افزونه های ساخت اسلایدر محتوا
مقالات تخصصی IT و هاستینگ

ساخت اسلایدر محتوا و مزیت‌ های آن

امروزه موارد به‌کارگیری و ساخت اسلایدر محتوا برای طراحی سایت، زیاد شده است. تعداد افراد علاقمند به اسلایدر‌ها بالا بوده و در مقابل، برخی اشخاص مایل به استفاده از آنها نیستند. البته اسلایدر‌های محتوا یک راهکار عالی برای بهبود وضعیت سایت نبوده و صرفا یک ابزار محسوب می‌شوند. علاوه بر این، اسلایدر‌ها باید در جای درست و تحت محتویات با کیفیت ایجاد گردند تا بتوانند مزایای اصلی خود را نشان دهند.

ساخت اسلایدر محتوا  امروزه رواج زیادی یافته است.

تصویر(1)

اگر از اسلایدر‌های محتوا در مکان مناسبی از سایت استفاده نشود، قطعا با نتایج ضعیفی مواجه خواهید شد. در مقابل، به کارگیری درست آنها سبب افزایش تعامل بازدیدکنندگان با سایت شما، درک بیشتر و حفظ اطلاعات می‌گردد. در ادامه مقاله به بررسی دلیل اصلی استفاده و ساخت اسلایدر محتوا، عوامل تاثیرگذار در بهبود تجربه کاربری و جذب بازدیدکنندگان پرداخته می‌شود.

مزیت‌های استفاده و ساخت اسلایدر محتوا 

استفاده و ساخت اسلایدر محتوا، مزایای زیادی مانند صرفه جویی در فضا و کنترل بهتر بازدیدکنندگان یک سایت را به همراه خواهد داشت. در ادامه مقاله به بررسی سایر مزایای استفاده از اسلایدر‌های محتوا پرداخته می‌شود.

صرفه جویی در فضا

از اسلایدر‌ها برای صرفه جویی در فضای سایت استفاده می‌شود. زیرا می‌توانند داده بیشتری را در یک فضای کوچک تر از سایت شما به نمایش بگذارند. بدین ترتیب، اطلاعات بیشتری را در یک صفحه خواهید داشت.

افزایش میزان تعامل کاربر 

اسلایدر محتوایی که اجرا و طراحی آن خوب باشد، برای بازدیدکنندگان سایت جذاب بوده و آنها را ترغیب می‌کند تا زمان بیشتری در سایت شما باقی بمانند. اسلایدرها مانند pit-stop (در ورزش‌های موتوری، به توقف خودرو یا موتورسیکلت در مسیر برای سوخت گیری، تعمیر و ... گفته می‌شود.) در یک سفر طولانی عمل می‌کنند. بدین ترتیب، به کاربر اجازه می‌دهند پیش از مرور سایر قسمت‌ها، برای مدتی در یک بخش از سایت بمانند.

ساخت اسلایدر محتوا برای صرفه جویی در فضای سایت بسیار مهم است.

تصویر(2)

قابل استفاده در سایت‌های خبری 

از اسلایدر‌ها در سایت هایی که دارای اخبار زیاد هستند، استفاده می‌شود. زیرا، تمرکز کاربران را روی اطلاعات درج شده بیشتر خواهند کرد. تصاویر، تمرکز کاربر را از محتوای اصلی سایت دور می‌کنند. بنابراین، از محتویات بصری خود به صورت اسلایدر استفاده نمایید. بدین ترتیب، این کاربر خواهد بود که تصمیم می‌گیرد چه زمانی روی متن یا تصویر تمرکز کند.

ساخت اسلایدر محتوا  در تمامی سایت ها قابلیت استفاده دارد.

تصویر(3)

قابل کنترل توسط کاربر 

اکثر اسلایدر‌های محتوا، توسط کاربر قابل کنترل هستند. در واقع به کمک اسلایدر‌ها، بازدیدکننده سریعا محتویات شما را خوانده و درک می‌کند و یادآوری اطلاعات برای او راحت تر خواهد بود.

زمان استفاده از اسلایدر محتوا 

روش‌های مختلفی برای استفاده و ساخت اسلایدر محتوا وجود دارد. ابتدا باید هدف آنها را تعیین نمایید. جهت اطلاع از بهترین زمان‌های به کار گیری اسلایدر‌ها، گزینه‌های زیر را در نظر بگیرید. در صورتی که نکات مطرح شده شامل سایت شما شود، یعنی زمان آن رسیده تا از اسلایدر‌ها استفاده نمایید.

ساخت اسلایدر محتوا و زمان استفاده از آن بسیار مهم است.

تصویر(4)

معرفی سایت

کاربران پس از ورود به سایت باید هدف خودشان و اینکه چه کاری می‌توانند در سایت انجام دهند را مشخص نمایند. اسلایدر‌های محتوا جز عناصر اصلی و محبوب سایت محسوب می‌شوند. زیرا، یک پیش نمایش جامع و مختصر از هدف وب سایت را مشخص می‌کنند. همچنین کاربران می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر روی اسلایدر‌ها کلیک نمایند.

بروزرسانی محتویات سایت به صورت پویا

ممکن است مکررا سایت خود را بروزرسانی کنید و تمایل به مشاهده نتایج و جلب توجه مخاطب داشته باشید. اگر میزان بروزرسانی‌های وب سایت شما زیاد است، هر یک تنها به میزان محدودی در معرض دید بازدیدکنندگان سایت قرار خواهند گرفت. سایتی که دارای اسلایدری با محتوای پویا باشد به هر یک از پست‌های وب سایت، فرصتی برای درخشش می‌دهد.

ادغام رسانه‌ها 

هر اسلایدر یک container (المان حاوی محتویات دیگر) است. بنابراین شما می‌توانید در انتخاب محتوای هر یک از آنها هوشمندانه عمل کنید. بدین معنا که تصاویر، ویدیو‌ها و رسانه‌هایی مانند نقشه‌های گوگل و فرم‌های ثبت نام، همگی قابل استفاده هستند.

هایلایت کردن فایل های رسانه در گالری

اسلایدر‌های محتوا برای گروه بندی تصاویر و ویدیو‌ها در گالری طراحی شده اند. این امر سبب صرفه جویی در فضای سایت خواهد شد.

داستان سرایی 

موضوعی که به طور پیوسته ادامه داشته باشد می‌تواند برای مخاطب جذاب تلقی شود. به همین دلیل، امروزه طراحی سایت با درج مطالب طولانی، در حال افزایش است. قرار دادن تعدادی عکس و ویدیو در یک صفحه از سایت، پیوستگی موضوع را از بین برده و خوانایی مطلب را برای بازدید کننده دشوار خواهد کرد. استفاده صحیح از اسلایدرها، کمک می کند تا تصاویر با سایر محتویات سایت، یکنواخت شوند.

ساخت اسلایدر محتوا برای ارتباط محتوا با تصاویر کاربرد زیادی دارد.

تصویر(5)

مراحل متوالی (تجزیه و تحلیل یک محصول، دستورالعمل‌ها و ..)

از نظر اغلب شرکت‌های نرم افزاری، اسلایدر محتوا به طور گسترده‌ای سبب بهبود تجربه کاربری و افزایش فروش خواهد شد. اسلایدر‌ها توسط شما قابل تنظیم هستند و وظیفه متمرکز کردن محتوا را بر عهده دارند. با این حال، گزینه خوبی برای سناریو‌های دیگر که در آن کاربران سایت توسط یک سری مراحل راهنمایی می‌شوند، به شمار می‌روند. البته، برای تاثیر گذاری اسلایدر محتوا، باید زمان استفاده از آن را بدانید. 

افزونه اسلایدر محتوا باید دارای چه قابلیت‌هایی باشد؟ 

 علاوه بر نکات بالا، چند ویژگی کلیدی دیگر برای انتخاب افزونه و ساخت اسلایدر محتوا وجود دارد.

استفاده آسان 

اسلایدر محتوا باید در هر صفحه از سایت شما، چه در صفحه اصلی، تماس با ما یا حتی یک صفحه نامشخص، به راحتی اجرا شود. به عبارت دیگر، نباید با محدودیت مواجه گردد.

واکنش گرا

اسلایدر باید بتواند محتویات مختلف را مدیریت کند و قابلیت تغییر خودکار سایز داشته باشد تا به درستی درون صفحه قرار گیرد. به عبارت دیگر، قابل انطباق با تمامی دستگاه‌ها از جمله دسکتاپ، موبایل یا تبلت باشد. اینکه اسلایدر محتوا بتواند با هر دستگاهی تطبیق پیدا کند، سبب جذاب تر شدن مطالب و افزایش قدرت تاثیرگذاری آن بر مخاطب خواهد شد.

افزونه های مورد نیاز برای ساخت اسلایدر محتوا 

تصویر(6)

پشتیبانی با کیفیت

برای استفاده از اسلایدر‌ها حضور یک تیم همیشه در دسترس و تاثیر گذار که کار پشتیبانی از خدمات را بر عهده داشته باشد، نیاز است. کیفیت یک محصول با پشتیبانی تیم ارائه دهنده آن ارتباط دارد. داشتن پشتیبانی عالی به رفع نیاز‌های شما در خصوص محصول خریداری شده، کمک می‌کند.

ساخت اسلایدر محتوا باید کاربر پسند و زیبا باشد

تصویر(7)

بهترین افزونه‌های اسلایدر محتوا در وردپرس

افزونه‌های اسلایدر محتوای زیادی در وردپرس موجود است اما انتخاب یک افزونه‌ ساده برای ساخت اسلایدر می‌تواند کارساز باشد. افزونه Slider Revolution یک نمونه عالی در این زمینه محسوب می‌شود. این افزونه با قابلیت‌های مختلف و انیمیشن‌های آماده ارائه می شود و یادگیری کار با آن، قدری زمانبر است. بدین ترتیب، اگر می‌خواهید از اسلایدر‌های محتوا برای درج مطالب آموزنده استفاده کنید، احتمالاً این افزونه گزینه خوبی نخواهد بود. در ادامه مقاله به بررسی سه افزونه دیگر برای ساخت اسلایدر محتوا پرداخته می‌شود.

بهترین افزونه های موجود برای ساخت اسلایدر محتوا 

تصویر(8)

افزونه Slide Anything

این افزونه به شما امکان خواهد داد تا محتوای خود را به سرعت در اسلایدر قرار دهید. در افزونه Slide Anything به صورت رایگان می‌توانید از متن، کد html، تصاویر، دکمه ها و ... استفاده کنید و اسلایدهای خود را با یک ویرایشگر مشابه وردپرس، ایجاد نمایید. در نهایت توسط یک کد کوتاه، اسلایدر‌ها را به پست‌های خود اضافه کنید. اسلایدر‌های محتوا قابل لمس و کشیدن هستند و با تمام مرورگر‌های مدرن سازگاری دارند. 

افزونه بلوک Super Slider 

اگر قصد دارید از گوتنبرگ برای ساخت اسلایدر محتوا استفاده نمایید، افزونه بلوک Super Slider مناسب خواهد بود. ویرایشگر گوتنبرگ، می‌تواند در ایجاد یک اسلایدر ساده محتوا برای یک صفحه یا پست، موثر باشد. 

از گوتنبرگ برای ایجاد موارد گوناگون مانند پس‌زمینه‌ها، روکش پس‌زمینه، رنگ‌ها، انیمیشن‌ها و .. استفاده می‌شود. 

افزونه Smart Slider

اگر قصد استفاده از اسلایدر‌های محتوا در نقاط مختلف سایت را داشته باشید، افزونه Smart Slider می‌تواند انتخاب خوبی در این زمینه محسوب شود. انتخاب‌های زیادی برای ایجاد اسلایدر‌های واکنش گرا به صورت دستی، از طریق الگوها یا به صورت پویا به واسطه پست‌های وبلاگ وجود دارد. افزونه Smart Slider یک افزونه نسبتاً سبک به شمار می‌رود. البته، در نسخه پولی این افزونه قابلیت‌های زیادی وجود دارد. با این حال، نسخه رایگان آن نیز ویژگی‌های متعددی برای ایجاد اسلایدر‌های محتوا، در اختیارتان قرار می‌دهد. 

جمع بندی 

استفاده صحیح از اسلایدر‌ها قطعا تاثیر مثبتی بر تجربه کاربری سایت شما دارد. به کمک موارد مطرح شده در این مقاله، مزیت‌ها و بهترین زمان استفاده از آنها را متوجه خواهید شد.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *