آموزش بهینه سازی ارسال ایمیل با Double Opt-In
مقالات تخصصی IT و هاستینگ

بهینه سازی ارسال ایمیل با Double Opt-In و فواید استفاده از آن

استفاده از یک سیستم Double Opt-In می‌تواند ارسال ایمیل و همچنین کیفیت لیست مخاطبین شما را برای بازاریابی ایمیلی، بهبود بخشد. یک مبحث کلی در بازاریابی ایمیلی وجود دارد و آن هم انتخاب میان Double Opt-In یا Single Opt-In می‌باشد. هر دوی آنها مزایا و معایب خود را دارند و تصمیم در مورد اینکه کدام یک بهتر است، بر عهده شما خواهد بود. در ادامه به چگونگی بهینه سازی ارسال ایمیل با Double Opt-In پرداخته خواهد شد.

بهینه سازی ارسال ایمیل با Double Opt-In یک راهکار عالی برای بهبود بازخورد ایمیلی شما

تصویر(1)

double opt-in چیست؟

Double Opt-in سیستمی برای افزودن مخاطبین جدید به لیست ایمیل است. در این روش یک مرحله به فرآیند اشتراک ایمیل اضافه شده و از کاربر خواسته می شود تا آدرس ایمیل خود را تایید نماید. 

در سیستم single opt-in، مشترکین آدرس ایمیل خود را از طریق فرم ثبت نام ارائه می‌کنند و بلافاصله به لیست ایمیل افزوده می‌شوند. سیستم‌های Double Opt-in ایمیل، یک لایه حفاظتی اضافی برای جلوگیری از آدرس‌های ایمیل جعلی یا مخاطبین غیرواقعی ایجاد می‌کنند.

برخی از بازاریاب‌ها تصور می‌کنند که این ویژگی مفید نبوده و به ضرر آنها خواهد بود. زیرا در طی فرآیند ثبت نام، مشکل زیادی ایجاد می‌کند و ممکن است لیست مخاطبین شما کوتاه تر شود. با استفاده از روش بهینه سازی ارسال ایمیل با Double Opt-In، می‌توانید یک لیست با کیفیت‌تر در اختیار داشته باشید.

مزایای استفاده از Double Opt-In ایمیل چیست؟

مزایای بهینه سازی ارسال ایمیل با Double Opt-In

تصویر(2)

1. مخاطبین واجد شرایط بیشتری را به دست خواهید آورد

همانطور که پیشتر اشاره شد، استفاده از Double Opt-In در ایمیل، تضمین می‌کند که لیست آدرس‌های ایمیلی دریافتی، تنها شامل موارد معتبر هستند. دلیل این امر نیز "تایید" ایمیل از سمت مشترک است. با استفاده از روش بهینه سازی ارسال ایمیل با Double Opt-In از مشکلات مربوط به اشتباهات تایپی در فرم ثبت نام یا ارسال به ایمیل‌هایی که متعلق به کاربران نیست، جلوگیری می‌ شود.

اگر مخاطبین قدیمی اکنون به محتوای شما علاقه زیادی ندارند، احتمالا تمایلی به تایید اشتراک خود نیز نخواهند داشت. در طولانی مدت، مخاطبین این چنینی هیچ فایده ای برای کسب و کار شما ندارند. از طرفی شاید زمان و انرژی خود را صرف تلاش برای جذب افرادی کنید که به تجارت و کمپین‌های ایمیلی شما علاقه‌مند نیستند. بنابراین اگر یک یا دو مشترک را از دست دادید، به خود یادآوری کنید که آنها دارای شرایط لازم نبوده اند.

بهینه سازی ارسال ایمیل با Double Opt-In تضمینی برای ارسال درست ایمیل

تصویر(3)

2. از همان ابتدا روابط قوی تری با مخاطبین جدید ایجاد خواهید کرد

از طریق فرآیند single opt-in، اولین تعامل شما با مشترکین جدید زمانی خواهد بود که نخستین کمپین ایمیل یا خبرنامه را ارسال می‌کنید. از سوی دیگر، در Double Opt-In نیاز است که ابتدا یک ایمیل تعاملی برای مشترکین خود ارسال نمایید تا آنها بتوانند مشخصات و آدرس ایمیل خود را تایید کنند.

می‌توانید از این فرصت برای به نمایش گذاشتن برند، معرفی کسب و کار و ارسال پیامی زیبا جهت خوشامدگویی به مشترکین جدید، استفاده کنید. این موضوع می‌تواند تجربه شخصی‌تری را برای مشترکین ایجاد کند. در واقع آنها قبل از دریافت ایمیل‌های تبلیغاتی شما، کمی بیشتر درباره کسب و کارتان اطلاعات کسب خواهند کرد.

بهینه سازی ارسال ایمیل با Double Opt-In باعث ایجاد روابط قوی تر با مخاطبینتان می شود.

تصویر(4)

3. قابلیت تحویل ایمیل بهبود می‌یابد

علاوه بر مزایای ذکر شده در بالا، فرآیند Double Opt-In، قابلیت تحویل ایمیل را نیز بهبود می‌بخشد. این قابلیت به شما اطمینان می‌دهد که آدرس‌های ایمیل ساختگی و جعلی، در لیست مشترکین وجود نخواهند داشت. بنابراین احتمال اینکه آنها اشتراک خود را لغو کنند یا ایمیل ها را در لیست اسپم قرار دهند، بسیار کاهش می یابد.

می توانید از مشترکین جدید درخواست کنید تا آدرس ایمیلتان را به لیست مخاطبین خود اضافه کنند. به این ترتیب، فیلترهای ضد اسپم آنها، محتوای شما را به عنوان اسپم شناسایی نخواهند کرد.

نحوه بهینه سازی ارسال ایمیل با Double Opt-In

اولین گام این است که ایمیل Double Opt-In خود را بهینه کنید. معمولا بازاریاب‌ها هنگام استفاده از Double Opt-In در بازاریابی ایمیلی، اشتباهات زیادی مرتکب می‌شوند. بسیاری از مراحل زیر با ایمیل Double Opt-in مرتبط هستند که شامل موارد زیر خواهند بود:

  • ارسال فرم
  • ایمیل تاییدیه
  • صفحه تشکر
  • و در نهایت صفحه لغو اشتراک

در ادامه چند نکته جهت بهینه‌سازی ایمیل Double Opt-in، ذکر شده است.

تفاوت های بهینه سازی ارسال ایمیل با Double Opt-In با Single opt-in

تصویر(5)

مرحله 1: ایجاد انگیزه برای باز کردن ایمیل

بازدیدکنندگان خود را به مطالعه ایمیل تشویق کنید. ایجاد انگیزه در بازدیدکنندگان، به آنها دلیلی برای تکمیل فرآیند double opt-in می‌دهد. کاربران روزانه صدها ایمیل را در صندوق ورودی خود دریافت می‌کنند. شما باید به آنها دلیل مناسبی برای انتخاب ایمیل خود ارائه دهید. به عنوان مثال، می‌توانید تخفیف در نظر بگیرید.

مرحله 2: بهینه سازی بخش اصلی ایمیل

پس از بهینه سازی فرم ها، نوبت به بهینه سازی بخش اصلی ایمیل می‌رسد.

بهینه سازی ارسال ایمیل با Double Opt-In با افزونه وردپرسی

تصویر(6)

در این مرحله، فرآیند اصلی بهینه سازی ارسال ایمیل با Double Opt-In آغاز می‌شود. تصویر فوق، ایمیلی است که اکثر کاربران از آن استفاده می‌کنند اما بازاریاب‌های با تجربه، از روش‌های بازاریابی ایمیلی مناسب‌تری کمک می‌گیرند. 

UX باید بیشترین اهمیت را داشته باشد و به کاربران نشان دهد که در چه مرحله ای هستند. به طور خلاصه، این دومین فرصت برای متقاعد کردن بازدیدکنندگان است.

مرحله 3: بهینه سازی ایمیل تاییدیه
قدم بعدی بهینه سازی ایمیل تاییدیه است. این ایمیل نیز باید حرفه ای به نظر برسد و معرف برند شما باشد. پیشنهاد می‌شود از ترکیب رنگ مختص به برند خود استفاده کنید. همچنین توصیه می‌شود جهت تایید ایمیل، به جای قرار دادن لینک، از یک دکمه کمک بگیرید. این کار تایید ایمیل را برای کاربر آسان تر می‌کند. درج لینک ممکن است باعث سردرگمی کاربر شده و برخی نیز از این مرحله عبور کنند. توجه داشته باشید که گاهی اوقات تنها به کارگیری یک متن ساده در ایمیل، می‌تواند کافی باشد. اطمینان حاصل نمایید که از یک موضوع واضح استفاده می‌کنید تا کاربر برای یافتن ایمیل شما، با مشکل مواجه نشود.

در بهینه سازی ارسال ایمیل با Double Opt-In می توانید ایمیل تایید ارسال را نیز مدیریت نمایید.

تصویر(7)

مرحله 4: بهینه سازی صفحه "تشکر"
آخرین مرحله، بهینه سازی صفحه "تشکر" می باشد. می‌توانید از طراحی بخش اصلی ایمیل استفاده کرده و متن را به گونه ای تغییر دهید که نشان دهد مراحل ثبت نام کامل شده است. 

به جز چهار مرحله ذکر شده در بالا، می‌توانید از نکات زیر نیز برای بهبود نرخ Double Opt-In ایمیل خود استفاده کنید.

1. شخصی سازی: برای جلب توجه کاربر، این نکته باید در اولویت قرار گیرد. بنابراین لازم است تا از تصاویر حرفه ای استفاده کنید. همچنین می توانید یک عکاس استخدام نمایید. توجه داشته باشید که درج تصاویر آماده توصیه نمی‌شود.

2. صفحات فرود: کاربران خود را از طریق صفحه فرود مناسب، متقاعد و جذب کنید. یک صفحه فرود خوب، می تواند در ایجاد Double Opt-In بهتر، نقش مهمی داشته باشد. 

3. حضور آنلاین مستحکم: اگر در اینترنت حضور آنلاین مستحکمی داشته باشید، کاربران تمایل بیشتری به انتخاب شما پیدا خواهند کرد. می‌توانید از رسانه‌های اجتماعی برای بهبود حضور خود استفاده کنید.

در بهینه سازی ارسال ایمیل با Double Opt-In صفحه تشکر بسیار حائز اهمیت است

تصویر(8)

نتیجه گیری

اگر به دنبال راهی برای بهبود استراتژی بازاریابی ایمیلی خود هستید، توصیه می‌شود قابلیت Double Opt-In ایمیل را مدنظر قرار دهید. بهینه سازی ارسال ایمیل با Double Opt-In به شما امکان می‌دهد که کاربران و دنبال کنندگان وفادارتری برای کسب و کار خود ایجاد کنید. اگر تاکنون اقدامی در این راستا انجام نداده اید، بهتر است هرچه سریعتر جهت راه اندازی آن اقدام نمایید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *