7 مزیت استفاده از  Live Chat در وب سایت
مقاله

7 مزیت استفاده از Live Chat در وب سایت

شهرت هر برند کاملاً حول خدماتی که به مشتری ارائه می دهد، میچرخد. امروزه انتظارات مشتری بیش از پیش است و عادات خرید به سرعت در حال تغییر می باشد. در دنیای دیجیتال با فاکتورهای نامحدود، کسب و کار شما برای پیشی گرفتن در رقابت به موارد زیادی نیاز دارد. هر بار که مشتری های از سایت شما بازدید میکنند، سوالات و درخواست هایی به وجود می آید. یک مصرف کننده عادی می خواهد این مشکلات در اسرع وقت حل و فصل شود. هرچه سریعتر بتوانید به درخواست بازدید کننده سایت پاسخ دهید، مشتریان بیشتری را حفظ می کنید. استفاده از live chat یکی از موثرترین روشها برای حفظ مشتریان است.

تصویر(1)

در این مقاله، در مورد مزایای عمده استفاده از live chat در سایت توضیح داده شده است:

مروری کوتاه بر فناوری live chat

live chat یک خدمات آنلاین به مشتری است که به مشاغل کمک می کند بازدیدکنندگان وب سایت خود را با استفاده از چت آنلاین درگیر کنند. به عبارت دیگر، برند ها از live chat برای تعامل بیشتر با مشتریان خود و حل مشکلاتشان در زمان واقعی استفاده می کنند. می توان نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) را یک چرخ دنده مهم نیز دانست. این نرم افزار از دو عنصر اصلی ابزار چت وب سایت و agent application تشکیل شده است.

ابزار چت وب سایت به طور کلی، به عنوان یک جعبه چت کوچک در گوشه پایین سمت راست صفحه نمایش داده می شود. مشتری می تواند برای شروع مکالمه بر روی آن کلیک نماید. در مقابل، agent-side application به شما این امکان را میدهد تا درخواست های ارتباطی از بازدید کنندگان را دریافت کنید و به آنها پاسخ مناسب دهید. 

پیشنهاد می شود آموزش زیر را مطالعه کنید:

آموزش و معرفی افزونه راه اندازی چت آنلاین در وردپرس

7 مزیت استفاده از چت زنده در وب سایت شما

در حالیکه مزیت های Live Chat بسیار زیاد است، در ادامه به 7 مورد از آنها پرداخته می شود:

1. Live Chat  فروش و تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری را افزایش می دهد

توانایی پاسخگویی سریع به سوالات مشتری و ایجاد اعتماد یکی از بزرگترین مزیتهای استفاده از چت آنلاین است. در بسیاری از موارد، این روش می تواند به فروش محصول یا خدمات شما کمک کند. چت آنلاین اساساً به شما کمک می کند تا فروشگاه آنلاین خود را به مشتری، مانند یک دستیار فروش در یک فروشگاه فیزیکی نشان دهید.

انجمن بازاریابی آمریکا کشف کرد که به طور متوسط شرکت های B2B با استفاده از چت آنلاین در وب سایت خود از 20٪ افزایش در تبدیلات برخوردار هستند. همچنین، مشتریانی که از ویژگی چت استفاده می کنند سه برابر بیشتر احتمال دارد که خریدی را انجام دهند.

2. رضایت و وفاداری مشتری را افزایش می دهد

به طور خلاصه، اگر می خواهید بازدیدکنندگان شما از وب سایت و تجارت شما رضایت بیشتری داشته باشند، چت آنلاین گزینه خوبی است. هنگامی که خدمات مشتری eDigital از 2000 مصرف کننده نظرسنجی انجام داد، آنها دریافتند که اکثر مشتریان چت انلاین را به ایمیل یا پشتیبانی تلفنی ترجیح می دهند. پشتیبانی از چت آنلاین برای جلب وفاداری مشتری و راضی نگه داشتن او، امتیاز قابل توجهی برای سایت شما ایجاد می کند. هرچه سریعتر بتوانید مشکلات آنها را حل کنید، رضایت مشتری و وفاداری به برند شما بالاتر خواهد بود.

3. هزینه های پشتیبانی کاهش می یابد

پشتیبانی از مشتری می تواند هزینه بر باشد. این امر هم برای مشاغل و هم برای مشتری صادق است. با این حال، چت آنلاین می تواند به طور قابل توجهی  این هزینه ها را کاهش دهد. معمولاً هزینه اجرای یک مرکز پشتیبانی  بیشتر از اجرای چت آنلاین است. به عنوان مثال، برای اجرای یک برنامه چت آنلاین  مانند LiveChat، میتوانید برای هر کاربر ماهانه 16 دلار پرداخت کنید.

در همین راستا، معمولاً برای راه اندازی یک مرکز پشتیبانی به تعداد پرسنل بیشتری نسبت به استفاده از چت آنلاین نیاز خواهید داشت. یک تحقیق بین المللی با نام Telus گزارش داده است که عوامل پشتیبانی آنلاین می توانند به طور همزمان شش گفتگو را انجام دهند، درحالیکه این مورد با گزینه های پشتیبانی تلفنی، عملاً غیرممکن است.

4- به راحتی می توانید راه حل های بیشتری ارائه دهید

متاسفانه بسیاری از بازدیدکنندگان هنگام بازدید از سایت شما خریدی انجام نمی دهند. بعضی از مصرف کنندگان به خرید از سایت شما شک کرده و تمایلی به خرید ندارند. چت آنلاین می تواند به شما کمک کند تا با کاربران خود صحبت کرده و آنها را به خرید از سایت خود متقاعد نمایید. توصیه می شود هر بار که بازدید کننده به چت آنلاین می رود، از کاربر ترجیحاً یک آدرس ایمیل درخواست کنید. آمار نشان می دهد که 63٪ از مصرف کنندگان با پشتیبانی از چت آنلاین به وب سایت بازگشته اند.

5. چت آنلاین تجربه کاربری کلی سایت شما را بهبود می بخشد

در سایتهای فاقد چت آنلاین معمولاً مشاهده می شود که کاربر جهت دریافت پاسخ سوالات خود باید تب جدیدی در مرورگر  باز کند یا از پشتیبانی تلفنی استفاده نماید. این می تواند باعث تاثیر منفی در تجربه کلی کاربر شود. با چت آنلاین، تقریباً تمام منابع مورد نیاز افراد جهت تصمیم گیری برای یک خرید آگاهانه در دسترس می باشد.

تحقیقات فارستر می گوید 57٪ از مشتریان به دلیل عدم دریافت پاسخ سوالات خود، روند خرید را رها می کنند. اگرچه یافتن ابزار چت در صفحات اصلی و صفحات حاوی محصول امری عادی است، اما قرار دادن ابزار چت در صفحات دارای خطا نیز اقدامی هوشمندانه خواهد بود. یک چت انلاین می تواند به راحتی بازدیدکنندگان را پس از تجربه خطای 404 در مسیر درست قرار دهد.

6.چت آنلاین می تواند یک راهکار اضافی برای جمع آوری اطلاعات باشد

یک ارائه دهنده پشتیبانی چت آنلاین با کیفیت، تمام چت های بین شما و مشتریانتان را ثبت می کند. جدا از این، فروشندگانی مانند Olark نیز یکپارچگی کامل با Google Analytics را ارائه می دهند. داده هایی که در اینجا تولید می کنید می تواند بسیار ارزشمند باشد. به عنوان مثال، می توانید نحوه انجام درخواست چت در سایت خود را ارزیابی کنید، نکات مهم  مشکلات  کاربران خود را کشف کنید و حتی گزارش های خود را ثبت نمایید.

با این روش می توانید خدمات مشتری و استراتژی های بازاریابی خود را بهبود ببخشید تا فروش و تبدیل بازدیدکننده به مشتری  بیشتری داشته باشید.

7. برای بدست آوردن یک مزیت رقابتی می توانید از چت آنلاین استفاده کنید

افزودن چت آنلاین به سایت شما می تواند فاکتور مورد نیاز برای پیروزی در رقابت با دیگران باشد. شاید تعجب کنید اگر بدانید که اکثر مشاغل هنوز از قدرت چت آنلاین آگاهی ندارند و از آن استفاده نمیکنند. مطالعه انجام شده توسط SuperOffice نشان داده است که تنها 9٪ وب سایت ها از چت آنلاین برای پشتیبانی بی درنگ از مشتریان خود استفاده می کنند. با داشتن این دانش، ممکن است بخواهید از پشتیبانی چت آنلاین برای سایت خود استفاده کنید تا خود را از رقبای خود در صنعت متمایز نمایید.

نتیجه

مشخص است که خدمات رسانی به مشتری در هر شغلی تا چه اندازه اهمیت دارد. امروزه تقریباً با رقابت شدید در هر صنعت، از دست دادن مشتری بسیار ناراحت کننده است.چت آنلاین می تواند شانس شما را در جذب مشتری به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

پاسخگویی شما به مشتری در چت آنلاین می تواند به راحتی فروش شما را افزایش دهد. مشتریان شما احتمالاً با این روش رضایت بیشتری خواهند داشت و به طور کلی هزینه کمتری برای پشتیبانی می پردازید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *