تبلیغات موثر برای آموزش آنلاین
مقالات تخصصی IT و هاستینگ

بهترین راهکارها برای ایجاد دوره آموزش آنلاین وردپرس

امروزه آموزش آنلاین و به طور کلی دوره‌های مجازی رشد چشمگیری داشته اند. در حال حاضر اکثر افراد از این روند استفاده نموده و محتوای آموزشی مفیدی را تولید می‌کنند که هم می‌تواند به تجارت کمک کند و هم ارزش افزوده‌ای برای مخاطبان داشته باشد.

وردپرس یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای ایجاد سایت آموزش آنلاین جذاب و کاربرپسند است. از نظر هزینه، برای صاحبان سایت مقرون به صرفه می باشد و همچنین برای مدیریت مستمر و بروزرسانی با محتوای جدید، بسیار ساده و روان است. با رشد روز افزون استفاده از وردپرس برای آموزش الکترونیکی، باید مطمئن شوید که دوره‌های شما از دیگران متمایز هستند.

استفاده از وردپرس برای آموزش آنلاین

تصویر(1)

با برنامه ریزی و تحقیق شروع کنید 

برای درک فضای حوزه آموزش آنلاین وقت بگذارید. به عنوان مثال، در صورتی که قصد تدریس زبان انگلیسی را دارید باید وضعیت فعلی بازار و توانایی های خود را درک نمایید. در مورد رقبای خود تحقیق کنید ممکن است نیاز باشد بدانید که آنها از چه الگویی بیشتر استفاده می کنند.

تعریف کاربران و نیاز اصلی

تحقیق درباره کاربران نه تنها جهت درک نیازهای آنها بلکه برای ارتباط و هماهنگی بهتر برند و سایت خود با اهداف کلی مخاطبان نیز مهم است. تحقیقات مداوم و دقیق درباره کاربران برای ایجاد آموزش آنلاین برند و سایت شما و همچنین افزایش درآمد در طول زمان، بسیار حیاتی می باشد.

از عملکرد و امنیت سایت مطمئن شوید

وردپرس ایجاد پلتفرم آموزش آنلاین را به طرز قابل توجهی آسان تر می‌کند و ابزارهایی را از طریق قالب و افزونه ها در اختیارتان می گذارد تا بتوانید روی سه عنصر اصلی عملکرد، قابلیت‌ها و امنیت تمرکز کنید. ممکن است در آینده مخاطبان آموزش آنلاین افزایش پیدا کنند و برای دوره های شما هزینه پرداخت نمایند. بنابراین، اولویت خود را برقراری امنیت قرار دهید. امنیت سبب بهبود عملکرد سایت شما در طولانی مدت خواهد شد.

افزونه های خود را به صورت منظم بروزرسانی کنید و مطمئن شوید که عملکرد مناسبی دارند. مدیریت اکثر قالب‌های وردپرس نسبتاً آسان است و به شما اجازه می‌دهند تمرکز خود را بر بهینه‌سازی و بروزرسانی‌های به موقع بگذارید.

ساخت دوره‌های جذاب و با ارزش

در کنار یک وب سایت امن با ساختار مناسب، موفقیت سایت آموزش آنلاین به کیفیت محتوای شما نیز وابسته است. اهداف دوره خود را مشخص کنید تا مطمئن شوید که کاربرانتان چه انتظاری دارند.

استفاده از ویدیوها در آموزش آنلاین

تصویر(2)

ویدیوها در برنامه‌های آموزشی 

محتوای ویدیویی یکی از روش‌های موثر برای ارائه محتوا و آموزش آنلاین است. اکثر افراد ترجیح می‌دهند مطالب تصویری همراه با کتاب‌های الکترونیکی دوره خود را داشته باشند. یکی از مزایای محتوای ویدیویی، تنوع آن است. شما می‌توانید انواع فرمت‌ها، مدت زمان های مختلف، جزئیات و هر چیز دیگری را تست کنید. یک راه عالی برای بهره‌برداری از محتوای ویدیویی در دوره‌های آموزش آنلاین، ساخت یک ویدیوی split-screen (چند ویدیو در یک صفحه) است. 

تبلیغات موثر برای سایت آموزش آنلاین 

تبلیغات مناسب برای سایت آموزش آنلاین، نقش مهمی در جذب دانش‌آموزان و حفظ شهرت دارد.

تبلیغات موثر برای آموزش آنلاین

تصویر(3)

هنگام ایجاد استراتژی بازاریابی خود برای سایت آموزش آنلاین، موارد زیر را به خاطر بسپارید:

  • محتوای ارگانیک و تبلیغات پولی در رسانه‌های اجتماعی
  • بهینه سازی پست هایی که ترافیک را به سمت سایت شما هدایت می‌کنند.
  • خبرنامه ایمیلی برای جذب کاربران و اطلاع‌رسانی به آنها

برای بازدهی بیشتر در بازاریابی، باید به طور مداوم روش‌ها و الگوهای جدید بازاریابی را بشناسید. در صورت نیاز به ایده‌های جدید برای بهبود استراتژی خود، می‌توانید از بروزرسانی‌های بازاریابی دیجیتالی استفاده کنید. منابع موثق بهترین راه برای جلوگیری از تولید محتوای قدیمی و روش‌های بازاریابی ناکارآمد است.

استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربران برای برندینگ

علاوه بر نمایش دانشجویان در ویدیوهای split-screen، باید کاربران را ترغیب کنید که محتوای خود را با سایت آموزش آنلاین، به اشتراک بگذارند. ایده‌هایی که باید امتحان شوند عبارتند از:

  • نقدها و بازخوردها و همچنین گواهینامه‌ها می‌توانند سبب ترغیب کاربران شوند.
  • ایجاد انجمن‌هایی که کاربران بتوانند با یکدیگر گفتگو و تعامل کنند، مکانی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات است.
  • وبلاگ‌های کاربران که می‌توانید در سایت خود معرفی کنید.

تولید لید از طریق محتوای رایگان با ارزش

یکی از راهکارهای به صرفه برای رشد سایت های آموزش آنلاین ایجاد محتوای رایگان است. 

  • خود را به عنوان یک نهاد معتبر معرفی کنید. 
  • بخش های کوتاهی که به افراد کمک می‌کنند تا تشخیص دهند آیا دوره‌های شما واقعا با نیازهای آنها سازگار است یا خیر، ایجاد کنید.

جمع بندی 

با ارائه آموزش مجازی، کتاب‌های الکترونیکی، وبینارها و رویدادهای اجتماعی رایگان، می توانید به کاربران خود محتوای با ارزش ارائه دهید بدون اینکه هزینه‌ای از آنها دریافت کنید. اگر امکان شخصی سازی بخشی از مطالب وجود داشته باشد، بسیار مفیدتر خواهد بود. زمانی که شما مطالب تحصیلی رایگان را به صورت ویژه و متناسب با نیازهای هر فرد ارائه می‌دهید، احتمال افزایش وفاداری آنها بیشتر خواهد بود.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *