4 ابزار برای سازماندهی محتوای رسانه های اجتماعی
مقاله

4 ابزار برای سازماندهی محتوای رسانه های اجتماعی

سفرهای جاده ای داخل کشور، یک سخنرانی در عروسی و بازاریابی در رسانه های اجتماعی چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟

شما می توانید هر سه را انجام دهید اما بهتر است ابتدا یک برنامه ریزی داشته باشته باشید و تصمیم بگیرید که از چه مسیری می خواهید پیش بروید. زمانی که می خواهید استراتژی مربوط به محتوای رسانه های اجتماعی خود را ارتقا دهید، این مورد اهمیت بیشتری خواهد داشت.

در حال حاضر، اکثر بازاریاب ها می دانند که رسانه های اجتماعی نقش اساسی در یک استراتژی بازاریابی موثر دارند.

تصویر(1)

مزایای استفاده از تقویم برای رسانه های اجتماعی

همانند وبلاگ نویسی، یک استراتژی موفق در بحث رسانه های اجتماعی این مورد است که مطالب به صورت منظم منتشر گردند تا دنبال کنندگان تعاملی بیشتری با رسانه شما داشته باشند. این مورد در بحث سئو، شناخته شدن برند و ارائه راهنمایی بسیار مهم است.

بنابراین، اگر در حال حاضر از یک نظم دهنده برای محتوای رسانه های اجتماعی استفاده نمی کنید، ادامه مطالب را از دست ندهید:

1- نظم دهنده ها به شما کمک می کنند تا در هنگام بروز مشکل  همه چیز سازماندهی شده پیش رود.

 با تقویم رسانه های اجتماعی، بازاریاب ها می توانند پست ها را برای هفته ها یا ماه ها، از پیش برنامه ریزی کنند. در غیر این صورت، باید هر روز وقت با ارزش خود را صرف جستجوی در اینترنت کنند تا محتوای آن روز را برای به اشتراک گذاشتن، بیابند.

2- یک نظم دهنده و یا تقویم به شما کمک میکند تا برای شخصی سازی پست ها با برنامه پیش بروید و از اسپم شدن پلتفرم های مختلف به وسیله یک پیام جلوگیری می کند.

بازاریاب های رسانه های اجتماعی می بایست وقت خود را برای تهیه پیام های سفارشی سازی شده برای هر پلتفرم به صورت جداگانه، برنامه ریزی نمایند. این کار باعث می شود تا در آینده با استفاده از یک پیام  یکسان منجر به اسپم شدن پلتفرم ها نشوند و  چنانچه این مورد از قبل انجام شود قطعا در زمان نیز صرفه جویی می شود.

3- تقویم ها می توانند به شما در پیگیری عملکرد و برنامه ریزی برای پست های آینده کمک کنند.

بدون تقویم و یا یک نظم دهنده، بازاریاب های رسانه های اجتماعی در حال انتشار محتوای بی اعتبار هستند و قادر به پیگیری عملکرد های گذشته خود نخواهند بود. با استفاده از یک تقویم، بازاریاب ها می توانند نگاهی به گذشته انداخته و تحلیل کنند که کدام محتوا به بهترین وجه عمل کرده است تا بتوانند استراتژی خود را بر این اساس تنظیم کنند.

4- زمانی که بتوانید محتوای متناسب با آن روز را ایجاد کنید، مخاطبان گسترده تری را درگیر خواهید کرد.

برای نمونه پست های مربوط به روز جهانی مادر می تواند بازخورد قابل توجهی را در داشته باشد.

اکنون که مزایای یک تقویم محتوای رسانه های اجتماعی را درک کرده اید، در این مقاله به معرفی ابزارهای برتر برای سازماندهی بهتر محتوا پرداخته خواهد شد.

4 ابزار نظم دهنده محتوای رسانه های اجتماعی برای برنامه ریزی پیام های  شما

1. Trello

Trello یکی از ابزارهای سازماندهی است که برای همکاری تیمی بسیار موثر است. به طور دقیق تر، مدیران رسانه های اجتماعی می توانند از کارتهای اختصاصی انعطاف پذیر ترلو،( کارت ها، تابلوها و لیست ها، موارد قابل تنظیم برای لیست کارهای انجام شده در ترلو هستند.) برای مدیریت یک محتوا رسانه های اجتماعی استفاده کنند.

در اینجا مثالی از یک برد Trello وجود دارد که یک تیم بازاریابی در رسانه های اجتماعی ممکن است برای برنامه ریزی پست ها برای هفته آینده از آن استفاده کند:

تصویر(2)

در ترلو شما فقط به یک ساختار معین محدود نمی شوید، کاربران می توانند بردها را مطابق نیاز خود تنظیم کنند. به عنوان مثال، یک تیم می تواند یک برد برای سازماندهی پست های رسانه های اجتماعی برای یک هفته معین و بر روی یک بستر خاص ایجاد کند یا ایده هایی را در مورد یک موضوع، مانند یک کمپین ثبت کند. همچنین کارت های ترلو امکان تنظیم و سفارشی سازی موضوعات را نیز در اختیار کاربر قرار می دهند که می توانند برای کمپین های رسانه های اجتماعی مورد استفاده قرار گیرند.

تصویر(3)

علاوه بر این، کارت های Trello را می توان به اعضای تیم های مختلف به همراه تاریخ معین اختصاص داد که بتوانند در مورد آن اظهار نظر کنند. کاربران حتی می توانند برچسب ها (مانند تصویر زیر) را با وضعیت های مختلف انتشار دهند و یا آن ها را تنظیم کنند تا کل تیم بتواند پیشرفت پست های رسانه های اجتماعی خود را ببیند. برچسب ها همچنین می توانند شبکه های اجتماعی مختلفی را که محتوا در آن منتشر می شود، نشان دهند .

تصویر(4)

Trello همچنین یک نمایش کامل تقویم (در تصویر زیر نشان داده شده) را ارائه می دهد که یک تصویر از آنچه در حال انقضا است و اینکه چه زمانی موعد آن به پایان می رسد، نشان میدهد.

تصویر(5)

2. Microsoft Excel

 ممکن است بازاریاب ها قبلاً از Excel برای انواع مختلف گزارش ها و تجزیه و تحلیل داده ها استفاده کرده باشند. این یک ابزار بسیار مفید برای سازماندهی محتوای رسانه های اجتماعی است. اکسل را می توان با توجه به اولویت ها یا معیارهایی که یک تیم روی آن متمرکز است، سفارشی سازی کرد. بنابراین یک ابزار عالی برای برنامه ریزی های آینده خواهد بود.

تصویر(6)

از تب Monthly Planning Calendar استفاده کنید تا یک دید کلی از آنچه در یک ماه مشخص انجام می شود، داشته باشید.

تصویر(7)

در تب Content Repository، کاربران می توانند محتوای منتشر شده خود را در این برگه ذخیره کنند تا بعدا بررسی نمایند که کدام قسمت بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و در آینده بتوان از این محتوا مجدد استفاده نمود.

تصویر(8)

در زبانه Social Network Update، کاربران می توانند پست های رسانه های اجتماعی را از قبل تهیه و برنامه ریزی کنند.

این منبع رایگان می تواند برای تهیه پست های رسانه های اجتماعی مورد استفاده قرار گیرد یا می توان آن را به صورت انبوه در یک برنامه منتشر کننده، بارگذاری کرد تا بهره وری را به حداکثر برساند.

3. Evernote

Evernote یک برنامه یادداشت برداری است که بازاریاب ها می توانند از آن برای سازماندهی مطالب خود برای پست های شبکه های اجتماعی استفاده نمایند.

این ابزار شامل ویژگی سالانه، ماهانه، هفتگی و ساعتی می باشد که باعث می شود در هنگام انتشار محتوا در رسانه های اجتماعی، تولید محتوای وبلاگ و سایر اولویت های تیمی، پیگیری آسان تری داشته باشید. (Evernote برای هر یک از این موارد که می تواند در برنامه بارگیری شود، الگوهای قابل تنظیم ارائه می دهد.)

تصویر(9)

یکی دیگر از ویژگی های این برنامه، افزونه  Web Clipper extension برای Chrome می باشد. بازاریاب ها می توانند از این ابزار استفاده کنند و به راحتی لینک ها را در Evernote خود ذخیره کنند تا در آینده به اشتراک بگذارند.

تصویر (10)

برنامه تلفن همراه Evernote همچنین دارای برخی از ویژگی های جالب برای کمک به بازاریاب ها در ذخیره سازی ایده ها است. به عنوان مثال، می توانید به راحتی عکس بگیرید و آن را در فایل های Evernote ذخیره کنید تا بعدا بررسی شود.

تصویر(11)

4. Google Drive

Google Drive چندین ویژگی مفید دارد که ایجاد یک نظم دهنده محتوای مؤثر را برای بازاریاب ها رسانه های اجتماعی آسان می کند.

این سازمان دهنده ها را می توان به راحتی با چندین تیم به اشتراک گذاشت تا از بی برنامگی جلوگیری کنند و از هماهنگی بین کمپین ها اطمینان حاصل نمایند.

تصویر(12)

بازاریاب ها همچنین می توانند از Google Sheets برای برنامه ریزی پست ها در رسانه های اجتماعی، پیگیری وضعیت مطالب مختلف و تعیین تکالیف به اعضای تیم استفاده کنند.

تصویر(13)

با کمک Google Docs، کاربران می توانند همه نظرات را در یک مکان نگهداری نمایند و در  پروژه های مختلف همکاری کنند بدون اینکه ایمیلی بفرستند و یا نیاز به برنامه ریزی جلسات داشته باشند. این ویژگی خصوصاً هنگام ویرایش محتوا برای رسانه های اجتماعی که ممکن است به سرعت نیاز به تهیه و تایید داشته باشد، بسیار مفید باشد.

تصویر (14)

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *