الزامات ایمیل بازاریابی موثر و بهینه چیست
مقاله

چگونه می توان یک ایمیل بازاریابی موثر و بهینه ایجاد نمود؟

بازاریابی ایمیلی می تواند یک اهرم بسیار قدرتمند برای تولید لید در کنار ابزارهای بازاریابی دیگر شما باشد. بازاریابی ایمیلی هنوز زنده و پر رونق است و بسیاری از بازاریابان تلاش می‌کنند تا از آن به طور موثر برای تولید لید استفاده نمایند. بنابراین، چرا آن را تجزیه و تحلیل نمی کنید؟

در این پست، آناتومی یک ایمیل بازاریابی موثر و بهینه، به دقت تشریح خواهد شد.

13 بخش آناتومی یک ایمیل بازاریابی موثر و بهینه

13 نکته کلیدی در مورد ایمیل بازاریابی موثر و بهینه

تصویر(1)

1. یک موضوع واضح، مختصر و جالب توجه

قبل از اینکه مشترکان شما حتی متن ایمیل را بخوانند، اولین چیزی که مشاهده می کنند موضوع ایمیل است. به احتمال زیاد، ایمیل شما در inbox مشتریان احتمالی و در کنار تعداد زیادی ایمیل دیگر قرار می گیرد که بسیاری از آنها مانند شما، از سمت سایر فروشندگان و شرکت‌ها هستند. بنابراین، بسیار مهم است که آن را با یک موضوع واضح و جذاب، متمایز کنید. مختصر بنویسید اما از فضای خود حداکثر استفاده را ببرید و تلاش نمایید تا پیشنهادی که در ایمیل به آنها می دهید تا حد امکان واضح و مختصر باشد. از کلمات حساسی که به راحتی می توانند شما را در پوشه اسپم فرستنده قرار دهند، اجتناب کنید.

2. یک فرستنده واقعی و انسانی

در ارتباط بین افراد واقعی، آدرس "From" نام یک شخص است. شخصی سازی نام فرستنده ایمیل را بررسی و از نام یک عضو واقعی تیم بازاریابی خود استفاده کنید تا پیام های ایمیل خود را شخصی تر نمایید. چند نمونه را مورد آزمایش قرار دهید تا مشخص شود کدام قالب نام فرستنده، به بهبود نرخ باز کردن ایمیل، کمک می کند و به یک ایمیل بازاریابی موثر و بهینه بدل خواهد شد. به عنوان مثال می توانید نام خانوادگی و نام را با یکدیگر مقایسه کنید.

3. المان های منحصر به فرد برند

استفاده از المان های خاص برای تبدیل به یک ایمیل بازاریابی موثر و بهینه

تصویر(2)

نباید برای مشترکین هیچ سوالی در مورد اینکه ایمیل شما از کجا می آید، وجود داشته باشد. یک الگوی ایمیل با المان های منحصر به فرد برند خود ایجاد و از لوگو و رنگ های برند خود نیز استفاده کنید. حذف المان های منحصر به فرد برند، نشان دهنده حرفه ای نبودن و امنیت پایین است.

4. شخصی سازی

تحقیقات نشان می دهند که یک سوم از بازاریابان معتقدند کمپین های بازاریابی شخصی سازی شده بسیار موثر هستند و منجر به ایمیل بازاریابی موثر و بهینه خواهند شد. اکثر بازاریابان هیچ المان منحصر به فردی را در کمپین های خود لحاظ نمی کنند. بازاریابی ایمیلی (به ویژه تولید لید) فرصتی عالی برای استفاده از قدرت شخصی سازی ارائه می دهد. می‌توانید از طریق اطلاعات پایگاه داده خود، آنها را به گروه‌های مختلف تقسیم کرده و برای ارسال پیشنهادات و محتوای اختصاصی تر بر اساس رفتار و خواسته‌ها یا نیازهایشان، بهره ببرید. علاوه بر این، همانطور که قبلاً اشاره شد، ایمیل را از سمت یک شخص واقعی در سازمان خود ارسال نمایید. به خاطر داشته باشید که عکس آنها را نیز اضافه نموده و از نام مستعارشان استفاده کنید.

5. متن پیشنهاد

قبل از اینکه به گیرندگان ایمیل خود این فرصت را بدهید تا پیشنهاد شما را بپذیرند، دلیل ارزشمند بودن آن را مختصرا شرح دهید. زبان قانع کننده ای بکار گیرید و از آمار برای تاکید بر اهمیت آن بهره ببرید. یک یا دو لینک نیز در ارتباط با پیشنهاد خود، در این بخش اضافه نمایید.

6. فراخوان برای اقدام یا CTA آشکار و متمرکز

ایمیل بازاریابی موثر و بهینه با استفاده از یک CTA متمایز

تصویر(3)

یک CTA متمایز در رابطه با پیشنهاد خود، در ایمیل بگنجانید. متن CTA خود را با اقداماتی که کاربر باید برای دسترسی به پیشنهاد شما انجام دهد (در این مثال، "Download")، مشخص نموده و احساس فوریت ایجاد کنید (به عنوان مثال "همین حالا"، "امروز" و غیره). از کلمات مبهم مانند «ارسال» اجتناب نمایید و CTA را به پیشنهاد خود ارتباط دهید. به عنوان مثال، برای یک وبینار زنده، می توانید بگویید «اکنون برای وبینار ثبت نام کنید» یا «امروز صندلی خود را رزرو نمایید».

7. توضیح یا ارزش پیشنهاد

به وضوح مشخص کنید که دریافت کنندگان ایمیل از دانلود کتاب الکترونیکی یا ثبت نام در وبینار شما، چه چیزی به دست خواهند آورد. از فهرست های گلوله ای، برای متمایز کردن متن و تاکید بر نکات کلیدی استفاده نمایید و ارزش پیشنهادتان را نشان دهید.

8. دکمه‌ها یا لینک های اشتراک‌گذاری در شبکه های اجتماعی

در ایمیل های ارسالی، لینک های اشتراک‌گذاری در شبکه های اجتماعی را اضافه کنید تا دامنه ایمیل خود را بیشتر گسترش دهید. اگر دریافت کنندگان، محتوا ایمیل شما را ارزشمند بدانند و قصد داشته باشند آن را در شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند، از طریق قابلیت مذک، به راحتی می‌توانند این کار را انجام دهند.

9. تصویر

استفاده از تصویر مناسب برای ایمیل بازاریابی موثر و بهینه

تصویر(4)

یک تصویر حرفه ای به متن اضافه نموده و سعی کنید آن را با محتوای پیشنهادی خود، مطابقت دهید. بنابراین، اگر کتاب الکترونیکی ارائه می‌دهید، تصویری از صفحه جلد آن درج نمایید و اگر قصد پیشنهاد یک وبینار را دارید، تصویری از کاور را در ایمیل بگنجانید.

10. پیشنهاد اضافی مبتنی بر محصول

شاید برخی از مشترکین ایمیل، به یک پیشنهاد مرتبط با محصول مانند تست رایگان یا مشاوره اختصاصی، نیاز داشته باشند. در ضمیمه، از لینک های خود به عنوان فرصتی برای برقراری ارتباط بین محتوای اصلی پیشنهاد با یک پیشنهاد کم اهمیت تر، استفاده کنید.

11. دکمه‌ها یا لینک های دنبال کردن در شبکه های اجتماعی

با ارائه امکان عضویت در شبکه های اجتماعی، ورودی آنها را افزایش دهید. دکمه های «Follow» یا «دنبال کردن» شبکه های اجتماعی را اضافه کنید تا مشترکین را تشویق به دنبال کردن آنها، لایک پست ها، عضویت در کانال YouTube و غیره نمایید.

12. لینک به صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی

با تبدیل شدن وب به یک پلتفرم اجتماعی و عمومی تر، نگرانی ها در مورد حفظ حریم خصوصی، همچنان مطرح می شود. با قرار دادن لینکی به صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی شرکت خود، به مشترکین آرامش خاطر و احساس امنیت بدهید.

13. لینک لغو اشتراک

همیشه یک لینک لغو اشتراک در بخش پایینی ایمیل های بازاریابی خود قرار دهید. غفلت از انجام این کار، باعث می‌شود که قوانین CAN-SPAM را نقض کنید و مقدار زیادی از بودجه بازاریابی ارزشمندتان را هدر دهید که به اعتبار شرکت شما آسیب جدی وارد می کند و تمام تلاشتان برای ایجاد یک ایمیل بازاریابی موثر و بهینه را هدر می دهد.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *