انتخاب بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ
مقالات تخصصی IT و هاستینگ

1معرفی 10 مورد از بهترین سرویس های ایمیل مارکتینگ در سال 2022

علیرغم آنچه برخی از فعالان فضای مجازی می گویند، ایمیل مارکتینگ امسال نیز از بین نخواهد رفت و همچنان ابزاری قدرتمند برای کسب و کارهای آنلاین خواهد بود. تبلیغات و سایر استراتژی های بازاریابی ممکن است عملکردی عالی داشته باشند اما دلایلی وجود دارد که بیان می دارند، فقط یک کمپین ایمیل مارکتینگ می تواند موثر باشد.

به عنوان مثال، امکان تقسیم مشترکین به گروه های مختلف، کاری نیست که بتوانید با اجرای تبلیغات یا بهینه سازی سئو انجام دهید. باید یک استراتژی  ایمیل مارکتینگ عالی داشته باشید تا مشترکین احساس کنند در تلاش برای نمایش محتوای مدنظر آنها هستید. برای این کار باید بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ را شناسایی و برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

نحوه انتخاب بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ

هنگام بررسی شرکت های ارائه دهنده خدمات ایمیل باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

قیمت

سرویسی را انتخاب کنید که قیمت خدمات آن مقرون به صرفه و منصفانه باشد. باید بررسی نمایید آیا قیمت خدماتی که دریافت می کنید توجیه پذیر است؟ آیا توانایی پرداخت آن را دارید؟

سرمایه گذاری در سرویس بازاریابی اشکالی ندارد اما مهم است که سرویسی مناسب با نیاز خود انتخاب نمایید تا برای ویژگی هایی که نیازی به آنها ندارید، هزینه اضافی پرداخت نکنید.

امکان استفاده آسان

همه بازاریاب ها در زمینه فناوری، اطلاعات ندارند، لذا سرویس ایمیل مارکتینگ زمانی مفید است که استفاده از آن ساده و آسان باشد.

قابلیت احراز هویت

احراز هویت یا Deliverability، یک ابزار مهم در افزایش اعتبار و نرخ تحویل ایمیل می باشد. عوامل متعددی وجود دارد که گاهی اوقات می تواند باعث نرسیدن ایمیل ها به مقصد شوند. بنابراین بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ سرویسی است که حداکثر نرخ تحویل را تضمین کند.

ابزارهای تست A/B

تست A/B یک استراتژی عالی برای جمع آوری اطلاعات در مورد رفتار مشتری از طریق ایمیل می باشد. داشتن این تست در استراتژی ایمیل مارکتینگ یک راه مطمئن برای اطلاع از رفتار مشتریان می باشد که می تواند در سطوح مختلف اجرا شود مانند:

 • تست A/B تیتر ایمیل
 • تست A/B کپی گرفتن ایمیل
 • تست A/B نرخ باز کردن ایمیل

تجزیه و تحلیل و گزارش

تجزیه و تحلیل ایمیل چشم و گوش شما برای کمپین است و می توانید متوجه شوید که بر اساس نرخ مشاهده و کلیک، ایمیل ها چقدر موثر هستند و چه تعداد از آنها به نتیجه موردنظر ختم می شوند.

اتوماسیون بازاریابی

در حالی که اتوماسیون بازاریابی برای تمام بازاریابان الزامی نیست اما برای جلب توجه مخاطبان خاص بسیار مفید می باشد. زمانی که ارسال خودکار ایمیل ها به درستی انجام شود، می تواند بخشی از درآمد غیرفعال را به سمت کسب و کارتان هدایت کند. در واقع، چنانچه به تازگی شروع به کار کرده اید، باید سرویسی را انتخاب کنید که امکان دسته بندی مشتریان را ارائه دهد. این قابلیت کمک زیادی به پیشرفت تجارت شما از طریق ایمیل مارکتینگ می کند.

فرم ساز

در صورت استفاده از یک فرم ثبت نام ساده و جذاب، جمع آوری ایمیل کاربران آسان تر خواهد. یک فرم ساده و جذاب از اولین مواردی است که باید راه اندازی نمایید. اما تمام فرم های ثبت نام به صورت یکسان ایجاد نمی شوند، لذا چنانچه سرویس ایمیل مارکتینگ دارای یک فرم ساز عالی باشد، مزیت بسیار خوبی محسوب می شود.

ادغام

چنانچه کسب و کارتان از برنامه های دیگری مانند WordPress، Shopify و Zapier استفاده می کند، به سرویسی نیاز دارید که با ابزارهای شما سازگار باشد. به عنوان مثال، چنانچه محصولات خود را در وردپرس به فروش می رسانید، نیاز به افزونه ای دارید که بتواند سرویس ایمیل مارکتینگ را به وردپرس متصل کند. اکنون می توانید با در نظر گرفتن نکات بالا بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ را برای تجارت خود انتخاب نمایید.

مقایسه خدمات ایمیل مارکتینگ

جدول مقایسه خدمات برتر ایمیل مارکتینگ ها به شرح زیر می باشد که کمک می کند تا به سرعت ویژگی های ارائه شده توسط این سرویس ها را مقایسه کنید.

نام سرویس

هزینه ماهانه

مدت زمان حساب رایگان

پاسخگوی خودکار

بخش بندی

امتیاز

ConvertKit

119 دلار

14روز

بله

بله

4.5

Aweber

69 دلار

30 روز

بله

بله

4.4

ConstantContact

نامشخص

30 روز

بله

بله

4.3

ActiveCampaign

139 دلار

30 روز

بله

بله

4.4

MailChimp

75 دلار

-

بله

بله

4.4

GetResponse

165 دلار

30 روز

بله

بله

4.3

Sendinblue

66 دلار

-

بله

بله

4.2

MailerLite

50 دلار

-

بله

بله

4.5

Benchmark Email

81.99 دلار

-

بله

بله

4.0

Drip

184 دلار

14روز

بله

بله

4.6

1. ConvertKit

Convertkit بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ رایگان به شمار می آید.

تصویر(1)

 • شروع قیمت: رایگان

ConvertKit یک سرویس ایمیل مارکتینگ است که کمک می کند تا روی تبدیل ها تمرکز نمایید. روش منحصر به فرد و در عین حال موثر آن برای ایجاد کمپین ها به نام broadcasts و بخش های مختلف آن همگی به گونه ای طراحی شده اند که مشترکین را دعوت به عضویت و کلیک روی ایمیل ها می کند.

ConvertKit بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ که ایمیل متنی را برای کاربران پیشنهاد می نماید.

تصویر(2)

برخلاف سایر ابزارهای ایمیل مارکتینگ، ConvertKit ایمیل های متنی را پیشنهاد می دهد تا مشترک به جای حس رسمی بودن، احساس اختصاصی بودن ایمیل را داشته باشد. این رویکردی بسیار عالی برای مربیان، ناشران و وبلاگ نویسان حرفه ای می باشد که می خواهند با مشترکین خود در سطح عمیق تری ارتباط برقرار کنند. همچنین ارسال ایمیل نامحدود در Convertkit امکان پذیر است. چنانچه ایجاد ایمیل در ConvertKit ممکن است از نظر طراحی بسیار ساده به نظر برسد اما در مورد اتوماسیون اینطور نیست. امکانات اتوماسیون ConvertKit این امکان را می دهد که یک روال را به هر شکلی که می خواهید ایجاد و طراحی کنید.

2. Aweber

 یکی از بهترین سرویس های ایمیل مارکتینگ می باشد

تصویر(3)

 • شروع قیمت: 19 دلار در ماه
 • دوره آزمایشی رایگان: 30 روز

Aweber یکی از بهترین سرویس های ایمیل مارکتینگ می باشد که از دهه 90 میلادی وجود داشته و گفته می شود در پاسخگویی خودکار یکی از سرویس های پیشگام است. Aweber تمام ویژگی های مورد انتظار یک ابزار ایمیل مارکتینگ را دارد اما به اندازه سایر همتایان خود پیشرفته نیست. برای مثال می تواند کمپین های خودکار ایجاد کند اما لیست کارهایی که می توانید در اتوماسیون انجام دهید بسیار محدود است.

هر چند Aweber فاقد این ویژگی است اما با طراحی فرم های ثبت نام جذاب، آن را جبران می کند. Aweber یکی از معدود پلتفرم های ایمیل مارکتینگ است که دارای تنوع زیادی از قالب های فرم ثبت نام با امکان شخصی سازی بسیار آسان آنها می باشد، بنابراین کاربران غیر فنی می توانند از این ویژگی استفاده کنند. همچنین Aweber می تواند تست A/B را در فرم های ثبت نام اجرا کند.

یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه، برنامه موبایل Aweber می باشد که کمک می کند تا خبرنامه های ایمیلی را به آسانی از طریق تلفن همراه تهیه و ارسال کنید. وب سایت shoutmeloud.com قبل از تغییر به ConvertKit، از Aweber به عنوان سرویس ایمیل مارکتینگ خود استفاده می کرد.

3. Constant Contact

Constant Contact بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ می باشد که امکانات زیادی ارائه می دهد.

تصویر(4)

 • قیمت شروع: 20 دلار در ماه
 • دوره آزمایشی رایگان: 30 روز

Constant Contact در چند سال گذشته شاهد بروزرسانی های متعددی بوده که امروزه برای مدیران سایت های تجارت الکترونیک، بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ با امکانات بسیار زیاد محسوب می شود.

امکانات متفاوت Constant Contact به عنوان بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ

تصویر(5)

علاوه بر امکان اتصال به سایت ها و برنامه هایی مانند Shopify ،Constant Contact و WordPress، می توانید آن را به یک صفحه تجاری فیسبوک نیز متصل کنید. Constant Content دارای یک سرویس ساخت ایمیل با امکان کشیدن و رها کردن (drag & drop) است که ایجاد ایمیل در آن بسیار آسان می باشد. یکی دیگر از عملکردهای جدید این سرویس ارسال مجدد ایمیل به کسانی است که ایمیل اول را مشاهده نکرده اند.

ویژگی های مهم Constant Contact:

 • دسته بندی کاربران برای ارسال ایمیل
 • قابل اتصال به تمام اسکریپت های محبوب
 • دوره 30 روزه آزمایشی و رایگان
 • امکان تهیه سرویس به صورت ماهانه و سالانه
 • اپلیکیشن موبایل
 • تقویم ایمیل مارکتینگ

4. Active Campaign

Active Campaign بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ با رابط کاربری جذاب

تصویر(6)

 • شروع قیمت: 15 دلار در ماه
 • آزمایشی رایگان: 30 روز

Active Campaign یک سرویس ایمیل مارکتینگ مدرن است که دارای یک رابط کاربری جذاب با امکانات زیاد می باشد. ویرایشگر فرم Active Campaign دارای قابلیت کشیدن و رها کردن (drag & drop) است. چنانچه دانش کافی در ایجاد ایمیل های چشم نواز ندارید، می توانید یک قالب از پیش ساخته شده را انتخاب و بر اساس موضوع خود تغییراتی در آن ایجاد کنید. هر بخش در این سرویس دارای قابلیت هایی است که کمک می کند کمپین های ساده مانند یک متن ساده یا پیچیده، ویدیوها و تصاویر را ایجاد کنید.

Active Campaign یک سرویس مناسب برای مطالعه آمار کمپین با جزئیات کامل می باشد. چنانچه فقط تعداد انگشت شماری مشترک دارید، ممکن است به این قابلیت نیازی نداشته باشید اما چنانچه تعداد مشترکین شما زیاد باشد و می خواهید رفتار مشترک و بازگشت سرمایه کمپین را تجزیه و تحلیل کنید، پیشنهاد می شود از این سرویس استفاده نمایید.

5. MailChimp

 • قیمت شروع: رایگان یا 10 دلار در ماه
 • دوره آزمایشی رایگان: ندارد

MailChimp بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ رایگان است که در بین وبلاگ نویسان و بازاریابان با بودجه کم یا بدون بودجه، محبوب می باشد. همچنین یکی از معدود سرویس های ایمیل مارکتینگ است که ویژگی های حرفه ای را به صورت رایگان اما با محدودیت در تعداد مشترکین و تعداد ایمیل های ارسالی، ارائه می دهد.

MailChimp  بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ که قابلیت های گوناگونی دارد

تصویر(7)

جدیدترین طراحی رابط کاربری MailChimp و اضافه شدن برخی ابزارها باعث می شود تا با سایر سرویس های ایمیل سازگار باشد. MailChimp با بروزرسانی های خود از سرویسی برای انجام وظایف اولیه ایمیل، به سرویسی کارآمدتر تبدیل شده است. یکی از نمونه های آن ویژگی اتوماسیون می باشد که قبل از بروزرسانی MailChimp وجود نداشت. در حال حاضر چندین راه برای راه اندازی اتوماسیون وجود دارد.

6. GetResponse

 • شروع قیمت: 15 دلار در ماه
 • دوره آزمایشی رایگان: 30 روز

GetResponse ادعا می کند که یک سرویس بازاریابی همه کاره برای تمامی مشاغل است. علاوه بر عملکردهای اولیه یک کمپین ایمیل مارکتینگ، امکان ایجاد صفحات لندینگ و وبینارها را نیز فراهم می کند.

GetResponse بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ با اتوماسیون پیشرفته

تصویر(8)

GetResponse دارای یک اتوماسیون پیشرفته است که از برچسب ها و فیلدهای سفارشی استفاده می کند و نحوه تعامل کاربر با سایت را نیز ردیابی می نماید. این ویژگی ها می توانند هنگام ایجاد اتوماسیون به عنوان محرک ها و شروط استفاده شوند. یکی از دیگر از موارد قابل توجه، رویکرد متفاوت GetResponse نسبت به تست A/B می باشد که خود را به موضوع و زمان ارسال ایمیل محدود نمی کند. در واقع انجام تست A/B را روی محتوای ایمیل نیز امکان پذیر می نماید.

7. Sendinblue

 • قیمت شروع: رایگان یا 25 دلار در ماه
 • دوره آزمایشی رایگان: ندارد

Sendinblue بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ به سه سرویس ایمیل پیامک و IP

تصویر(9)

Sendinblue یک سرویس ایمیل مارکتینگ قدرتمند است که دارای سه سرویس ایمیل، پیامک و IP اختصاصی می باشد. هر کدام از این سرویس ها قیمت های خاص خود را دارند. قیمتی که در بالا ذکر شده، به ویژگی ایمیل مارکتینگ آن اشاره دارد.

Sendinblue بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه های آنلاین

تصویر(10)

این سرویس ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه های آنلاین بسیار مناسب می باشد. علاوه بر وظایف اصلی ایمیل مارکتینگ، Sendinblue می تواند پیام های تراکنشی را نیز ارسال کند، به این معنی که خریداران می توانند علاوه بر ایمیل، پیامک تأیید سفارش خود را نیز دریافت کنند.

ایجاد ایمیل در این سرویس بسیار آسان می باشد و می توانید صرفا با کشیدن و رها کردن، ایمیل خود را ایجاد کنید. چنانچه قصد ندارید از ابتدا به ساخت یک ایمیل بپردازید، می توانید یکی از قالب های آماده این سرویس را انتخاب نمایید. ایجاد اتوماسیون نیز با Sendinblue امکان پذیر است و حتی اتوماسیون از پیش ساخته شده ای را نیز در اختیارتان قرار می دهد که می توانید آن را تغییر داده و شخصی سازی کنید.

8. MailerLite

MailerLite بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ با قابلیت هایی که انتظار ندارید

تصویر(11)

 • قیمت شروع: رایگان یا 10 دلار در ماه
 • دوره آزمایشی رایگان: ندارد

MailerLite یکی دیگر از سرویس های جدید ایمیل مارکتینگ می باشد و دارای ویژگی های منحصر به فردی است که از یک سرویس ایمیل مارکتینگ انتظار ندارید و می تواند آن را به بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ تبدیل نماید.

به عنوان مثال، در این سرویس مخفی سازی یا نمایش بخشی از ایمیل برای برخی مشترکین خاص امکان پذیر می باشد. همچنین می توانید از اطلاعات شخصی مشترک که داوطلبانه آن را ارائه داده است، مانند محل تولد مشترک را در پیام ایمیل خود ذکر نموده و ایمیل را به طرز شگفت آوری شخصی سازی کنید.

یکی دیگر از ویژگی های شخصی سازی عالی این سرویس، برنامه ریزی ایمیل برای ارسال با توجه به منطقه زمانی مشترک می باشد که ارسال ایمیل در بهترین زمان های ممکن را امکان پذیر می کند. اتوماسیون نیز در Mailer Lite ارائه شده است که می توانید روال کاری خود را ایجاد یا با یک الگو آماده، شروع کنید. MailerLite می تواند یک سرویس بازاریابی ایمیل انبوه باشد. زیرا می توانید برای تعداد زیادی از مشترکین خود با هزینه ماهانه معقول، ایمیل ارسال کنید.

9. Benchmark Email

 • قیمت شروع: رایگان یا 13.99 دلار
 • دوره آزمایشی رایگان: ندارد

Benchmark Email یک ابزار ایمیل مارکتینگ ساده است که بر ایجاد ایمیل های زیبا تمرکز دارد. ویرایشگر ایمیل پیشرفته آن بلوک بندی محتوای ایمیل با تصاویر، متن، دکمه ها یا لینک ها را امکان پذیر می کند. اما برعکس ایمیل های بسیار زیبا، این سرویس ایمیل مارکتینگ فرم های ثبت نام ناامید کننده ای دارد که اغلب قدیمی هستند و ظاهر خوبی ندارند.

Benchmark Email بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ برای ایجاد ایمیل زیبا

تصویر(12)

اتوماسیون در حساب های رایگان در دسترس نیست اما چنانچه حساب خود را به یک طرح غیر رایگان ارتقا دهید می توانید به قابلیت های بیشتری دسترسی داشته باشید. برخی از ویژگی های Automation Pro شامل ردیابی رویدادهای وب و امکان اتصال به فیس بوک می باشد.

10. Drip

Drip بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ برای shopify

تصویر(13)

 • قیمت شروع: 49 دلار در ماه
 • دوره آزمایشی رایگان: 14 روز

Drip یک سرویس ایمیل مارکتینگ ممتاز و یک ابزار بازاریابی بسیار عالی می باشد که برای فروشگاه های اینترنتی، به ویژه کاربران Shopify طراحی شده است. این سرویس توسط بسیاری از کارآفرینان آنلاین به صورت دقیق مورد بررسی قرار گرفته و هر کاری که از یک سرویس ایمیل مارکتینگ انتظار می رود را ارائه می دهد و می توان آن را به عنوان بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ معرفی نمود.

این رویکرد برتر، در تمام جنبه های امکانات Drip مشهود است. از اتوماسیون پیش ساخته گرفته تا Visual Builder که ایجاد ایمیل های زیبا را بسیار آسان می کند. در Drip امکان اتصال به Shopify نیز وجود دارد. در واقع هر اتفاقی که در فروشگاه Shopify شما رخ دهد در Drip ذخیره شده و می توانید به آنها با اقدامات مناسب پاسخ دهید.

نتیجه گیری: انتخاب بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ

انتخاب سرویس ایمیل مارکتینگ می تواند یک کار پر استرس باشد. همچنین مهاجرت از یک سرویس به سرویس دیگر مشکلات متعددی ایجاد می کند. برای مثال مهاجرت از Aweber به ConvertKit به اندازه تغییر هاست، نیاز به دانش فنی دارد.

برای انتخاب آسان تر، می توانید از لیستی که در این مقاله ذکر شده، بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ را برای وب سایت تان انتخاب نمایید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *