نحوه ایجاد خلاصه لینکدین
مقاله

خلاصه لینکدین چیست و برای نوشتن آن باید چه نکاتی را در نظر گرفت؟

خلاصه یا linkedin summary یکی از بخش‌های بسیار مهم و تأثیرگذار می باشد. در واقع، اولین قسمتی است که مورد توجه کاربران قرار می گیرد و شما برای متقاعد کردن بازدیدکنندگان تنها چند ثانیه فرصت دارید. در ادامه مقاله به بررسی تمام جوانب مرتبط با بخش خلاصه لینکدین پرداخته می شود. همچنین نکات، استراتژی‌ها و مثال‌هایی در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

نکات نگارش خلاصه لینکدین

تصویر(1)

خلاصه لینکدین چیست؟

در پروفایل LinkedIn، خلاصه مشخصات شما در زیر عکس نمایش داده می شود و هدف اصلی آن ارائه یک توضیح مختصر و در عین حال متقاعدکننده از هویت حرفه‌ای شما است. می‌توانید یک خلاصه جذاب و جامع از خودتان که شامل سه عنصر اصلی هویت، فعالیت‌ و ویژگی های منحصر به فرد می باشد، ارائه دهید.

نحوه ایجاد خلاصه لینکدین جذاب

برای نوشتن یک خلاصه لینکدین جذاب که در جلب توجه کاربران به شما کمک کند، می‌توانید نکات زیر را در نظر بگیرید: 

1. بیان داستان خودتان 

قبل از نوشتن خلاصه، توجه کنید که هدف شما باید ایجاد یک داستان جذاب باشد. بنابراین توصیه می‌شود در هنگام نگارش، از درج جزئیات زیاد درباره تاریخچه کاری خود خودداری نموده و به جای آن، یک داستان جذاب بنویسید تا بتواند توجه کاربر را به خود جلب کند.

نوشتن داستان جذاب در خلاصه لینکدین

تصویر(2)

2. سبک نوشتاری خود را گفتاری کنید

در خلاصه‌، از سبک نوشتاری محاوره‌ای استفاده کنید که به معنای تقلید از سبک صحبت کردن مردم در زندگی روزمره است. همچنین، زبان محاوره‌ای باید قابل فهم، جذاب و صمیمی باشد.

3. جذب بازدیدکننده

بازدیدکنندگان صفحه پروفایل، صرفا سه خط اول خلاصه شما را مشاهده خواهند کرد و برای دیدن توضیحات جامع تر، باید روی "see more" کلیک کنند. به عبارت دیگر، سه خط اول بیشترین اهمیت را در خلاصه دارد. اگر بتوانید با سه خط اول توجه کاربران را به خود جذب کنید، احتمال اینکه به خواندن مطالب بیشتر ادامه دهند افزایش می یابد.

4. خلاصه نویسی

کارفرمایان و کاربران وقت زیادی برای خواندن مطالب طولانی ندارند. بنابراین، خلاصه خود را به صورت مختصر بنویسید. علاوه براین، سعی کنید اطلاعات مهم را درج نموده و از افزودن مطالب اضافی خودداری نمایید.

5. استفاده از اول شخص در خلاصه 

در نوشتار خود از ضمایری مانند "من" استفاده کنید. این کار به بازدیدکننده اطلاع می‌دهد که متن مستقیماً توسط یک فرد نوشته شده و معتبر است. به عنوان مثال، به جای اینکه بگویید "جان اسمیت یک بازاریاب حرفه ای با ۱۰ سال سابقه کاری است"، می‌توانید از جمله "من یک بازاریاب حرفه ای با ۱۰ سال سابقه هستم" استفاده کنید.

6. استفاده از کلمات کلیدی مناسب 

وقتی استخدام کنندگان در LinkedIn به دنبال افراد داوطلب هستند، کلمات کلیدی مرتبط با شغل خود را تایپ می‌کنند تا بتوانند جستجوی دقیق‌تری را انجام دهند. این کلمات کلیدی می‌توانند شامل مهارت‌ها، عناوین شغلی یا اصطلاحات صنعتی باشند. با استفاده از کلمات کلیدی مناسب در پروفایل خود، می‌توانید مطمئن شوید، زمانی که استخدام کنندگان کلمات کلیدی را در نوار جستجوی LinkedIn وارد می‌کنند، پروفایل شما بیشتر نمایش داده خواهد شد.

درج کلمات کلیدی مناسب در خلاصه لینکدین

تصویر(3)

7. تمرکز روی نقاط قوت 

در نوشتن خلاصه‌، روی نقاط قوت و دستاوردهای خود تمرکز کنید. اگر از نقاط قوت خود مطمئن نیستید، می‌توانید از دیگران بپرسید که آنها چه فکری درباره شما می کنند. می توانید از دوستان، خانواده و همکاران خود بخواهید که نظرات شان را درباره شما بیان نمایند.

8. درباره تجربیات خود صحبت کنید

اگرچه خلاصه لینکدین مکانی برای نوشتن زندگی نامه شما نیست اما باید اطلاعات کافی را در آن قرار دهید تا کاربران تصویری مناسب از پیشینه حرفه‌ای شما به دست آورند. اگر سابقه کاری زیادی دارید، بهتر است روی سمت‌های اخیرتان تمرکز نمایید. 

9. جزئیات دستاوردهای خود را شرح دهید

در خلاصه لینکدین، صرفا به دستاوردها اشاره کنید و جزئیات آنها را در پروفایل LinkedIn خود به اشتراک بگذارید.

خلاصه لینکدین باید یک داستان جذاب از زندگی حرفه‌ای شما باشد. بنابراین تلاش کنید آن را جالب و هیجان‌انگیز نمایید تا خواندن آن لذت بخش شود. هنگام نوشتن درباره دستاورد های خود، به بررسی مواردی که بیشترین ارتباط را با نوع شغل یا صنعت شما دارند، بپردازید. همچنین، اگر یک لیست طولانی و چشمگیر از دستاوردها دارید، تمرکز خود را روی مواردی بگذارید که به بهترین شکل مهارت‌های شما را نشان می‌دهند.

ذکر دستاوردها در خلاصه لینکدین

تصویر(4)

10. از اعداد و داده ها استفاده کنید

به هنگام نوشتن خلاصه خود، هر زمان که امکان دارد، از اعداد و داده‌ها استفاده نمایید. اعداد علاوه برای جلب توجه کاربران، به آنها کمک می کند تا بتوانند درک بهتری از مهارت ها و تجربیات شما به دست آورند. به عنوان مثال، می توانید بگویید مدیریت یک تیم 12 نفره را بر عهده گرفتید یا فروش را 20 درصد افزایش دادید. مطمئن شوید اعداد و داده هایی که قصد استفاده از آنها را دارید مرتبط و جذاب باشند تا سبب خستگی کاربران نشوند.

11. مهارت ها و استعدادهای مرتبط را ذکر کنید 

در بخش خلاصه، مهارت‌ها و استعدادهای مرتبط را به صورت جذاب و قابل فهم برای کاربران، درج نمایید. این امر بسیار مهم است، زیرا مهارت‌ها و استعدادها به عنوان منبع اصلی کلمات کلیدی هستند.

12. حفظ شخصیت 

خلاصه لینکدین، یکی از جنبه‌های بسیار مهم در پروفایل است زیرا این فرصت را به شما می‌دهد تا شخصیت خود را به نمایش بگذارید. از گفتاری استفاده نمایید که طبیعی به نظر برسد. علاوه بر این، سعی کنید برخی از اطلاعات شخصی و علایق خود را نیز درج نمایید تا بازدیدکنندگان بتوانند شما را بهتر بشناسند و تصمیم بگیرند که آیا با فرهنگ یک شرکت سازگار هستید یا خیر.

13. توانمندی‌های آینده خود را بیان کنید.

می‌توانید با اشتراک‌گذاری توانمندیهای حرفه‌ای خود در خلاصه لینکدین، به کارفرمایان در تصمیم گیری برای انتخاب شما به عنوان فرد مناسب کمک کنید.

شما می‌توانید این کار را با رعایت موارد زیر انجام دهید:

- بیان اهداف‌ خود به صورت واضح و مختصر.

- مطمئن شوید که اهداف شما واقع‌بینانه و قابل دستیابی هستند.

- ارتباط دادن توانمندی‌های خود به استراتژی کلی حرفه‌ای را در نظر بگیرید.

14. فراخوان برای اقدام 

در آخرین خطوط خلاصه‌، باید یک فراخوان به اقدام یا CTA وجود داشته باشد. هدف از CTA این است که کاربران را ترغیب به برقراری ارتباط با شما کند.

در خلاصه لینکدین از CTA نیز استفاده نمایید

تصویر(5)

15. از فضای سفید استفاده کنید

خلاصه‌ LinkedIn شما نباید یک بلوک بزرگ از متن باشد زیرا این امر از نظر بصری جذاب نبوده و خواندن آن دشوار است. می توانید از فضای خالی در LinkedIn، برای تقسیم متن خود به بخش‌های کوچک‌تر استفاده کنید تا برای کاربران قابل فهم تر شود و اطلاعات را به صورت مفهومی تر ارائه نماید.

خلاصه لینکدین بسیار حیاتی و تاثیرگذار است

تصویر(6)

البته یک راهکار موثر تر برای استفاده از فضای سفید، افزودن تصاویر و ویدیوهای مرتبط است. بدین ترتیب، می توانید متن خود را تفکیک نموده و جذابیت بصری آن را افزایش دهید. فقط مطمئن شوید از تصاویر و ویدیوهای مرتبط و با کیفیت مناسب استفاده می نمایید.

16. افزودن فایل های ضمیمه مرتبط 

افزودن فایل‌های ضمیمه در LinkedIn، سبب افزایش جذابیت بصری شده و می تواند به شما کمک کند تا کار خود را به صورت حرفه‌ای تری به نمایش بگذارید. با افزودن لینک‌ها به فایل‌های PDF، اسلایدها و حتی کلیپ‌های ویدیویی، می‌توانید به کارفرمایان یا کاربران، اطلاعات جامع‌تری از مهارت‌ها و تجربیات خود را ارائه دهید.

جمع بندی 

همانطور که بیان شد، بخش خلاصه لینکدین بسیار حیاتی و تاثیرگذار است. هدف اصلی خلاصه، ارائه یک نمای کلی و جذاب از هویت حرفه‌ای شما می باشد. با رعایت نکات مطرح شده در این مقاله می توانید یک خلاصه جذاب ایجاد نمایید. 

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *