امکان می دهد تا به طور خودکار تاریخ انقضا را در مقالات خود نمایش دهید. این ویژگی یک بخش تاریخ در زیر پست اضافه می کند.

ارسال ایمیل برای پست های منقضی شونده در وردپرس

تصویر(12)

با نمایش تاریخ انقضای پست، شفافیت را برای مخاطبان خود فراهم سازید. همچنین می‌توانید از کدهای کوتاه برای نمایش تاریخ انقضا در پست‌ها استفاده کنید و فرمت آن را مطابق با نیازهای خاص خود تنظیم نمایید.

پیش‌فرض‌های انقضا برای انواع پست

این افزونه نه تنها امکان انقضا را برای هر نوع پست در سایت وردپرس فراهم می کند، بلکه می‌توانید تنظیمات انقضای پیش‌فرض را برای تمام مطالب خود نیز انجام دهید.

کاربرد پست های منقضی شونده در وردپرس

تصویر(13)

ویژگی‌های پیشرفته و گزارش‌های دقیق

نسخه حرفه ای این افزونه قابلیت های بیشتری مانند قرار دادن پست ها در وضعیت خاص پس از انقضا و ذخیره گزارشی جامع از همه تغییرات ایجاد شده در پست ها، ارائه می دهد.
ادغام یکپارچه با Cron Job

WP-CRON یک ویژگی داخلی وردپرس است که برای برنامه‌ریزی کارهای تکراری مانند انتشار پست‌های زمان‌بندی‌شده یا پردازش وظایف در صف افزونه‌ها، استفاده می‌شود. PublishPress Future از cron job های سفارشی برای اجرای موثر انقضای رویدادها استفاده می کند و هزینه سربار سرور را برای وب سایت های شلوغ کاهش می دهد. برای استفاده کامل از قابلیت‌های افزونه، مطمئن شوید که WP-CRON به درستی روی هاست شما فعال شده باشد.

توجه: هنگام استفاده از افزونه هایی که به WP-CRON نیاز دارند، نظارت بر عملکرد و استفاده از منابع سایت شما ضروری است. WP-CRON می تواند منابع قابل توجهی را هنگام اجرای کارهای سنگین یا مکرر، درگیر خود نماید. اگر مشکلی در عملکرد مشاهده کردید، ممکن است لازم باشد تا تنظیمات افزونه را بهینه کنید و وظایف را به سرویس‌های دیگر منتقل نمایید یا از یک cron job سمت سرور برای بهبود کارایی و جلوگیری از کاهش عملکرد سرویس هاست خود، استفاده کنید.

Auto Post Expiration

تنظیمات پیش فرض برای پست های منقضی شونده در وردپرس

تصویر(14)

Auto Post Expiration افزونه دیگری است که با استفاده از آن می توانید به راحتی تاریخ انقضای پست های خود را در وردپرس تعیین نمایید. تنها با چند کلیک، می‌توانید پست‌ها را طوری برنامه‌ریزی کنید که به طور خودکار در وضعیت «پیش‌نویس» قرار گیرند و مطمئن شوید که دیگر در سایت شما قابل مشاهده نیستند. ویژگی های کلیدی این افزونه در ادامه ذکر شده است.

تاریخ و زمان انقضای پست را تنظیم کنید

این افزونه یک رابط بصری ارائه می کند که به شما امکان می دهد تاریخ و زمان مورد نظر برای انقضای پست های خود را به راحتی انتخاب نمایید.

نمایش ستون مدیریت

Auto Post Expiration، تاریخ انقضا و وضعیت پست را مستقیماً در ستون مدیریت نشان می دهد. در این صورت، سازماندهی و پیگیری زمان انقضای پست ها آسان می شود.

گوتنبرگ و پشتیبانی ویرایشگر کلاسیک

این افزونه به طور یکپارچه با ویرایشگرهای بلوک و کلاسیک ادغام می شود. بنابراین می توانید از رابط دلخواه خود هنگام ایجاد یا ویرایش پست ها استفاده کنید. همچنین این افزونه یک نسخه حرفه ای ارائه می کند که به شما امکان می دهد قفل ویژگی های پیشرفته را باز نمایید. تعیین تاریخ انقضا برای پست ها، صفحات، محصولات و انواع پست، پشتیبانی از ووکامرس و اعلان های ایمیل برای مدیر سایت، از جمله این ویژگی ها هستند.

جمع بندی

 این مقاله تلاش نمود شما را به استفاده از پست های منقضی شونده در وردپرس ترغیب کند. پست هایی که به طور خودکار منقضی می شوند، می توانند به ساده سازی فرآیندهای مدیریت محتوا کمک کنند.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *