دلایل اهمیت یافتن ایده های جدید تولید محتوا
مقاله

یافتن ایده های جدید تولید محتوا

اگر مدیریت یک کسب و کار آنلاین را بر عهده دارید و نیازمند تولید محتوا برای رشد و پیشرفت هستید، باید بدانید که یافتن ایده های جدید تولید محتوا یکی از موقعیت‌های استرس‌زا و دشوار است. احتمالا در شروع کسب و کار خود با این چالش مواجه نخواهید شد اما هنگامی که با پست خالی و عدم وجود موضوعی در بلاگ تان مواجه می شوید، احساس ناامیدی می کنید. خوشبختانه، راهکارهای مفیدی برای رفع مشکل و پیدا کردن ایده های جدید تولید محتوا وجود دارد که در ادامه مقاله به بررسی آنها پرداخته می شود.

راهکارهای ایجاد ایده های جدید تولید محتوا

تصویر(1)

دلیل اهمیت تولید ایده های جدید تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا یک جنبه بسیار اساسی در بازاریابی درون‌گرا است و همچنین یک روش برای آشنایی کاربران با شما محسوب می‌شود. مشتریان آینده تنها شخصیت آنلاین تان را می شناسند، بنابراین باید از هر فرصتی که برای متمایز شدن به عنوان یک متخصص در حوزه خود دارید، استفاده کنید. علاوه بر این، شرکت‌هایی که بیشترین محتوا را منتشر می‌کنند، ترافیک بیشتری جذب خواهند کرد. همچنین، با حضور پایدار در رسانه‌های اجتماعی نیز می‌توانید به تبلیغ پست‌ها، مقالات و ویدیوهای خود بپردازید. 

روش های یافتن ایده های جدید تولید محتوا

1. ایجاد موضوعات در دسته‌های مختلف 

ممکن است زمانی که به دنبال ایده های جدید تولید محتوا هستید استرس زیادی را تجربه کنید. به جای محدود کردن خود به ایده‌های اولیه، با هم فکری تلاش نمایید تا ایده های بیشتری را مورد بررسی قرار دهید و آنها را به چالش بکشید. ترکیب وظایف مشابه با یکدیگر یک روش موثر برای افزایش بهره‌وری است. با این روش، می‌توانید تمرکز خود را حفظ نموده و از انجام چند وظیفه به طور همزمان جلوگیری کنید. همچنین امکان بهبود موضوعات مشابه و جذب کاربران را خواهید داشت.

ایده های جدید تولید محتوا در دسته بندی های مختلف

تصویر(2)

2. بررسی شبکه های اجتماعی 

رسانه‌های اجتماعی می‌توانند منبعی دائمی جهت دریافت ایده های جدید تولید محتوا باشند. احتمالاً فالوورهای شما نیز در فضای مجازی حضور دارند و درباره موضوعاتی که در حال حاضر به آنها علاقه‌مند هستند، بحث و گفتگو می‌کنند. با انجام یک جستجوی کوچک در فضای مجازی، می‌توانید فرآیند تولید ایده‌ برای محتوا را آغاز نمایید. در ابتدا، به مطالب محبوب بین فالوورهای خود توجه کنید. این که دنبال‌کنندگان شما از چه افراد و برندهای دیگری پیروی کرده و از چه هشتگ‌هایی استفاده می‌کنند را بررسی نمایید. این اطلاعات در آینده می‌توانند به عنوان منبعی برای تولید محتوا باشند. 

3. بررسی نظرات وبلاگ جهت دریافت ایده های جدید تولید محتوا

با تعامل در بخش نظرات وبلاگ، می‌توانید رابطه‌ موثری با کاربران خود داشته باشید. علاوه بر این، با خواندن نظرات می‌توانید ایده‌های جدیدی برای محتوا به دست آورید. احتمالاً کاربران شما از مناطق مختلف جهان هستند و نسبت به شما تجربیات زندگی بسیار متفاوتی دارند. بنابراین، ممکن است نظرات و نکات منحصر به فردی در مورد موضوع پست داشته باشند.

استفاده از نظرات کاربران برای تولید ایده های جدید تولید محتوا

تصویر(3)

4. مصاحبه انجام دهید 

مصاحبه با یک فرد متخصص در حوزه‌ شما، یک روش عالی جهت کمک به تولید محتوا برای وبلاگ یا کانال‌های رسانه‌های اجتماعی است. تلاش کنید با یک شخص معروف در حوزه خود ارتباط برقرار کنید و بررسی نمایید آیا او مایل به مصاحبه است یا خیر. با گفتگو قادر خواهید بود برای چند هفته آینده ایده های جدید تولید محتوا به دست آورید.

5. بررسی سایت های رقبا

سایت‌های رقیبان شما می‌توانند یک منبع ارزشمند برای ایده‌های محتوا باشند. آنها همان افرادی که شما در نظر دارید را هدف قرار داده اند. می‌توانید با بررسی وبلاگ رقبا، درباره موضوعاتی که به آنها فکر نکرده‌اید را بیابید. اگر با این روش ایده های جدید تولید محتوا به دست آوردید، تلاش کنید تا با ایجاد مطالب بهتر و جامع‌تر، آنها را بهبود بخشید.

با این حال، از کپی برداری محتوای آنها خودداری کنید. الهام گرفتن از محتوای آنها مشکلی ندارد اما مطمئن شوید که کلمات را خودتان بنویسید و اصالت را حفظ نمایید.

6. بررسی پیشنهادات موجود برای جستجو در گوگل  

ممکن است گوگل ایده‌های عالی برای موضوع بعدی شما داشته باشد. این روش بسیار ارزشمند است زیرا نیازی به ارائه اطلاعات زیادی ندارید و می‌توانید با جستجو در گوگل به ایده های جدید تولید محتوا دست یابید. پیشنهاداتی که از گوگل دریافت می‌کنید، بر اساس جستجوهای واقعی کاربران است و به همین دلیل، مرتبط و بهینه‌سازی شده‌ هستند. گوگل همواره تلاش می‌کند نتایجی را پیشنهاد دهد که بیشترین تطابق را با عبارات جستجو شده داشته باشند.

استفاده از پیشنهادات گوگل برای تولید ایده های جدید تولید محتوا

تصویر(4)

7. نقد و بررسی محصول جهت ایجاد ایده های جدید تولید محتوا

حتی اگر محصولی نمی فروشید، می‌توانید در مورد اجناسی که کاربرانتان ممکن است به آنها نیاز داشته باشند، نظراتی را ارائه دهید. بررسی محصولات به شما اجازه می‌دهد تا تجربیات و پیشنهادات خود را درباره کالاهایی که استفاده کرده‌اید، به اشتراک بگذارید. می‌توانید در توییت‌های خود پیشنهادات مثبتی را درباره محصولات بیان کرده  و هنگام این کار، شرکت مربوطه را تگ نمایید تا آنها از نظر شما آگاه شوند.

با فکر کردن درباره چیزهایی که روزانه استفاده می‌کنید، می‌توانید بررسی نمایید که آیا این موارد برای کاربران تان مفید هستند یا خیر. محصولاتی که روزانه به کار می گیرید را در نظر داشته باشید و از کاربرانتان بپرسید که کدام محصولات برای آنها مفید بوده یا به کدام کالاها علاقه دارند. با این طرح سوالات، می‌توانید تجربیات خود را با کاربرانتان به اشتراک بگذارید و نظرات آنها را درباره محصولات موردنظر جمع‌آوری کنید.

بررسی و نقد محصولات جهت ایجاد ایده های جدید تولید محتوا

تصویر(5)

8. بیان تجربه شخصی

احتمالاً تنها فردی که در حوزه خود محتوا ایجاد می‌کند، نیستید. کاربران شما را دنبال می کنند چون شما را دوست دارند. احتمالاً آنها از شنیدن موفقیت‌های شما لذت خواهند برد. با اشتراک گذاری تجربیات، می توانید به کاربران خود نشان دهید که همانند آنها چالش هایی را در زندگی خود داشته اید. نحوه اشتراک گذاری تجربیات مهم است، می‌توانید آنها را به شکل یک روایت نوشتاری به اشتراک بگذارید. 

9. از خبرنامه‌های صنعتی ایده‌ بگیرید  

ممکن است خبرنامه‌ها شامل اطلاعات بروز در مورد موضوعاتی باشند که کاربران شما به آنها علاقه‌مند هستند. جهت دستیابی به ایده های جدید تولید محتوا، توصیه می‌شود در چندین خبرنامه صنعتی عضو شوید و از موضوعات و مطالبی که در آنها وجود دارد، استفاده کنید. همچنین، باید نویسندگان محتوا و افرادی که برای مصاحبه در این خبرنامه‌ها انتخاب شده‌اند را در نظر داشته باشید.

10. تماشا کردن ویدیوهای یوتیوب  

ایجاد کانال شخصی در یوتیوب، یک ایده عالی است اما می‌توانید از این پلتفرم برای ایجاد ایده های جدید تولید محتوا استفاده کنید. با تماشای ویدیوها در حوزه خاص خود و خواندن نظرات، از آنها الهام بگیرید، همانند کاری که ممکن است در وبلاگ رقیب خود انجام دهید.

استفاده از یوتیوب جهت دریافت ایده های جدید تولید محتوا

تصویر(6) 

11. با محصولات و فناوری‌های جدید بروز باشید

صرف نظر از صنعتی که در آن فعالیت می‌کنید، احتمالاً پیشرفت های جدیدی رخ خواهد داد. اطلاع از محصولات و فناوری‌های جدید مرتبط می‌تواند به شما در تولید ایده های جدید تولید محتوا کمک کند. با خبر بودن از محصولات و فناوری‌های جدید مرتبط با یک حوزه خاص، به شما کمک می‌کند تا به طور مداوم ایده های جدید تولید محتوا را به دست آورید.

12. بروزرسانی محتوای قدیمی 

اگر محتوای قدیمی در سایت خود دارید، می‌توانید آنها را بروزرسانی کنید. بررسی مطالب گذشته به شما کمک می‌کند تا اطلاعات و آمارها را بروز نمایید. همچنین می توانید کلمات کلیدی جدیدتری را هدف قرار دهید. پست‌هایی که موفقیت کمتری داشته اند را شناسایی کرده و به آنها بیشتر توجه نمایید.

13. از انجمن های آنلاین بازدید کنید

می توانید به جای بخش نظرات سایت خود، از انجمن‌های آنلاین برای پاسخ به سوالات کاربران استفاده نمایید. در این انجمن‌ها، امکان پاسخ به سوالات دیگران را خواهید داشت و می توانید تجربیات خود را به اشتراک بگذارید و از نظرات و پیشنهادات دیگران بهره مند شوید. این روش می‌تواند به شما کمک کند تا ارتباط بهتری با جامعه آنلاین برقرار کرده و از دیدگاه‌ و تجربیات متنوع دیگران استفاده نمایید.

تولید ایده های جدید تولید محتوا به کمک انجمن های آنلاین

تصویر(7)

14. نظرسنجی از کاربران

برای دستیابی به اطلاعات بیشتر درباره تمایلات کاربران تان و محتوایی که به آن علاقه دارند، می‌توانید به صورت مستقیم از آنها سوال کنید. این روش می‌تواند به درک بهتر نیازهای کاربرانتان کمک کند. می‌توانید از ابزارهای مختلفی مانند نظرسنجی‌ها، نظرات و دریافت پیشنهادات مستقیم توسط ایمیل یا فرم تماس استفاده نمایید.

15. مطالعه دستور کار کنفرانس

دستور کار کنفرانس ها، موضوعات جالبی برای پژوهش و افراد متخصصی که می‌توانید آنها را دنبال کنید یا با آنها ارتباط برقرار نمایید، دارند. اگر در یک کنفرانس موضوعی مورد بحث قرار گرفته است، شما نیز می توانید درباره آن صحبت کنید.

جمع بندی   

یکی از چالش‌های نگران کننده در مدیریت کسب و کار آنلاین، یافتن ایده های جدید تولید محتوا است. ایجاد محتوا علاوه بر افزایش ترافیک و سود، نقش مهمی در برقراری ارتباط با مشتریان دارد. با ارائه محتوایی که ارزشمند و جذاب باشد، می‌توانید جامعه‌ای از طرفداران و مشتریان وفادار را به سایت خود جذب کرده و با آنها در ارتباط باشید. این ارتباطات می توانند به شکل نظرات، بازخوردها، اشتراک‌گذاری و تعاملات مستقیم با مشتریان صورت گیرند و موجب ایجاد رابطه نزدیک‌تر و موثرتر با کاربران شوند.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *