Pinterest در استراتژی بازاریابی شما کجا قرار می گیرد؟
مقاله

Pinterest در استراتژی بازاریابی شما کجا قرار می گیرد؟

وقتی به ترافیک ارگانیک یا پولی فکر می کنید، Google و Facebook اغلب به ذهن خطور می کنند. در این بین نام Pinterest زیاد به چشم نمی آید. با این وجود، Pinterest با بیش از 322 میلیون کاربر فعال ماهانه که تقریباً 50٪ از آنها در ایالات متحده هستند، سومین شبکه اجتماعی محبوب دنیا است. حدود 70٪ کاربران، بزرگسالانی بین 30 تا 49 سال هستند و 41٪ از آنها در سال، 75000 دلار درآمد دارند. اگر به دنبال روشی جایگزین برای افزایش بازدید، تبلیغات و فروش هستید، Pinterest فرصت مناسبی برای شما محسوب می شود.

چگونه می توان ترافیک ارگانیک را از Pinterest بدست آورد؟

یکی از نکات جالب در مورد Pinterest این است که برای دیدن نتایج، لازم نیست مستقیماً وارد تبلیغات پولی شوید. نباید پینترست را به عنوان راه حل اصلی افزایش فروش تلقی کنید. در عوض، Pinterest راهی برای ایجاد مخاطب بیشتر برای محتواهای تولید شده در سایت شما خواهد بود. اگر قصد داشته باشید از Google برای معرفی سایت خود به کاربران و افزایش فروش استفاده کنید نیاز است بر روی سئو سایت، ایجاد لینک های داخلی و خارجی و … تمرکز کنید. ممکن است با انجام صحیح تمامی این کارها نیز زمان زیادی ( ماه ها و حتی سال ها ) نیاز باشد تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. این انتظار صرفا برای آن است که متوجه شوید مجموعه فعالیت های شما برای کسب نتایج مثبت در گوگل درست بوده است یا خیر. با استفاده از Pinterest، فقط در عرض چند روز می توانید نتایج را مشاهده کنید. از آنجا که Pinterest یک پلتفرم بصری است، طیف وسیعی از فعالیت ها، مسافرت، مد، دکوراسیون منزل و تناسب اندام در آن منعکس می شود. (مشابه اینستاگرام). اگر محصولات شما طبیعت بصری دارند، نیمی از راه را رفته اید. 

 

تصویر(1)

در حالی که این طراحی (تصویر فوق) بسیار ساده به نظر می رسد اما در مدت زمان 30 روز 25k بازخورد داشته است. در تصویر زیر نیز یک طراحی ساده دیگر را مشاهده می کنید که در مدت 25 روز نزدیک به 200 کلیک دریافت کرده است:

تصویر(2)

به خاطر داشته باشید که هر دو پین در عرض چند دقیقه انجام شده و از روزی که ارسال شده اند شروع به دریافت ترافیک می کنند. یک مزیت عمده Pinterest این است که به شما امکان می دهد چندین عنوان را برای یک پین آزمایش کنید تا متوجه شوید کدام عنوان برای محتوای شما بهترین عملکرد را دارد. حتی صنایعی مانند شرکت های سرمایه گذاری نیز می توانند در Pinterest مورد توجه قرار گیرند. از آنجا که تبلیغات مالی یکی از محبوب ترین و گرانترین برنامه های تبلیغات Google است، در Pinterest یک فرصت بی نظیر برای افرادی که قصد دارند تجارت خود را به طیف وسیعی از افراد معرفی کنند، به وجود می آید.

1. درباره ترندهای Pinterest تحقیق کنید.

Pinterest اخیراً Pinterest Trends را راه اندازی کرده است که شباهت زیادی به Google Trends دارد. اگرچه در حال حاضر تنها ترندهای ایالات متحده را در اختیار کاربران قرار می دهد، اما می تواند در آینده به کاربران سرتاسر دنیا نیز این سرویس را ارائه کند. به عنوان مثال، در اینجا برخی از ترندهایی که در ماه ژوئن برجسته شده اند وجود دارد:

تصویر(3)

فصل های پربازدید در Pinterest زیاد است - تعطیلات و موارد مربوط به مد و فشن، حجم بالایی از جستجو را به خود اختصاص می دهند. به عنوان مثال، پین های مربوط به لباس پاییزی در ماه اکتبر دارای نتیجه زیر بوده اند:

تصویر(4)

با این وجود ممکن است تعجب کنید که این روند در ماه ژوئن شروع به افزایش می کند. (همچنین این افزایش بازدید که در Google Trends در ماه سپتامبر رخ می دهد متفاوت است.) این یک فرصت عظیم برای ایجاد محتوای مربوط به ترندهای ثابت شده، قبل از افزایش رقابت است. افراد باهوش قطعا زودتر از سایر افراد اقدامات لازم را برای جذب مشتری و افزایش فروش از طریق پینترست انجام می دهند:

 

تصویر(5)

اگر در حال برنامه ریزی برای یک کمپین مربوط به یک روز یا فصل خاص هستید، حداقل دو ماه قبل از شروع، برای ایجاد پین آن در پینترست اقدام کنید. چرا؟ 

زیرا وقت خواهید داشت تا ببینید کدام ترکیب پین / محتوا / عنوان عملکرد بهتری دارد. (می توانید موفق ترین پین ها را انتخاب و آنها را از جهات مختلف ارتقا دهید.)

همه ی 10 پین را به یکباره منتشر نکنید. آنها را برنامه ریزی کنید. ده پین در 10 صفحه (صفحه خود یا گروهی) 100 پین است، که حجم خوبی هنگام شروع کار است.

2. رقبای خود را تحلیل کنید.

تصور کنید شما در حال فروش بیمه نامه، یک محصول کاملاً رقابتی هستید. اگر در Pinterest به دنبال "بیمه" باشید، پین هایی از این دست دریافت می کنید:

 

تصویر(6)

بیان می شود که اینها CTR تقریباً 1٪ دارند. این یک چالش است، اگر در این صنعت هستید، باید توجه داشته باشید که حجم کلی جستجو کم است - حتی یک نمودار ترند نیز برای آن وجود ندارد. با این وجود شرکت هایی نیز وجود دارند که در همین صنعت بیش از 10 میلیون بازدید در ماه دارند. آنها بدون شک برندهای مطرحی هستند، اما تمرکز خود را بر تبلیغات غیرمستقیم و ایجاد محتوای مرتبط با موضوعات بیمه ای می گذارند. این محتوا شامل مواردی است که در زندگی یک فرد رخ می دهد، جایی که آنها نکاتی درباره سفر، خانه، ماجراها و نقاط عطف زندگی به اشتراک می گذارند، همه این موارد را به کسب و کار خود یعنی انواع بیمه مرتبط می کنند.

تحقیقات در مورد پین ها

Chasing Foxes یک وبلاگ در زمینه سبک زندگی است که بیش از 10 میلیون بازدید ماهانه از محتواهایی که در Pinterest پین کرده است، دریافت می کند. از موفقیت آنها چیزهای زیادی برای یادگیری می توان آموخت. از آنجا که آنها بیشتر درآمد خود را از طریق تبلیغات بدست می آورند، هدف اصلی آنها نمایش مقاله است. Pinterest به توزیع محتوای آنها کمک می کند. بنابراین جای تعجب نیست که Chasing Foxes بیش از 50 بار در روز پین می کند. آنها طرحی مشابه را بارها و بارها ارسال می کنند. توجه داشته باشید: اگر یک حساب Pinterest با بیش از 10 میلیون بازدید ماهانه به طور مکرر یک پین (طرح و عنوان) خاص را ارسال می کند، احتمالاً به این معنی است که این طراحی مختص آنها ایجاد شده است. نباید از طرح ها کپی بگیرید، اما اگر با Pinterest آشنا نباشید می توانند نقطه شروع مفیدی باشند.

3. پین های جذاب را طراحی کنید.

این طراحی ساده (تصویر زیر) و در عین حال موثر در یک روز نزدیک به 400 کلیک به دست آورد. تعداد کل بازدیدها در مدت 30 روز به 95000 رسید و تقریبا 600 کلیک دیگر اضافه کرد.

 

تصویر(7)

چه چیزی باعث موفقیت آن شد؟ 

1.تعداد زیادی از کاربران در جستجوی موضوعات مختلف هستند. همانند گوگل، پیشنهادهای جستجو می توانند به شما ایده خوبی از آنچه کاربران جستجو می کنند، بدهند. 

تصویر(8)

2.عنوان متناسب با نام پین: Pinterest عنوان را می خواند و شما را بر اساس آن در نتایج جستجو قرار می دهد.

3. عنوان کلمه کلیدی روی خود پین. Pinterest متن روی پین را نیز می خواند به عبارت دیگر، عنوان پین و کلمات کلیدی واقعی موجود در پین بررسی می شود.

4. توضیحات پین. عنوان از اهمیت بیشتری برخوردار است اما هرگز توصیف را نادیده نگیرید. کلمات کلیدی را هم در متن و هم در هشتگ اضافه کنید. تحقیقات خود Pinterest در مورد 21000 کاربر نشان داد که واضح بودن واژه ها به طور قابل توجهی بازدیدها را افزایش می دهد. این مورد مربوط به متن روی پین ، عنوان و توضیحات پین است.

5. طراحی رنگارنگ. بسیاری از نتایج مربوط به "عادت های مربوط به سلامتی افراد" دارای رنگ بندی نسبتاً ملایم بودند. از رنگ های روشن یا کنتراست قابل توجه استفاده کنید - مطمئن شوید عنوان "ظاهر می شود". رنگ هایی که در تصویر پس زمینه محو می شوند یا عناوینی که خواندن آنها دشوار است ، CTR بسیار پایین تری دارند. نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که Pinterest یک پلتفرم جستجو است که عمدتا برای موبایل طراحی شده است (85٪ از Pinterest از دستگاه های تلفن همراه خود استفاده می کنند)، بنابراین پین های شما باید 1000*1500 پیکسل (نسبت ابعاد 2:3) باشند.

4. با بهترین روش ها شروع کنید، سپس ادامه دهید.

چند پین در روز؟ در حالی که برخی از شرکت ها بیش از 50 بار در روز پین می زنند، احتمالاً شما برای شروع به این میزان پین نیاز نخواهید داشت. ممکن است پین های زیاد در ابتدای کار نتایج منفی در بر داشته باشد. اما باید سعی کنید حداقل 10 پین در روز بزنید. بسته به میزان محتوای موجود، معمولاً 15-25 بار پین مناسب است.

چه موقع پین بزنید؟ شب ها (از ساعت 7 عصر تا نیمه شب) معمولاً بهترین زمان برای پین زدن هستند. اما قبل از اینکه همه افراد صبح به محل کار خود بروند، چند پین و در وعده ناهار نیز چند پین دیگر اضافه کنید. ببینید چه چیزی برای مخاطب شما مفید است - اگر کسب و کار شما در سطح بین المللی است ، مناطق زمانی را در خاطر داشته باشید.

چگونه باید سنجاق بزنید؟ ارسال حجم زیاد پین به صورت دستی بسیار وقت گیر است، به همین دلیل ابزارهایی مانند Tailwind می توانند مفید باشند. Tailwind یک شریک رسمی بازاریابی محتوای Pinterest است. برای شروع یک اکانت رایگان در اختیار شما قرار می دهد و در صورت تمایل می توانید پلن های آن را خریداری کنید. 

آیا باید محتوای اختصاصی خود را پین کنید؟ نه. Pinterest برای اشتراک گذاری محتوا است. اگرچه Elle ، Vogue یا BMW (برندهای شناخته شده و معتبر، پین شخص دیگری را به اشتراک نمی گذارند، اما شما باید هر از چند گاهی این کار را انجام دهید.Pinterest اشاره کرده است که صرفا پین ​​کردن محتوای شخصی ممکن است باعث کاهش امتیاز دهی به محتوای شما شود. اطمینان حاصل کنید که محتوای دیگران را به اشتراک بگذارید، اما همیشه مطالب خود را در اولویت قرار دهید.

چگونه پین ​​ها را طراحی می کنید؟ با هر ویرایشگر تصویری می توانید اینکار را انجام دهید. بسیاری از کاربران از Adobe Photoshop استفاده می کنند، اما Canva و Picmonkey ابزار محبوب در میان کاربران Pinterest هستند. این نرم افزارها الگوهایی را که شما همیشه به آن نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهند و شما می توانید با چند کلیک پین موردنظر خود را ایجاد کنید. از انتخاب قلم غافل نشوید. برای تأثیر بصری یا خوانایی طراحی که انجام می دهید انتخاب فونت بسیار مهم است. فونت های رایگان زیادی در دسترس هستند که می توانند در نرم افزارهای طراحی از آنها استفاده کنید.

5- شروع کنید تا سریعتر رتبه بندی شوید

سه چیز می تواند به شما کمک کند تا بازدید بیشتری داشته باشید:

مطمئن شوید که یک نمایه تجاری با پین های غنی فعال دارید. دامنه شما باید تأیید شود. تمام جزئیات نمایه را با کلمات کلیدی اصلی که می خواهید پر کنید.

10 صفحه ایجاد کنید. تابلوها را با توضیحات غنی از کلمات کلیدی پر کنید. اطمینان حاصل کنید که تابلوها با موضوع شما مرتبط هستند و نام تابلوها با پیشنهادات جستجو در Pinterest مطابقت دارند. هر تخته را با 10 پین مربوطه پر کنید. به گروه تابلوهای با کیفیت بپیوندید. به ازای هر 1000 دنبال کننده، 10-20 تکرار پین تعداد بسیار خوبی است. قانون طلایی Pinterest "پین های با کیفیت روی تخته های با کیفیت" است. هر ماه عملکرد تابلوهای خود را بررسی کنید. از تابلوهای دارای امتیاز کم خارج شوید. یک پین خوب نمی تواند تخته بدی را نجات دهد. هرچه تعداد پین های شما نادیده گرفته شوند، Pinterest کمتر پپن های دیگر شما را ارتقا می دهد.

نتیجه گیری نهایی

در Pinterest، فرصتهای ارگانیک از روز اول در دسترس است. بدون هیچ گونه نیاز به SEO فنی، ایجاد پیوند یا انتظار برای مدت زمان طولانی تا مطالب شما در نتایج جستجو موتورهای جستجوگر نمایش داده شود. آنچه ممکن است بیشتر طول بکشد این است که بدانید چگونه می توان قابلیت دیده شدن در Pinterest را به فروش تبدیل کرد. اما فرصت هایی که در Pinterest وجود دارد شاید در سایر روش های تبلیغاتی کمتر دیده شود و یا با این سرعت هیچگاه دیده نشود. فارغ از صنعت شما ، Pinterest یک نگاه کامل را تضمین می کند.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *