7 نکته در لینکدین برای کسب و کارهای کوچک
مقاله

7 نکته در لینکدین برای کسب و کارهای کوچک

LinkedIn یک پلت فرم رسانه های اجتماعی است که در آن متخصصان کسب و کار برای تبلیغ و معرفی خدمات-محصولات خود فعالیت می کنند. با تقریبا 700 میلیون کاربر که 40٪ آنها روزانه به سایت آن مراجعه می کنند، LinkedIn راهی عالی برای برقراری ارتباط با سایر کارآفرینان، کارمندان و حتی مشتریان بالقوه است. اگر شما صاحب مشاغل کوچکی هستید که می خواهید دامنه بازاریابی خود را گسترش دهید، LinkedIn ابزاری خارق العاده برای ارتباط با افراد مختلف و البته متخصص می باشد. با این کار همزمان میزان محبوبیت برند خود را نیز افزایش می دهید. مانند همه رسانه های بازاریابی، تهیه یک استراتژی قبل از شروع ارسال مطلب بسیار مهم است.

در ادامه 7 نکته برتر که برای شروع فعالیت در LinkedIn نیاز است به آن دقت شود، شرح داده می شود:

  1. برای شرکت خود یک صفحه LinkedIn تاثیرگذار ایجاد کنید

صفحه LinkedIn شما مانند نمایه شرکت شما است. این صفحه جایی است که شما جزئیات مهم مانند آنچه را که انجام می دهید، برای چه کسی انجام می دهید، اینکه چرا مشتریان باید شما را به جای رقبای خود انتخاب کنند و جایی که به وب سایت خود پیوند می دهید، به اشتراک می گذارید. به یاد داشته باشید که آرم خود را به عکس پروفایل خود اضافه کنید و به بازدیدکنندگان خود اجازه دهید نام تجاری شما را در یک نگاه تشخیص دهند. بخش tagline (یا هدلاین) شما یک بخش ارزشمند در قسمت About در نمایه LinkedIn است. در اینجا است که باید ویژگی های منحصر به فرد شرکت خود را به اشتراک بگذارید. ضروری است که عنوان را با توجه به مخاطب خود بنویسید. صرفا به مردم نگویید که چه کاری انجام می دهید، به آنها بگویید که چگونه به مخاطبان هدف خود خدمات ارائه می کنید. مشکلاتی که مخاطبان شما با آن روبرو هستند را در نظر بگیرید و در یک جمله به صورت خلاصه توضیح دهید که چگونه می توانید به آنها کمک کنید.

جای نگرانی نیست، در LinkedIn و در بخش About فضای زیادی برای ارائه توضیحات در مورد شرکت خود خواهید داشت، می توانید جزئیات بیشتری درباره کسب و کار خود بنویسید. این بخش مکانی عالی برای درج برخی کلمات کلیدی خاص کسب و کار شما می باشد که ممکن است مخاطبان شما از آن استفاده کنند. به یاد داشته باشید که از آنها به روشی صحیح استفاده کنید، پر کردن صفحه پروفایل از کلمات کلیدی مختلف یک نکته منفی است.

حتماً قسمتهای باقیمانده نمایه LinkedIn خود را از جمله شماره تلفن، وب سایت، کسب و کار، اندازه شرکت و نوع تجارت پر کنید.

تصویر(1)

2. در پروفایل LinkedIn بازاریابی متقابل (Cross Promotion) انجام دهید

پس از تنظیم پروفایل LinkedIn، باید تبلیغ آن را از طریق کانالهای بازاریابی دیگر انجام دهید. آیکن LinkedIn را در وب سایت و امضای ایمیل خود اضافه کنید و آن را به پروفایل های دیگر خود پیوند دهید. همچنین اطلاعات پروفایل LinkedIn خود را در بخش های نمایه سایر حساب های شبکه های اجتماعی خود مانند فیس بوک و اینستاگرام قرار دهید. تبلیغات متقابل پروفایل به مخاطبان کمک می کند تا در هر پلتفرمی که انتخاب کنند به راحتی به شما برسند. این باعث می شود که مجبور نشوند به صورت جداگانه جزئیات LinkedIn شرکت شما را جستجو کنند. به علاوه، این کار راهی است که به مخاطبان خود نشان می دهید که سازمانی معتبر هستید و اطلاعات کسب و کار خود را برای به اشتراک گذاشتن در یک پلتفرم معتبر مانند LinkedIn راه اندازی کرده اید.

3. به طور منظم مطالب را منتشر کنید

نکته مهم در تمامی شبکه های اجتماعی، حضور مستمر در آن و انتشار مطالب به صورت منظم می باشد. حضور مداوم به زمان نیاز دارد اما بازده خوبی را برای سرمایه گذاری فراهم می کند که باعث می شود اعتماد کاربران را جلب کنید. شروع به بررسی رقبای خود در LinkedIn کنید تا ببینید چه نوع محتوایی را منتشر می کنند. بررسی کنید که کدام پست ها بیشترین جذابیت را دارند: آیا بینندگان، پست شما را همراه با تصاویر دوست دارند و در مورد آن اظهار نظر می کنند؟ یا به فیلم علاقمند هستند و تمایل دارند مطالب شما در بیشتر موارد به صورت فیلم منتشر شود؟ این مورد به شما کمک می کند نوع رسانه ای را که باید به اشتراک بگذارید تعیین کنید. آیا می دانید به طور متوسط​، تعداد شبکه هایی که کارمندان شرکت در آن حضور دارند ده برابر بیشتر از تعداد فالوئرهای شرکتشان است؟

بررسی کنید که مخاطبان شما تمایل دارند چه نوع اطلاعاتی را بخوانند. آیا آنها به دنبال راه حل برای مشکلات خاصی هستند؟ آیا آنها می خواهند در مورد پیشرفت های صنعت اطلاعات کسب کنند؟ آیا آنها در جستجوی پست هایی هستند که نظرات خود را به اشتراک بگذارند یا به چالش بکشند؟ به یاد داشته باشید که پروفایل LinkedIn شما باید از دستورالعمل های برند شرکت شما پیروی کند. حتی اگر در وب سایت خود چنین چیزی قرار نداده اید، همچنان باید از صدا و لحن نام تجاری خود در پست های رسانه های اجتماعی استفاده کنید. حتماً افراد مرتبط را در پست های خود مانند شرکای تجاری و کارشناسان برچسب گذاری کنید تا میزان مشاهده آنها بیشتر شود.

4- کارمندان خود را برای ارتباط با صفحه شرکت تشویق کنید

همانطور که توضیح داده شد به طور متوسط، تعداد شبکه هایی که کارمندان شرکت در آن حضور دارند ده برابر بیشتر از تعداد فالوئرهای شرکتشان است. با درخواست از کارمندان خود برای پیگیری و تعامل با صفحه شرکت، این منبع عظیم از کاربران را در اختیار بگیرید. وقتی کارمندان شما مقالات و پست های شما را لایک می کنند یا در مورد آنها نظر می دهند، این محتوا به کانکشن های آنها نشان داده می شود و به تبع میزان بازدید از مطالب نیز بیشتر می شود. این یک روش ساده و در عین حال موثر برای تقویت پروفایل شما بوده و اجازه میدهد یک شبکه بزرگ از کاربران با کسب و کار شما آشنا شوند. اگرچه درخواست برای به اشتراک گذاشتن پست های شرکت از سوی کارمندان راهی برای دستیابی به این هدف است، اما می توانید کار را برای کارمندان خود آسان کنید. به عنوان مثال، اگر در مورد پیشرفت محصول مطلبی را ارسال می کنید، به تیم محصول خود ایمیل ارسال کنید تا تجربه کار در مورد آن محصول را در نظرات پست خود به اشتراک بگذارند. مهم این است که نظر کارشناسی داده شود، نه صرفا برای اینکه کاربران تعداد لایک ها یا نظرات را مشاهده کنند.

5. از LinkedIn Groups استفاده کنید

LinkedIn میلیون ها گروه در صنایع مختلف دارد. برای برقراری ارتباط با اعضای دیگری که می توانند به یکی از قسمتهای مهم شبکه شما تبدیل شوند، به گفتگوها (conversations) بپیوندید. با این حال، این گروه ها تا زمانی ارزشمند هستند که با عضو شدن در آنها بتوانید به هر میزان اطلاعاتی که نیاز داشتید دسترسی پیدا کنید. به جای ارسال تعداد زیادی تبلیغات در مورد تجارت خود، بر ایجاد ارتباطات معتبر تمرکز کنید. استراتژی تدوین کنید تا بیشترین بهره را از این گروه ها ببرید. درباره اعضای خاصی که می خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید تحقیق کنید و ببینید که چگونه می توان برای آنها ارزش افزوده ایجاد کرد: آیا می توانید آنها را به کانکشن دیگری معرفی کنید یا آنها را به گروه دیگری دعوت کنید که ممکن است مورد علاقه آنها باشد؟ با شرکت در بحث هایی با محتوای مفید و کاربردی، سعی کنید نظرات سنجیده ای بدهید تا دیده شوید. از ایجاد جلسات فروش خودداری کنید، مگر اینکه به آن دعوت شوید، زیرا این امر باعث می شود دیگران از پست های شما چشم پوشی کنند.

تصویر(2)

6. صفحه ویترین ایجاد کنید

اگر برند های مختلف با خطوط تولید یا بخش مخاطبان مختلفی دارید، یک صفحه ویترین، ممکن است به نفع استراتژی LinkedIn شما باشد. یک صفحه ویترین را به عنوان زیر مجموعه صفحه اصلی در نظر بگیرید. در ویترین، برندها یا خدمات ویژه را در کانون توجه قرار دهید و به آنها مکانی برای جلب توجه بدهید.

اعضا می توانند این صفحه را همانند صفحه عادی شما دنبال کنند و فرصتی را در اختیارتان قرار دهند که توجه ویژه ای به پروژه های خاص یا واحدهای تجاری داشته باشید. مطابق آنچه در صفحه اصلی خود انجام می دهید، حتماً محتوا و گرافیکی ایجاد کنید که دیگران را به ادامه خواندن ترغیب کند. به خاطر داشته باشید که شما باید یک استراتژی منحصر به فرد برای این صفحه ایجاد کنید.

تصویر(3)

7. تبلیغات را برای افزایش میزان بازدید در نظر بگیرید

لینکدین روش هایی را برای کسب و کار شما فراهم می کند تا از طریق تبلیغات پولی، کسب و کار شما بیشتر دیده شود. می توانید برای این مورد از امکانات زیر استفاده کنید:

  • InMail، به شما امکان می دهد پیام های هدفمندی را به بخش مخاطبان ارسال کنید. این مورد یک روش عالی برای تبلیغ وبینارها و رویدادهای اجتماعی است که منجر به ایجاد بازاریابی b2b می شود (b2b همانطور که از نامش پیداست، به تعاملات تجاری بین دو بیزینس و کسب‌وکار مختلف با یکدیگر گفته می‌شود.).
  • Sponsored Content را امتحان کنید. شما می توانید از طریق این شکل از تبلیغات، آپدیت های صفحه ی شرکت خود را به صورت هدفمند انتشار و ارتقا دهید تا کاربرانی که شما را فالو نمی کنند نیز، آن ها را مشاهده نموده و جذب صفحه ی شرکتتان شوند. همچنین این مورد یک روش عالی برای افزایش تعامل در پست های شما است.
  • اگر در فضای b2b هستید، Text Ads برای افزایش دیده شدن و جلب توجه مخاطبان هدف مناسب است. از Text Ads برای هدایت بازدید به وب سایت خود استفاده کنید. تنها برای تبلیغاتی که اثر گذار بوده اند (به ازای هر کلیک کردن یا هر واکنش مثبت کاربران) هزینه صرف کنید.

با یک استراتژی در LinkedIn فعالیت کنید

LinkedIn یک روش عالی برای ایجاد نام تجاری شما، افزایش درآمد و ایجاد مشارکت است. قبل از شروع، یک استراتژی برای رسانه اجتماعی که در آن فعالیت می کنید، ایجاد نمایید و اطمینان حاصل کنید که با هر پست، محتوای ارزشمندی را به مخاطبان خود ارائه می دهید. LinkedIn حجم انبوهی از تجزیه و تحلیل ها را ارائه می دهد، بنابراین از این داده ها برای تعیین اینکه چه چیزی برای معرفی کسب و کار شما مفید است و چه چیزی مفید نیست استفاده کنید. در نهایت استراتژی محتوای خود را متناسب با آن تغییر دهید.لذا مشاهده خواهید کرد که تعداد دنبال کننده ها و افرادی که با پروفایل شما تعامل دارند افزایش می یابد.

برای آشنایی بیشتر با LinkedIn پیشنهاد می شود مقاله "دانستنی های linkedin" را مطالعه نمایید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *