کدامیک مزایای بیشتری دارد؟ رپورتاژ آگهی یا بک لینک؟
مقاله

رپورتاژ آگهی یا بک لینک؟ کدام مورد روی رتبه سایت تاثیر بیشتری دارد؟

در گذشته یکی از درآمدهای اصلی روزنامه ها و مجلات، انتشار آگهی تبلیغاتی بود. به تدریج که وبلاگ‌های اینترنتی جای مجلات فیزیکی را گرفتند، رپورتاژ با همان هدف اما در بستر دیگری به نام وب سایت، انتشار یافت. امروزه نوشتن رپورتاژ آگهی برای دریافت بک لینک با کیفیت از وب سایت‌هایب با رتبه بالا، به یک اقدام محبوب تبدیل شده است. این نوع آگهی، تأثیر زیادی در افزایش ترافیک وب‌سایت دارد. اما سوال اینجا است که بین رپورتاژ آگهی و بک لینک کدام مورد روی بهبود سئوی سایت نقش مثبت تری دارند؟ اگر مایلید تا بدانید رپورتاژ آگهی یا بک لینک چه تاثیری روی سایت شما دارند، این مقاله را از دست ندهید.

رپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ آگهی به هر شکلی از محتوا گفته می‌شود که در ازای پرداخت هزینه منتشر می‌شود. نحوه نگارش، طراحی و پیاده سازی، آن را شبیه اخبار، داستان‌ها، مقاله‌ها و سایر انواع محتوا می‌کند. رپورتاژ آگهی را می‌توان به هر شکلی از جمله آگهی‌های چاپی، مقالات، صدا و تصویر، انجام داد.

رپورتاژ آگهی یا بک لینک چه تاثیری روی سئو دارند

تصویر(1)

در یک تقسیم‌بندی کلی، رپورتاژها را می‌توان به دو دسته تجاری و سیاسی تقسیم کرد. در رپورتاژ آگهی تجاری و مرتبط با کسب و کار، هدف یافتن کاربر و مشتری جدید است. در رپورتاژ سیاسی، هدف تغییر یا اصلاح دیدگاه سیاسی مخاطبان در مورد یک موضوع، شخص یا حزب می‌باشد.

در گذشته، سیاستمداران و صنعتگران به روزنامه‌ها و مجلات پول پرداخت می‌کردند تا مقالات آنها را در بالای مقالات دیگر داخل مجلات و .. منتشر کنند. همچنین سعی بر این بود که محتوا مانند یک خبر یا تحلیل واقعی به نظر برسد تا جدی تر گرفته شود.

بک لینک چیست؟

بک لینک‌ها برای سئو ارزشمند می‌باشند زیرا نشان دهنده یک رای اعتماد از یک سایت به سایت دیگر هستند.

در واقع بک لینک‌های وب سایت شما، به موتورهای جستجو نشان می‌دهند که دیگران محتوای شما را تایید می‌کنند. اگر سایت‌های زیادی به یک صفحه یا وب‌سایت لینک دهند، موتورهای جستجو به این شکل استنباط خواهند کرد که محتوا ارزش لینک دادن را دارد. بنابراین در SERP نمایش داده می‌شود.

تعریف رپورتاژ آگهی یا بک لینک

تصویر(2)

بک لینک‌ ها، لینک‌های ورودی، لینک‌های خارجی و Link Building، همگی به فرآیندی اشاره دارند که سایر وب سایت‌ها به وب سایت شما لینک می‌دهند. شاید ساده به نظر برسد اما برای دریافت بک لینک، کارهای زیادی لازم است و باید موارد زیادی را در نظر گرفت. نمونه‌ای از استفاده صحیح بک لینک، ارجاع وب سایتی دیگر به یک پست در وبلاگ شما است.

تصور کنید یک دندانپزشک هستید و از وبلاگ خود برای نوشتن مقالاتی درباره موضوعات آموزشی مرتبط با بهداشت و مراقبت از دندان، استفاده می‌کنید. پست وبلاگ این هفته، نکاتی را در مورد نحوه جلوگیری از رسوب دندان ارائه می‌دهد. شما می‌خواهید یک لینک خارجی به انجمن دندانپزشکی آمریکا برای نمایش اطلاعات بیشتر در مورد اینکه رسوب دندان چیست و چگونه ایجاد می‌شود، ارائه دهید. می‌توانید متنی مانند «برای اطلاعات بیشتر در مورد رسوب دندان اینجا را کلیک کنید» یا فقط کلمه «رسوب دندان» را لینک کنید.

نکته مهمی که هنگام ایجاد بک لینک‌های خود باید به آن توجه کنید، باز شدن آنها در یک تب یا پنجره جدید است. نباید کاربر را مجبور کنید که وب سایت شما را برای بازدید از سایتی دیگر، ترک کند.

مزایای رپورتاژ آگهی

ویژگی های رپورتاژ آگهی یا بک لینک

تصویر(3)

رپورتاژ آگهی، از بهترین و موثرترین روش‌های برندسازی و تبلیغات گسترده در اینترنت است که ارتباطی همه جانبه با طراحی سایت دارد. امروزه برندهای شناخته‌شده نیز از رپورتاژ آگهی و خبری برای معرفی خود استفاده می‌کنند. به همین دلیل بسیاری از مشتریان با مشاهده غیرمستقیم محصول، اعتماد بیشتری به برند و عملکرد آن می‌کنند. اگر داستانی مهیج و پرفراز و نشیب به صورت کامل نوشته شود، آن را با اشتیاق دنبال خواهند کرد. اما نکته حساس، نحوه درج رپورتاژ آگهی در سایت‌های معتبر و در نهایت تولید جلب رضایت کاربر و مخاطب است.

مزایای بک لینک

اکنون که می‌دانید بک لینک‌ چیست و چگونه می‌توان از آنها استفاده کرد، لازم است از مزایای بک لینک‌، مطلع شوید.

  1. بک لینک‌ها، بهینه سازی سئوی شما را با نشان دادن کیفیت به موتورهای جستجو، بهبود می‌بخشند. هنگامی که موتورهای جستجو، وب‌سایت‌های دیگری را بیابند که به صفحات شما لینک داده‌اند، این طور برداشت می‌کنند که وب‌سایت شما ارزش لینک دادن را دارد. بنابراین، سایت شما را یک مرجع در نظر می‌گیرند.
  2. آنها ترافیک ورودی به وب سایت شما از سایت‌های ارجاع دهنده را افزایش می‌دهند. هرچه بک لینک‌های بیشتری از وب‌سایت‌های مختلف داشته باشید، شانس بیشتری برای افزایش ترافیک ورودی به وب سایت خود از سایت‌های ارجاع دهنده، خواهید داشت.
  3. آنها تاییدیه‌هایی برای وب سایت شما هستند. مسلما نمی‌خواهید سایتی قدیمی و نامعتبر به شما لینک دهد. لازم است تا مطمئن شوید که منبع موردنظر، قابل اعتماد و با‌کیفیت باشد. درج بک لینک در سایت‌های معتبر، به صورت خودکار یک تاییدیه برای سایت شما ایجاد می‌کند.
  4. هرچه تاییدیه‌های بیشتری از وب سایت‌های معتبر دریافت کنید، رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو بالاتر خواهد رفت. در نتیجه، افراد بیشتری به کسب و کارتان اعتماد می‌کنند.
  5. بک لینک‌ها روابط آنلاین بین وب سایت‌ها ایجاد می‌کنند. وقتی به وب‌سایت‌ دیگر لینک می‌دهید یا آن را تایید می‌کنید، کاربران آن را به‌عنوان ارتباط با سایت دیگر در نظر می‌گیرند. وقتی افراد بدانند که یکدیگر را تایید می‌کنید، بیشتر به شما اعتماد خواهند کرد. با این حال، تصور نکنید که تبادل لینک مفید است، زیرا در دراز مدت موجب جریمه شما می‌شود.

تفاوت رپورتاژ آگهی با بک لینک در چیست؟

مزایای رپورتاژ آگهی یا بک لینک

تصویر(4)

برای پاسخ به این سوال که رپورتاژ آگهی یا بک لینک چه تاثیری روی سئو دارند باید بیان نمود که بک لینک و رپورتاژ در موارد مختلفی با یکدیگر تفاوت دارند که مهمترین آنها زمان است. یکی دیگر از موارد موثر که می‌توان به عنوان تفاوت رپورتاژ و بک لینک عنوان کرد، هزینه می‌باشد. هزینه و زمان در بهبود سئو بسیار تاثیر گذار هستند. بک لینک جهت افزایش رتبه سایت و بازدید به کار گرفته می‌شود اما یکی از مشکلات آن، محدودیت زمانی است. بک لینک‌ها برای مدت زمان کوتاه یا نهایتا یک سال کاربرد دارند. با توجه به این موضوع، شما حداکثر یک سال امکان استفاده از بک لینک برای بهبود سئو سایت را دارید. در رپورتاژ آگهی، می توانید به صورت دائمی سئو سایت را تحت تاثیر قرار دهید و بدون محدودیت زمانی تبلیغات انجام دهید.

رپورتاژ آگهی یا بک‌لینک؟ کدام مورد تاثیر بهتری در جایگاه سایت دارند؟

اینکه رپورتاژ آگهی یا بک لینک می توانند تاثیر مثبتی روی جایگاه سایت داشته باشند به استراتژی شما وابسته می باشد. با این حال، با توجه به نتایج کسب شده توسط کسب‌وکارها، تاثیر رپورتاژ آگهی بر سئو و بهبود رتبه سایت، بیشتر خواهد بود. البته نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی و روش معرفی کسب‌وکارتان نیز اهمیت بالایی دارد اما در نهایت، استراتژی شما در کسب نتیجه بهتر تاثیرگذار خواهد بود.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *