روش های تبلیغ در اینستاگرام در سال 2022
مقاله

انواع روش های تبلیغ در اینستاگرام در سال 2022

هم اکنون 1.3 میلیارد کاربر در اینستاگرام فعالیت دارند. این پلتفرم جزو برترین شبکه های اجتماعی دنیا است. اینستاگرام برای برندها و بلاگرها درآمدزا می باشد. از طرف دیگر موثرترین پلتفرم برای اینفلوئنسر مارکتینگ در سال های 2020 و 2021 شناخته شده است. بلاگرها به ازای هر پست تبلیغاتی حدود 10000 دلار درآمد دارند. برندها، مخاطبان، وفاداری و فروش خود را افزایش می دهند و 90 درصد از کاربران اینستاگرام حساب های تجاری را دنبال می کنند. اینستاگرام شبکه اجتماعی است که به سرعت در حال تغییر با الگوریتم های غیرقابل پیش بینی می باشد. در این پلتفرم رقابت زیادی وجود دارد اما این سوال همچنان مطرح می شود که تبلیغ در اینستاگرام چگونه است؟

چکیده

بهترین روش رایگان برای تبلیغ اینستاگرام، انتشار Reels می باشد. می توانید تبلیغات را با روش‌های دیگر مانند درج کامنت، تبلیغات متقابل از طریق حساب‌هایی با موضوعات مشابه، محتوای تولید شده توسط کاربر و تبلیغ صفحه اینستاگرام خود در پلتفرم‌های دیگر، انجام دهید. از درج هشتگ و موقعیت جغرافیایی غافل نشوید.

برای دستیابی به فالوور بیشتر، تبلیغات هدفمند انجام دهید یا از اینفلوئنسر هایی که در سال 2022 محبوب بوده اند، کمک بگیرید. از روش‌های اهدای جایزه، فعالیت دسته جمعی، حساب های تقلبی، حجم انبوهی از لایک و فالوور، استفاده نکنید. تبلیغ با روش های قانونی روشی مطمئن و اثبات شده است.

هر روزه تبلیغ در اینستاگرام با توجه به بروز رسانی های متوالی این پلتفرم تغییر نموده و نیازمند تغییر روش است.

تصویر(1)

قبل از شروع تبلیغ 

قبل از انجام هر اقدامی، لازم است تا چند نکته در خصوص حساب کاربری خود انجام دهید.

1) یک اکانت اینستاگرام ایجاد کنید تا کاربر متوجه شود که در چه حوزه ای قصد فعالیت دارید. برای این کار به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • نام حساب با موضوع فعالیت شما مطابقت داشته باشد.
 • توضیحات در هدر صفحه درج شود، مانند نوع فعالیت، نام (اگر حساب کاربری شخصی باشد) و غیره.
 • اگر مکان خاصی برای کسب و کار خود دارید یا در یک منطقه خاص کار می کنید، آدرس را درج نمایید.
 • لینک به وب سایت یا سایر مطالب را اضافه کنید.
 • مطالبی از قبیل قیمت ها، موقعیت مکانی، پرسش های متداول و اطلاعات دیگر را به صورت هایلایت درج نمایید.

2) اگر مدت زیادی است که حساب کاربری خود را ایجاد کرده اید، فالوورهای غیرفعال را از حساب خود حذف نمایید. اکانت هایی که به محتوای شما واکنش نشان نمی دهند برای تبلیغ مضر هستند.

برای مثال اینستاگرام بررسی می کند که از هر 1000 مشترک فقط 10 نفر محتوای شما را تماشا کرده اند. در نتیجه این برداشت را خواهد داشت که محتوای منتشر شده جالب نیست و دیگر آن را نشان نمی دهد. تعداد مشترکین مهم نیستند، بلکه جذب مخاطب اهمیت دارد.

3) برای دریافت آمار و تجزیه و تحلیل واکنش مخاطبان به محتوا، حساب خود را به تجاری تغییر دهید.

4) یک استراتژی برای تبلیغ تعبیه نمایید. هر پیشرفتی نیازمند یک برنامه منظم و یکپارچه است. نتیجه دلخواه یکباره و بدون برنامه ریزی به دست نخواهد آمد. اهداف خود را تعریف کنید. پاسخ سوالاتی همچون "چرا به تبلیغ در اینستاگرام نیاز دارید؟ به دنبال چه خواسته ای هستید؟ جذب فالوور، فروش یا موارد دیگر؟" را بیابید و یک برنامه ریزی برای انتشار پست ها و استوری های خود انجام دهید.

روش های تبلیغات رایگان در اینستاگرام

Reels

Reels ویدیوهای کوتاه و سرگرم کننده، حدود 15 تا 30 ثانیه ای هستند که اینستاگرام در تابستان 2021 آن را ارائه نمود. Reels اکنون موثرترین روش تبلیغ در اینستاگرام می باشد. اینستاگرام دسترسی خارجی را نیز به Reels داده است، در حالی که استوری ها و پست ها فقط برای دنبال کنندگان یک حساب نمایش داده می شوند (اگرچه در برخی مواقع پست ها نیز به صورت پیشنهادی برای دیگر کاربران نمایش داده می شوند). Reels امکانات بیشتری را ارائه می دهد. دریافت یک میلیون بازدید با وجود چند هزار فالوور از ویژگی های Reels می باشد.

یکی دیگر از مزایای Reels طول عمر آنها است. برخلاف استوری های اینستاگرام که پس از 24 ساعت حذف می شوند، Reels برای همیشه باقی می ماند. یک ویدیو در Reels می‌تواند دیگران را به سمت خود جذب کند اما چگونه؟ اینستاگرام با در نظر گرفتن واکنش مخاطبان به یک ویدئو، موارد مشابه را نیز به آنها نمایش می دهد.

کامنت ها

این نوع تبلیغ در اینستاگرام را با درج نظرات اسپم یکسان برای همه، اشتباه نگیرید. درج کامنت خودکار هنوز محبوب است اما بی فایده می باشد. این روش می‌تواند منجر به ثبت کامنت‌های بی ربط گردد.

نحوه جذب فالوور در اینستاگرام از طریق کامنت:

 • نظر خود را بنویسید و به اصل مطلب بپردازید. به روشی دوستانه و صادقانه چت نموده و سعی در ایجاد یک رابطه دوستانه داشته باشید و از تبلیغ اکانت خود، اجتناب نمایید.
 • زیر پست حساب های شخصی کاربران عادی، بلاگرها و برندها، کامنت درج کنید. کاربری که تعداد فالوورهای کمی دارد بیشتر به نظرتان توجه نموده و از صفحه شما بازدید می کند. بعید است بلاگرها و برندهای بزرگ حساب شما را دنبال کنند اما سایر فالوورها، نظرتان را مشاهده خواهند کرد.

هشتگ ها

هشتگ‌ها یک روش تبلیغ در اینستاگرام هستند که ورودی گسترده‌ای ندارند اما همچنان بخشی از مخاطبان را به سمت پست های شما جذب می‌کنند. اینستاگرام یک بخش جستجوی هشتگ جداگانه برای آنها ارائه کرده است.

هشتگ هایی که برای تبلیغات استفاده می شود:

 • هشتگ‌های موضوعی که به منطقه شما مربوط بوده و با توجه به موقعیت جغرافیایی، محلی‌سازی می‌شوند.
 • موضوع هشتگ باید با موضوع پست و عکس منطبق باشد. به این ترتیب اینستاگرام متوجه می شود که پست شما در مورد چیست و آن را به مخاطبان مناسب نشان می‌دهد.
 • هشتگ های با فرکانس بازدید بالا (500 هزار یا بیشتر) را انتخاب نکنید. هرچه بیشتر از یک هشتگ استفاده شده باشد، احتمال دیده شدن پست کمتر خواهد بود.
 • میزان ارتباط هشتگ ها را بررسی کنید. اگر آخرین بار دو سال پیش استفاده شده باشند، مناسب نخواهند بود.

استفاده از هشتگ یک روش تبلیغ در اینستاگرام است که می تواند برای شما جذب فالوور به همراه داشته باشد به شرط استفاده درست و هوشمندانه

تصویر(2)

آیا می دانید که از چند هشتگ باید استفاده کنید؟ پاسخ دقیقی برای این سوال وجود ندارد. اینستاگرام به شما این امکان را می دهد تا حداکثر از 30 هشتگ برای هر پست استفاده نمایید اما این تعداد از هشتگ همیشه کارایی ندارد. هشتگ های نامربوط، باعث کاهش دسترسی و به حداقل رسیدن تأثیر هشتگ های مرتبط می شوند. هشتگ های مشابه را از پستی به پست دیگر کپی نکنید زیرا اینستاگرام می تواند شما را به عنوان یک ربات شناسایی کرده و حسابتان را مسدود کند.

تبلیغ متقابل

در این روش تبلیغ در اینستاگرام نیاز است تا مراحل زیر را انجام دهید:

 • در جستجوی یک حساب کاربری با موضوع مشابه یا مرتبط با کسب و کار خود باشید. دقت کنید که این حساب تقریباً به اندازه شما فالوور داشته باشد.
 • تبادل محتوا انجام دهید، در پست ها اظهار نظر نموده یا به صورت لایو مشترک با فالوورهای خود ارتباط برقرار نمایید.

تبلیغ در سایر پلتفرم ها

اگر به طور فعال در پلتفرم های دیگری مانند یوتیوب، فیسبوک و … فعالیت دارید، از مخاطبان خود دعوت نمایید تا در اینستاگرام به شما بپیوندند.

محتوای ایجاد شده توسط کاربر

این مورد برای برندها و کاربرانی که تمایل دارند تا اکانت خود را معرفی نمایند، مناسب می باشد.

 • یک گزینه برای اکانت های تجاری این است که از کاربران دعوت نمایند تا یک پست در خصوص محصول آنها همراه با هشتگ مناسب ایجاد کنند. سپس از طریق اکانت تجاری، آن پست را در صفحه خود منتشر نمایند.
 • برای اکانت های شخصی نیز کاربران می توانند پیج برند ها و صاحبان کسب و کارها را در پست خود تگ نمایند. از این طریق ممکن است که پست شما توسط آن برند در صفحه تجاری آنها مجددا منتشر شود. این روش یک وضعیت برد-برد خواهد بود. کاربر بازدید و مخاطب بیشتری پیدا کرده و اکانت تجاری نیز محتوا دریافت می کند.

موقعیت جغرافیایی

یک روش تبلیغ در اینستاگرام، درج موقعیت جغرافیایی در توضیحات و پست‌های حساب کاربری می باشد. برای مشاغل و رویدادهای محلی این گزینه بسیار مناسب است اما به یاد داشته باشید، صرفا درج موقعیت جغرافیایی، کاربران را به سمت اکانت شما هدایت نخواهد کرد.

روش های تبلیغاتی پولی در اینستاگرام

تبلیغات هدفمند

تبلیغات اینستاگرام فرصتی برای دستیابی به مخاطبانی با علایق خاص است. الگوریتم‌ها تصمیم می‌گیرند که Reels برای چه کسانی نمایش داده شوند اما زمانی که صحبت از تبلیغات به میان می‌آید، مخاطب را خودتان انتخاب می‌کنید. اینستاگرام امکان تبلیغات در فید (بخش Home)، استوری ها و Reels را فراهم می کند.

می توانید تبلیغات را مستقیماً در اینستاگرام پیکربندی کرده یا اگر حساب شما به صفحه فیسبوک لینک داده شده است، از Facebook Ads Manager استفاده کنید. در تبلیغات اینستاگرام، اهدافی مانند بازدید از پروفایل، بازدید از وب سایت، افزایش تعامل و پیام های بیشتر مدنظر هستند.

استفاده از Facebook Ads Manager یک روش تبلیغ در اینستاگرام است که این روز ها بسیار پرطرفدار می باشد.

تصویر(3)

 همچنین مخاطب را می توان به صورت خودکار یا دلخواه انتخاب نمود.

در این روش تبلیغ در اینستاگرام امکانات بیشتری برای تعیین جامعه هدف شما قرار داده شده است.

تصویر(4)

در Facebook Ads Manager، امکانات بیشتری برای تعیین مخاطب وجود دارد.

ایجاد کمپین یک روش تبلیغ در اینستاگرام 

تصویر(5)

از جمله مضرات تبلیغ در رسانه های اجتماعی، محدودیت هایی است که دائما در حال تغییر هستند. در این مواقع به دلیل نقض قوانین، تبلیغات متوقف شده و گاهی اوقات حساب کاربری بدون هیچ توضیحی مسدود می شود.

اینفلوئنسر مارکتینگ

بازار وبلاگ نویسی و بلاگری، در حال رشد می باشد. بنابراین تبلیغ از طریق اینفلوئنسرها، پر رونق شده است. زمانی که بلاگرها، چهره های مشهور و کارشناسان، محصولی را تبلیغ می کنند، مردم آن را به عنوان توصیه یک فرد کارشناس می پذیرند و به او اعتماد می نمایند.

از روش های زیر برای تبلیغ در اینستاگرام استفاده نکنید

اگر به فکر تبلیغ یک حساب کاربری از طریق تقلب و هدیه هستید، بهتر است این کار را انجام ندهید. این روش تبلیغ در اینستاگرام نه تنها بی‌فایده هستند بلکه ممکن است حساب شما را نابود کنند.

هدایا

مسابقاتی از سوی اینفلوئنسرها تعبیه می شود. اسپانسر محصول یا خدمات خود را به بلاگر ها می دهد. بلاگر قول می دهد که این هدیه را به کسانی که در حساب کاربری او و حساب های اسپانسر عضو شوند اهدا کند. فالو کردن و عضو شدن شرط لازم برای شرکت در این قرعه کشی است. به این ترتیب، اسپانسرها مخاطبان جدیدی جذب می کنند اما زمانی که مسابقه به پایان می رسد:

 • کاربران اکانت اسپانسر را آنفالو می کنند. زیرا صرفا به خاطر دریافت جایزه آن را دنبال کرده بودند.
 • الگوریتم های اینستاگرام متوجه تعداد زیادی لغو عضویت یا آنفالو می شوند و پیشنهاد صفحه شما را کاهش می دهند.
 • رشد دوباره چنین اکانت هایی دشوار است
 • حتی در حین مسابقه که جذب مخاطب بالا است، افراد به سمت محتوا جذب نمی شوند. این مورد می تواند نشانه محتوای نامرتبط برای الگوریتم های اینستاگرام باشد.

استفاده از ربات ها برای درج کامنت 

ربات هایی وجود دارند که به جای افراد واقعی، حساب های تقلبی ایجاد کرده و با فالو کردن یک اکانت سعی می کنند تا آن را در معرض دید قرار دهند اما در واقع موجب از بین رفتن اعتبار حساب کاربری می شوند. برای الگوریتم‌ها، هر چه تعداد مشترکین بیشتر باشد، باید تعامل بیشتری نیز در اکانت دیده شود. اگر فالوورها ربات باشند، هیچ فعالیتی از سمت آنها صورت نمی گیرد. لذا اینستاگرام نتیجه می گیرد که این حساب تقلبی بوده و نمایش آن را نه تنها در پیشنهادها، بلکه به افراد واقعی نیز متوقف می کند. همچنین، این شبکه اجتماعی با حساب هایی که درگیر این ربات ها بوده اند و دارای فعالیت های مشکوک هستند، مبارزه خواهد کرد.

فعالیت دسته جمعی

این مورد فعالیت و درگیری کاذب ایجاد می کند و تلاش دارد تا توجه شبکه های اجتماعی و کاربران را به سوی حساب کاربری جلب نماید. معمولا شامل کاربرانی می شود که برای لایک کردن، نظر دادن روی پست ها و تماشای استوری ها به پیج یکدیگر مراجعه می کنند. ایراد اصلی این روش تبلیغ در اینستاگرام، مخاطب غیر مرتبط می باشد.

حجم انبوهی از لایک و فالوور

با هدف جلب توجه افراد به صفحه شما، اکانت های های زیادی را دنبال کرده و پست های افراد مختلف را لایک می نمایید. کاربر متوجه فعالیت شما شده و در پاسخ، حساب کاربری تان را دنبال خواهد نمود.

این روش تبلیغ در اینستاگرام دیگر کارساز نیست. کاربران عکس العملی نسبت به پست ها نشان نمی دهند اما اینستاگرام نسبت به آن واکنش نشان خواهد داد. این شبکه اجتماعی محدودیتی برای فالو، آنفالو، لایک، کامنت، منشن و حتی تعداد انتشار در نظر گرفته است. اگر تصمیم بگیرید که از چنین روش هایی استفاده کنید، احتمال اینکه برای همیشه حساب خود را از دست بدهید را نیز باید در نظر بگیرید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *