3 دلیل برای موفقیت تبلیغات ویدیویی در آینده
مقاله

3 دلیل برای موفقیت تبلیغات ویدیویی در آینده

آیا قصد دارید برای تبلیغات ویدیویی هزینه کنید؟

طبق گزارش سازمان تبلیغات جهانی دیجیتال (PubMatic)، تقریباً سه چهارم از تبلیغ کنندگان قصد دارند بودجه تبلیغات ویدیویی خود را در سال 2020 افزایش دهند و تنها 1٪ از تبلیغ کنندگان مایل هستند تا هزینه های خود را کاهش دهند:

تصویر(1)

در گذشته برندها، تبلیغات خود را در تلویزیون و سایر رسانه های تصویری انجام می دادند، اما با مرور زمان این تبلیغات جای خود را به تبلیغات دیجیتال داده اند. بنابراین، برند ها نه تنها بودجه تبلیغات ویدیویی خود را افزایش می دهند، بلکه کانال های مدرن جایگزین کانال های سنتی می شوند.

تبلیغات ویدئویی دیجیتال، تبلیغ کنندگان را برای اولین بار در معرض دید برندها، هدف گذاری پیشرفته و قابلیت های شخصی سازی که تبلیغات تلویزیونی سنتی نمی توانند با آن رقابت کنند، قرار می دهد. تبلیغات ویدیویی دیجیتال در آینده کاربرد بیشتری خواهند داشت، زیرا به تبلیغ کنندگان این امکان را می دهند تا با فرمت مورد نظر خود با مخاطبان ارتباط برقرار کنند.

تحقیقات بیان می کند که بیش از 50٪ از مصرف کنندگان مایل هستند تا از فیلم ها به جای هر نوع محتوای دیگری برای مشاهده برند ها استفاده نمایند:

تصویر(2)

بر همین اساس افزودن یک آگهی ویدیویی به توضیحات محصول، شانس خریدن آن کالا را تا 35٪ افزایش می دهد. در ادامه به بررسی ویژگی های متمایز تبلیغات ویدیویی که برای تبلیغ کنندگان توجه به آن ضروری است، پرداخته میشود:

چرا تبلیغات ویدیویی، آینده تبلیغات دیجیتال است؟

1. تبلیغات ویدئویی قابلیت تعامل بالاتری دارد

تبلیغات ویدیویی دو فاکتور مورد توجه کاربر را ادغام می نماید: حرکت و صدا. هر دو مورد  نقش مهمی در انتقال پیام کارآمد دارند و از این رو منجر به تعامل بهتر می شوند.

وقتی MediaMind بیش از سه میلیارد آگهی تبلیغی را به مدت شش ماه در سطح جهانی تجزیه و تحلیل کرد، متوجه دورنمای این طرح شد که مفاد آن در زیر درج می شود:

 • 27.4 برابر بیشتر از آگهی های معمولی، بر روی تبلیغات ویدیویی آنلاین کلیک می شود.
 • این نوع تبلیغات، تقریباً 12 برابر بیشتر از تبلیغات رسانه ای درآمدزا هستند.

 

زمانی که تبلیغات تصویری یا متنی بر روی نقطه گذاری و نشانه های بصری برای انتقال لحن مورد نظر تکیه میکنند، تبلیغات ویدیویی از حرکت و صدا برای جلب توجه بازدید کنندگان استفاده می نمایند. 

تحقیقات نشان می دهد که به طور میانگین کاربر 95٪ از پیام را هنگام تماشا به یاد می آورد، در حالی که در زمان خواندن تنها 10% به خاطر آورده می شود. این بدان معنا است که انتظار می رود  پیام های شما از طریق یک تبلیغ ویدیویی بیشتر از یک تبلیغ تصویری یا متن در یاد ها باقی بماند. 

2. تبلیغات ویدیویی قابل اشتراک است

از آنجا که بیش از 700 ویدیو در هر دقیقه توسط کاربران توییتر به اشتراک گذاشته می شوند، لذا نشان می دهد که افراد به طور طبیعی تمایل بیشتری به اشتراک گذاری فیلم ها دارند.

3. تبلیغات ویدیویی نرخ کلیک بیشتری دارند

این واقعیت که تبلیغات ویدیویی داستان بهتری را نسبت به تبلیغات بنر معمولی نشان می دهد، غیر قابل انکار است، لذا در جذب مخاطبان بهتر عمل می کند و باعث می شود بیشتر بر روی آنها کلیک شود.

طبق مطالعه ای که توسط Smaato انجام شده است، میانگین CTR تبلیغات ویدیویی در برنامه های تلفن همراه 7.5 برابر بیشتر از تبلیغات نمایشی است. تبلیغات ویدیویی فیس بوک همچنین CTR بالاتری نسبت به تبلیغات تصویری دارند. ClearPivot، یک آژانس بازاریابی دیجیتال، به این نتیجه رسید که تبلیغات ویدیویی به صورت تصاعدی 20 تا 30% کلیک بیشتری نسبت به تبلیغات تصویری دریافت میکنند.

اگر چه تبلیغات ویدئویی، در زمان تهیه به زمان و هزینه بیشتری نیاز دارند، اما توانایی آنها برای روایت کردن داستان، به شما این امکان را می دهد تا چشم های بیشتری را درگیر نموده و از تبلیغات بیشترین سود را داشته باشید.

رایج ترین تبلیغات ویدیویی 

 • تبلیغات ویدیویی LinkedIn

تبلیغات ویدیویی در LinkedIn یک راه مناسب برای دستیابی به مخاطبان حرفه ای به تبلیغ کنندگان می دهد. تبلیغات ویدیویی در قالب تبلیغات Sponsored Content قرار دارند و به صورت بومی در خبرنامه ظاهر می شوند:

از زمان راه اندازی، اعضای LinkedIn تقریباً 3 برابر بیشتر وقت خود را صرف تماشای تبلیغات ویدیویی در مقایسه با تبلیغات محتوایی می کنند. تبلیغات ویدیویی به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد:

 • آگاهی از برند را با داستانهای جذاب و بصری ایجاد کنند: می توانید هدف برند تجاری خود را به اشتراک بگذارید. سعی کنید فیلم ها را کوتاه نگه دارید (حدود 5-30 ثانیه) تا تماشاگر بخواهد اطلاعات بیشتری کسب کند. یک مطالعه داخلی LinkedIn در سال 2018 نشان داد که فیلمهای زیر 30 ثانیه 200٪ بیشتر مشاهده و استقبال می شوند.
 • ترافیک واجد شرایط را به وب سایتها یا صفحات فرود بعد از کلیک هدایت کنید: موفقیت های کسب مشتری یا مطالعات موردی را از طریق مصاحبه به نمایش بگذارید و با فیلم های طولانی تر (حدود 30-60 ثانیه) اطلاعات بیشتری را ارائه دهید.
 • بررسی صفحات فرود: صفحات فرود مختلف را آزمایش کنید تا بدانید کدام صفحه وب مشتریان بیشتری را به سمت شما هدایت می کند.
 • تبلیغات ویدیویی فیس بوک: فیسبوک به تبلیغ کنندگان طیف گسترده ای از تبلیغات ویدئویی را پیشنهاد می کند. آنها به شما اجازه می دهند تا با استفاده از مکان های زیر، به روش تصویر سازی مجدد، داستان ها و خوراکی ها و ... را دنبال کنید:

در اینجا لیستی از انواع تبلیغات ویدیویی فیس بوک آمده است که می توانید ایجاد کنید:

 • تبلیغات ویدیویی به صورت اسلاید: این نوع تبلیغات به تبلیغ کنندگان این امکان را می دهد تصاویر و صدا را برای ایجاد تبلیغات ویدیویی ترکیب کنند تا داستان ها را در دسکتاپ و دستگاه های تلفن همراه با هر سرعت اتصالی روایت نمایند. 
 • Stories: استوری تبلیغات فیسبوک عمودی و بصری است. تبلیغ کنندگان می توانند از فیلم در تبلیغات استوری فیسبوک استفاده کنند.
 • تبلیغات چرخشی: قالب آگهی Carousel به شما این امکان را می دهد تا حداکثر ده تصویر یا فیلم را در یک آگهی تبلیغاتی به نمایش بگذارید. تبلیغ کنندگان در این روش فضای خلاق تری در تبلیغ دارند که این امکان را می دهد تا محصولات مختلف را برجسته نموده و جزئیات خاصی را درباره یک محصول، خدمات یا تبلیغ اضافه کنند. 

تصویر(3)

 • تبلیغات قابل پخش: با تبلیغات قابل پخش در Facebook می توانید پیش نمایش برنامه های تعاملی را قبل از بارگیری در اختیار کاربران قرار دهید. کاربران همچنین می توانند قبل از کلیک بر روی نصب، برنامه یا بازی را در فید فیس بوک خود آزمایش کنند. تبلیغ با یک فیلم شروع می شود و سپس تعامل و یا قابلیت پخش را ارائه می دهد:

تصویر(4)

 • تبلیغات ویدیویی YouTube

تبلیغات ویدیویی YouTube شما را قادر می سازد تا به مشتریان بالقوه رسیدگی کنید. شما فقط زمانی مبلغ پرداخت می کنید که شخصی حداقل 30 ثانیه ویدیوی شما را  تماشا کند یا روی تبلیغات TrueView کلیک نماید.

شما می توانید چند نوع تبلیغ ویدیویی YouTube ایجاد کنید:

 • تبلیغات قابل رد شدن: هنگامی که شما محتوای ویدیویی را که میخواهید قبل، حین یا بعد از فیلمهای دیگر در YouTube و در سراسر وب سایت ها و برنامه های در حال اجرا تبلیغ کنید، از این نوع تبلیغات استفاده  خواهید نمود:

تصویر(5)

 • تبلیغات غیر قابل رد شدن: برای تبلیغات ویدیویی غیر قابل رد شدن می توانید از تبلیغی ویدیویی استفاده کنید که بیننده نتواند آن را رد کند.
 • تبلیغات جستجوی ویدیو: تبلیغات جستجوی ویدیویی، محتوای ویدیو را در مکانهای جستجو از جمله در کنار فیلم های مرتبط با YouTube، به عنوان بخشی از نتیجه جستجوی تبلیغ می کند. تبلیغات جستجوی ویدیو همیشه مردم را به کلیک روی تماشای ویدیو دعوت می نماید.
 • تبلیغات Bumper: تبلیغات مذکور دارای مدت 6 ثانیه (یا کوتاهتر) هستند و قبل، حین یا بعد از فیلم دیگری پخش می شوند. بینندگان گزینه ای برای جستجوی تبلیغ ندارند. وقتی می خواهید به طور گسترده ای با یک پیام کوتاه و به یاد ماندنی، به بازدیدکنندگان دست پیدا کنید، از تبلیغات Bumper استفاده کنید.
 • تبلیغات Masthead: تبلیغات Masthead فقط از طریق نماینده فروش Google میتواند به صورت رزرو انجام شود. تبلیغ کنندگان باید هنگامی که می خواهند یک آگاهی از محصول یا خدمات جدید خود را رونمایی کنند  یا در مدت زمان کوتاهی مانند یک رویداد یا کنفرانس به مخاطبان گسترده دست پیدا کنند، از این قالب استفاده کنند.

نتیجه :

تبلیغات ویدیویی به تبلیغ کنندگان این امکان را می دهد تا مخاطبان را بهتر جذب کنند و کلیک بیشتری در مورد آگهی دریافت کنند. می توانید از بسترهای تبلیغاتی مانند Facebook و YouTube برای ایجاد طیف گسترده ای از تبلیغات ویدیویی استفاده کنید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *