8 نکته عالی برای افزایش بازدید شبکه های اجتماعی
مقاله

8 نکته عالی برای افزایش بازدید شبکه های اجتماعی

استراتژی شبکه های اجتماعی نقش اساسی در عملکرد و موفقیت بازاریابی محتوا ایفا می کند، همچنین این امکان را به بازاریابان محتوا می دهد که با نحوه ایجاد برند تجاری آشنا شوند. پلتفرم شبکه های اجتماعی نه تنها منبع سرگرمی و ارتباطات هستند بلکه منبع درآمد بسیاری از افراد و یک ابزار بازاریابی برای بسیاری از برند ها می باشند. شبکه‌ های اجتماعی علاوه بر برقراری ارتباط و به اشتراک گذاری تصاویر در رونق کسب ‌و کار بسیاری از افراد نقش چشمگیری داشته اند تا آنجا که در حال حاضر بازاریابی شبکه‌ های اجتماعی (social media marketing) از مهم ‌ترین ابزار های بازاریابی دیجیتالی است. با اجرای استراتژی موفق در بازاریابی شبکه های اجتماعی، می توانید برند خود را ارتقا دهید.

در ادامه مزایای بازاریابی شبکه های اجتماعی ذکر شده است که کسب و کار شما با حضور در شبکه های اجتماعی می تواند از آنها بهره مند شود. 

مزایای بازاریابی شبکه های اجتماعی در کسب و کار:

1. افزایش آگاهی از برند

از جمله مزایای بازاریابی شبکه های اجتماعی می‌توان به افزایش آگاهی از برندها اشاره کرد. بیش از 3.96 میلیارد نفر در سراسر جهان از پلتفرم های شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. با تولید محتوایی خلاقانه و منحصربه‌ فرد و ایجاد یک استراتژی برای ورود به شبکه‌ های اجتماعی، می توانید توجه بسیاری از مخاطبان خود را جلب کرده و آنها را به مشتریان وفادار خود تبدیل کنید. 

آیا پلتفرم دیگری را می شناسید که این حجم از مخاطبان را داشته باشد؟ پس از Google.com، سایت های شبکه های اجتماعی تنها مکان هایی هستند که می توانند به شما کمک کنند تا نظر میلیون ها نفر را به خود جلب کنید. با اشتراک گذاری تصاویر می توانید محصولات خود را به صورت گسترده به کاربران معرفی کنید. این عمل سبب شناخت بیشتر کاربران نسبت به برند یا کسب و کار شما خواهد شد. در حقیقت پیاده سازی یک استراتژی برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، به میزان قابل توجهی باعث افزایش آگاهی مخاطبان از کسب و کار شما می‌شود. 

2. افزایش بازدید  

افزایش بازدید از سایت را می توان یکی دیگر از مزایای بازاریابی شبکه های اجتماعی به حساب آورد. یک استراتژی قوی بازاریابی در شبکه های اجتماعی، می تواند موجب مراجعه طیف وسیعی از کاربران جدید به فروشگاه اینترنتی شما شود. (این رویای هر فروشنده آنلاین است)

در صورتی که مخاطبان شما محتوا شما را دوست داشته باشند و محتوا منتشر شده، مشکل آنها را رفع کند ممکن است آنها به دفعات زیاد به وبسایت شما مراجعه کنند تا وبلاگ منتشر شده توسط شما را بخوانند.

افزایش بازدید شبکه های اجتماعی

تصویر(1)

3. تعامل بهتر با مشتریان

یکی از چالش هایی که صاحبان مشاغل و کسب و کار ها با آن روبرو می‌شوند، نحوه ارتباط و تعامل با مشتریان می باشد. شبکه های اجتماعی یکی از روش های برقراری ارتباط با مشتریان است و برندها می توانند در صفحه مشاغل خود با مشتریان در تعامل باشند. همچنین این موقعیت را در اختیار آنها قرار می دهد که اطلاعات ارزشمندی در زمینه علایق مشتریان، نظرات یا پیشنهادات آنها به دست آورند تا دریابند که مردم دقیقا در رابطه با کسب و کار شما چه فکری می کنند و سپس در آن زمینه محتوای بیشتری تولید کنند. این روند سبب بهبود برند خواهد شد. همچنین امکان کمک به مشتریان از طریق شبکه های اجتماعی وجود دارد. آنها می توانند بر روی پست منتشر شده توسط شما، نظر بدهند. این فرصت عالی برای یک کسب و کار می باشد.

4. افزایش فروش 

انگیزه نهایی همه کمپین های بازاریابی افزایش فروش و کسب سود زیاد است. شبکه های اجتماعی، ویژگی هوشمندانه ای را برای کمک به کارآفرینان معرفی کرده اند تا آنها بتوانند کالاهای خود را به صورت مستقیم در صفحه مشاغل خود بفروشند. مشتریان می توانند به راحتی همه محصولات را مشاهده کنند و اگر مایل به جستجو بیشتر باشند، می توانند به سادگی با ضربه زدن روی لینک، به وب سایت مراجعه کنند.به عنوان مثال قابلیت Instagram-Checkout در اینستاگرام معرفی شده است که به کاربر اجازه می دهد پمحصولات را درون برنامه خریداری کند در این صورت مشتریان  دیگر مجبور نیستند از پلتفرم خارج شوند و به وبسایت مراجعه کنند.

 افزایش بازدید شبکه های اجتماعی

تصویر(2)

5. مقرون به صرفه بودن

بهترین نکته در مورد سایت های شبکه های اجتماعی عضویت رایگان است. ثبت نام و عضو شدن در همه شبکه های اجتماعی رایگان می باشد. هر شخصی می تواند با وارد کردن مشخصات خود در فرم عضویت آنها به راحتی یک پروفایل برای کسب و کار خود ایجاد کند. بدین ترتیب شما می توانید بازدهی بیشتری را با استفاده از بودجه کمتر به دست آورید و سرمایه کسب و کارتان را صرف موارد دیگری در جهت پیشرفت برند خود کنید. حتی اگر کسب و کار شما نوپا باشد می توانید به راحتی با توسعه یک استراتژی بازاریابی مناسب برند خود را به بازار عرضه کنید همچنین شما می توانید با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید، به سوالات آنها را پاسخ دهید و برند خود را تبلیغ کنید.

6. تبلیغات متنی و برنامه ای

می توانید با اجرای تبلیغات متنی در سایت های مانند فیس بوک و اینستاگرام، مشتریان بالقوه خود را مورد هدف قرار دهید. با تبلیغات این امکان برای شما فراهم می شود که توسط طیف وسیعی از کاربران دیده شوید. تبلیغات متنی در شبکه های اجتماعی از مقرون به صرفه ترین نوع تبلیغات می باشد. با استفاده از این گونه تبلیغات می توانید به راحتی با مخاطبان خود در ارتباط باشید تا با توجه به نیاز و سلیقه آنها محصولات یا خدمات خود را ارائه دهید.الگوریتم های هوشمند شبکه های اجتماعی به شما این امکان را می دهد که ویژگی مخاطبان خود مانند: سن، حرفه، کشور، جنسیت و موارد دیگر را مورد هدف قرار دهید تا متناسب با آن محتوا تولید کنید. شما می توانید برای افرادی که به برند شما علاقه نشان می دهند تبلیغات مجدد قرار دهید.

8 نکته برای استراتژی شبکه های اجتماعی

مزایای شبکه های اجتماعی برای مشاغل، محدود به موارد ذکر شده در بالا نیست. مزایای بیشماری وجود دارد که یک کسب و کار با حضور در سایت های شبکه های اجتماعی می تواند از آنها بهره مند شود.

افزایش بازدید شبکه های اجتماعی

تصویر(3)

برای ایجاد یک استراتژی شبکه های اجتماعی نیاز است این 8 نکته را در نظر داشته باشید:

1. اهداف خود از بازاریابی شبکه های اجتماعی را شناسایی کنید.

اولین و مهمترین گام برای تولید محتوا، مشخص کردن هدف و تعریف دقیق خواسته شما از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است. تجربه نشان داده، کسانی که بر روی یک هدف مشخص متمرکز بوده اند، موفقیت بیشتری به دست آورده اند. داشتن برنامه ای که بتواند اهداف کسب و کار شما را توصیف کند یکی از موارد ضروری برای ایجاد استراتژی بازاریابی در شبکه های اجتماعی است. اگر بدون داشتن برنامه مناسب به ساخت پروفایل در شبکه های اجتماعی بپردازید، استراتژی بازاریابی شما شکست خواهد خورد. عدم وجود هدف مناسب به این معنی می باشد که شما هرگز نخواهید توانست تلاش خود را در مسیر درست هدایت کنید، در واقع اهداف مناسب به عنوان معیاری برای اندازه گیری و تجزیه و تحلیل فعالیت های شما عمل می کنند.

با اعلام اهداف و مقاصد، همه اعضای تیم خود را در یک گروه برنامه ریزی شده حفظ کنید. شما مجبور نیستید اهداف را برای کل عمر تعیین کنید، می توانید اهداف سالانه، ماهانه و یا حتی هفتگی برای خود تعیین نمایید و سپس استراتژی خود را برای رسیدن به آنها تنظیم کنید.

چند نمونه از اهداف بازاریابی شبکه های اجتماعی عبارتند از:

 • رسیدن به 10 هزار فالوور
 • تعامل با مشتریان
 • افزایش بازدید
 • تولید محتوا خلاقانه

2. درباره مخاطبان خود اطلاعات کسب کنید

یکی از مزایای بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، کسب اطلاعات در مورد مشتریان است. شبکه های اجتماعی این موقعیت را در اختیار شما قرار می‌دهند تا اطلاعات ارزشمندی در زمینه علایق مشتریان و رفتارهای آنان به‌دست آورید، می‌توانید نظرات کاربران را بخوانید تا بفهمید مردم دقیقا درباره‌ کسب‌وکار شما چه فکری می‌کنند. بنابراین، قبل از تولید محتوا در شبکه های اجتماعی، درباره مخاطبان خود اطلاعاتی از جمله سن، حرفه، جنسیت و مواردی از این قبیل به دست آورید. با درک بهتر از مخاطبان خود، می توانید محتوا و استراتژی های بازاریابی خود را متناسب با آن تنظیم کنید. اگر محتوا دقیق و با در نظر گرفتن مخاطبان شما تولید شود، یک کمپین بازاریابی موفق خواهد شد. از سوی دیگر عدم اطلاع از مخاطبان شما منجر به یک کمپین بازاریابی، فاجعه بار خواهد شد. بنابراین، قبل از شروع به ایجاد محتوا برای شبکه های اجتماعی خود، فراموش نکنید که همه چیز را درباره مخاطبان خود بیاموزید.

به منظور کسب آگاهی از مشتریان خود نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • پیوستن به انجمن ها و گروه های مختلف که مشتری های بالقوه شما بیشترین فعالیت را دارند.
 • در انجمن های مختلف به صورت آنلاین با افراد در تعامل باشید.
 • از مردم برای پر کردن فرم های نظرسنجی دعوت کنید.
 • در بخش نظرات وبلاگ خود، به افراد پاسخ دهید.

3. برنامه ریزی برای کسب و کار

فعالیت در شبکه های اجتماعی نیاز به برنامه ریزی و هدف گذاری دارد. فعالیت بدون برنامه ریزی نه تنها هیچ سودی ندارد بلکه ممکن است به برند یک کسب و کار لطمه وارد کند. بنابراین تولید محتوا و ارسال مطالب در شبکه های اجتماعی باید با برنامه ریزی انجام شود. پروفایل کسب و کار شما در عین خلاق بودن، باید حرفه ای به نظر برسد. استفاده از تصاویر خوب یکی از عوامل تاثیر گذار در این زمینه است. تصاویر با وضوح بالا و توضیحات جذاب را برای پست های خود انتخاب کنید تا تعامل مخاطبان را افزایش دهید. علاوه بر این، فعالیت خود را تنها به ارسال پست محدود نکنید و تا آنجا که می توانید از ویژگی هایی مانند ویدیو های زنده، استوری، نظرسنجی و غیره استفاده نمایید. استوری روش عالی برای نگاهی گذرا به محصولات شما می باشد.

افزایش بازدید شبکه های اجتماعی

تصویر(4)

4. تجاری سازی برند

هدف هر کسب و کاری که در شبکه های اجتماعی ظاهر می شود افزایش فروش است.برندینگ موضوعی است که امروزه با گسترش و پیشرفت شبکه های اجتماعی و رسانه های گروهی از اهمیت بسیاری برخوردار شده است. نام برند، می‌تواند نوع قضاوت مصرف‌کننده درباره محصول و فرآیند تصمیم‌گیری خرید را تغییر دهد. برندسازی باعث می شود تا نام، آرم، محصول و خدمات به هم پیوند بخورند و مشتری را به بهترین نحو جذب کند.

تجاری سازی برند بدین معنا است که نحوه ایجاد محصول را نشان دهید. کاربران دوست دارند ببینند که در پشت صحنه چه می گذرد، چهره های مطرح پشت این تجارت چه کسانی می باشند و چه فرآیندی برای بسته بندی یا ارسال محصول انجام می شود. نشان دادن فعالیت های صورت گرفته در دفتر کار شما، کارمندانتان و نحوه رسیدگی به سفارشات مشتریان، سبب می شود تا ارتباط آنها با برند شما راحت تر شود. یکی از برند های مطرح در این زمینه، لوازم آرایشی و بهداشتی Lush می باشد. آنها برای تجاری سازی برند خود چندین فیلم در خصوص تهیه محصولات در YouTube بارگذاری کرده اند و این امر سبب افزایش اعتماد مشتری به آنها شده است.

5. اشتراک گذاری پست 

شما باید به صورت مداوم در صفحه کسب و کار خود پست بگذارید در غیر این صورت، فالور ها شما را فراموش خواهند کرد و سرانجام با برند دیگری در ارتباط خواهند بود. طراحی و قرار دادن پست‌ها به شیوه‌ای درست و جذاب اولین قدم برای داشتن یک کسب‌وکار موفق است. یکی از نکات مهم در بارگذاری پست‌ها، انتشار آن‌ها به‌صورت منظم و مستمر است. اگر می‌خواهید برندسازی کنید، روزانه حداقل یک پست خوب در صفحه خود قرار دهید. وقفه طولانی و بی نظمی در انتشار مطالب، تصویر خوبی از شما به جای نمی‌گذارد.هر شبکه اجتماعی (به عنوان مثال اینستاگرام و فیس بوک)، دارای مخاطب های مختلف و نیاز های محتوایی متفاوت می باشد. مطمئن شوید که آشنایی کامل با این برنامه ها دارید تا متناسب با آن محتوا تولید کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید در اینستاگرام پست بگذارید، مطمئن شوید که محتوای شما از نظر گرافیکی مناسب است با این کار مشارکت در هر پست افزایش می باید.

افزایش بازدید شبکه های اجتماعی

تصویر(5)

Buffer.com یک راهنمای شبکه اجتماعی برای تولید محتوا تهیه کرده است.

 • Twitter: سه بار در روز تولید محتوا کافی است و بیش از آن سطح تعامل را کاهش می دهد.
 • Facebook: یک تا دو پست در روز کافی است اگر مشاغل بیش از دو بار در روز پست ارسال کنند، سطح تعامل به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.
 • LinkedIn: باتولید 18-20 پست در ماه، می توانید به راحتی به 60 درصد از مخاطبان مورد نظر خود برسید.
 • Pinterest: هرچه بیشتر پست بگذارید، تعامل شما بهتر خواهد بود.
 • Instagram: بر خلاف فیس بوک و توییتر، می توانید بیش از دو بار پست ارسال کنید. الگوریتم های اینستاگرام میزان تعامل را کاهش نمی دهند.
 • Blogs: هرچه بیشتر پست بگذارید، میزان تعامل مخاطبان بیشتر خواهد شد.

6. ابزار های مدیریت شبکه های اجتماعی

تصور کنید که در شش یا هفت پلتفرم مختلف پروفایل ایجاد کرده اید و طبق استراتژی شبکه های اجتماعی روزانه سه بار پست ارسال می کنید در این صورت اشتراک پست در هر پلتفرم زمانبر خواهد بود و حتی سبب بروز خطا از جمله تولید محتوا تکراری در یک پلتفرم و یا فراموش کردن ارسال پست در یک پلتفرم دیگر می شود.

ابزارهای شبکه اجتماعی امکانات و فرصت‌هایی را در اختیار مدیران کسب و کارها قرار می‌دهد و به آنها کمک می کند تا محتوای شبکه‌های اجتماعی‌‌ را در زمان درست برنامه‌ریزی، تنظیم و منتشر کنند.

اتوماسیون شبکه های اجتماعی با استفاده از ابزارهای نرم افزاری برخی از کارهای وقت گیر را انجام می دهند. به عنوان مثال، زمانبندی پیش از موعد پست ها، بررسی محتوای بازنشر شده، بررسی درخواست های مشتری و تولید گزارش های تحلیلی، همگی نمونه هایی از اتوماسیون شبکه های اجتماعی هستند.

افزایش بازدید شبکه های اجتماعی

تصویر(6)

7. پذیرش اشتباه

اشتباه چیزی است که هر فردی در زندگی آن را بارها و بارها تجربه کرده است اما نکته مهم این است که اشتباه خود را قبول کرده، از نظرات منفی درس بگیرید و مشکلات موجود را اصلاح کنید. همچنین با این روش می توانید نشان دهید که شما برای مشتریان خود احترام قائل هستید و به آنها ارزش می دهید. اگر به درستی این عملیات را انجام ندهید، مطمئن باشید در آینده متضرر خواهید شد.

این مسئله یکی از مهمترین نکات فعالیت در شبکه های اجتماعی است که بسیاری از برندها آن را نادیده می گیرند. بسیاری از برندها و شرکت‌ های بزرگ به سادگی از این انتقادات و نظرات منفی رد می شوند و آنها را حذف می کنند اما باید بدانید که این انتقادات و نظرات منفی نه تنها برای شما ضرری ندارند، بلکه فرصتی مناسب برای دستیابی به پیشرفت های بزرگ را در اختیار شما قرار می دهند.رسیدگی به مشتریان عصبانی کار سختی است. علی رغم تلاش شما برای ارائه یک محصول یا خدمات عالی، گاهی اوقات قادر به برآورده کردن انتظارات مشتری نیستید. در این مواقع باید حرفه ای باشید و از مشتری عذرخواهی کنید.

وقتی شکایت‌های مشتریان با سرعت و به صورت اختصاصی پیگیری شود، آنها را از یک مشتری عصبانی به یک مشتری وفادار تبدیل می کند. در واقع این اطمینان را به مشتریان خود خواهید داد که به اشتباه خود پی برده اید و روی آن کار خواهید کرد.

8. مدیریت فعالیت

مراقب فعالیت خود باشید. با نظارت بر تلاش های خود، درک بهتری از محتوای مورد علاقه مردم و ایجاد مشارکت گسترده خواهید داشت. یکی از مهم‌ترین موانع پیشرفت شما در شبکه‌های اجتماعی، عدم فعالیت منظم و مستمر است. نظارت و کنترل بر فعالیت در شبکه های اجتماعی، میزان پیشرفت را اندازه گیری می کند و  سبب‌ تشخیص‌ به‌موقع‌ انحرافات‌ و انجام‌ اقدامات‌ اصلاحی ‌یا تغییرات‌ می شود.

با استفاده از استراتژی شبکه ‌های اجتماعی، درک بهتری از محتوای مورد علاقه مردم و همچنین تداوم و پایداری در فعالیت خود خواهید داشت.

افزایش بازدید شبکه های اجتماعی

تصویر(7)

نتیجه گیری :

استراتژی قوی و مشخص شبکه های اجتماعی بخش جدایی ناپذیر از بازاریابی می باشد. با برقراری ارتباط با مخاطبان و اشتراک گذاری دیدگاه و نظرات آنها بر روی پست شما، مطمئنا به اهداف بازاریابی خود دست خواهید یافت.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *