مزایای افزودن آیکون React در وردپرس
مقاله

افزودن آیکون React در وردپرس چه مزایایی دارد؟

با وجود آیکون React در وردپرس، کاربران قادر خواهند بود به آسانی و بدون نیاز به تایپ کردن نظر خود را بیان کنند. بدین ترتیب، تعامل افراد با سایت شما بهبود خواهد یافت. در این مقاله به چگونگی افزودن آیکون React در وردپرس پرداخته می شود.

دلیل افزودن آیکون React در وردپرس چیست؟ 

همانطور که بیان شد؛ آیکون های React سبب افزایش تعامل کاربران با سایت وردپرسی شما خواهند شد. اکثر افراد اعتماد به نفس یا وقت کافی برای درج نظر خود را در یک سایت یا پست ندارند. به همین دلیل، شبکه های اجتماعی محبوب از جمله فیس بوک از آیکون های React زیادی مانند لایک برای بهبود تعامل افراد با سایت استفاده کرده اند. علاوه بر این، وجود آیکون های React در وردپرس به کاربران شما کمک می کند تا تنها با یک کلیک با پست شما درگیر شوند.

افزودن آیکون React در وردپرس باعث افزایش تعامل کاربر با سایت می شود.

تصویر(1)

نحوه افزودن آیکون React در وردپرس

در قدم اول باید اقدام به نصب و فعال سازی افزونه رایگان WP Reactions Lite نمایید. البته، این افزونه دارای نسخه پریمیوم با نام  WP Reactions است که می تواند امکانات بیشتر از جمله تعداد آیکون زیادتر در اختیار شما قرار دهد. در صورت دسترسی به حساب مدیر طبق تصویر ذیل، از طریق پیشخوان وردپرس، به بخش "افزونه ها>افزودن" مراجعه نمایید و افزونه WP Reactions Lite را نصب و فعال سازید تا بتوانید مراحل افزودن آیکون React در وردپرس را آغاز کنید.

چگونگی افزودن آیکون React در وردپرس

تصویر(2)

بعد از فعال سازی، به بخش "WP Reactions > Global Activation" مراجعه نمایید تا بتوانید افزونه را پیکربندی کنید. در این قسمت مانند تصویر زیر، باید سوئیچ Reactions را در وضعیت ON قرار دهید. با این کار آیکون های React وردپرس در بخش پایین هر صفحه یا پست ایجاد خواهند شد. البته، می توانید روی گزینه Customize Now کلیک نمایید تا امکان انتخاب موارد بیشتری برایتان  ایجاد شود.

شمایل استفاده از افزونه برای افزودن آیکون React در وردپرس

تصویر(3)

سفارشی کردن آیکون های React در وردپرس 

تنظیمات پیش فرض افزونه WP Reactions در اغلب سایت های وردپرسی کار می کند. با این حال، راهکار های زیادی برای سفارشی کردن آنها بر اساس نیازهای شما وجود دارد. به طور پیش فرض، هفت آیکون به رنگ آبی در بخش پایین تنظیمات صفحه این افزونه است که شما می توانید آن ها را مرتب یا جایگزین نمایید. بعد از گزینش آیکون های مد نظر خود می توانید روی گزینه Next کلیک کنید.

افزودن آیکون React در وردپرس و آیکون های در دسترس در نسخه رایگان

تصویر(4)

در گام دوم؛ به منظور افزودن آیکون React در وردپرس می توانید سایز آیکون ها و متحرک بودن یا نبودن آن ها را مشخص نمایید. همچنین، می توانید رنگ badges را انتخاب کنید که بیانگر تعداد کلیک کاربران روی هر React  است. البته، امکان غیر فعال سازی کامل badges ها توسط کاربران حرفه ای وجود دارد. در بخش پایین همین صفحه، می توانید محل قرارگیری آیکون های React را تعیین کنید. در واقع می توانید آن ها در پست ها، صفحات یا هر دو قرار دهید. همچنین، امکان نمایش قبل یا بعد از محتوا در تراز چپ، وسط یا راست نیز وجود دارد. بعد از اعمال تنظیمات مد نظر خود می توانید روی گزینه Next کلیک نمایید.

تنظیمات افزودن آیکون React در وردپرس

تصویر(5)

در گام سوم؛ می توانید نوع پس زمینه و CTA را انتخاب کنید. به طور پیش فرض، در بالای آیکون های React پرسش "واکنش شما چیست؟" ظاهر می شود. شما می توانید این متن را تغییر داده یا پنهان نموده و فونت آن را انتخاب نمایید. در نهایت روی گزینه Next کلیک کنید. 

شخصی سازی برای افزودن آیکون React در وردپرس

تصویر(6)

در گام چهارم افزودن آیکون React در وردپرس؛ قادر به پیکربندی آیکون های اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی خواهید شد. علاوه بر این، گزینه هایی برای نمایش آیکون های فیس بوک، توییتر، ایمیل، تلگرام، واتس آپ و لینکدین وجود دارند. افزونه WP Reactions به صورت پیش فرض آیکون های شبکه های اجتماعی را بعد از کلیک کاربر روی آیکون های React به نمایش می گذارد. البته مطابق با تصویر زیر، شما می توانید این بخش را از قسمت Button Behavior تغییر یا غیر فعال نمایید. در پایین همین بخش، گزینه های بیشتری برای سفارشی کردن اندازه و رنگ آیکون های شبکه های اجتماعی وجود دارند. در نهایت، پس از اتمام تنظیمات می توانید روی گزینه Next کلیک نمایید.

تنظیمات شبکه های اجتماعی در افزودن آیکون React در وردپرس

تصویر(7)

 در گام پنجم پیغام "React های شما آماده است" را مشاهده خواهید کرد که باید روی گزینه "Save & Exit" کلیک کنید. 

پیغام تایید افزودن آیکون React در وردپرس

پیغام تایید افزودن آیکون React در وردپرس

تصویر(8)

نمایش آیکون های React در سایت

در هر پست داخل سایت خود می توانید آیکون های React را مشاهده نمایید. 

نمونه افزودن آیکون React در وردپرس و نمایش آیکون 

تصویر(9)

بعد از کلیک روی آیکون های React علامت badge ظاهر خواهد شد. البته، با کلیک روی شکلک ها می توانید آیکون های شبکه های اجتماعی را در بخش پایین آیکون های React مشاهده نمایید.

افزودن آیکون React در وردپرس با قابلیت اشتراک شبکه های اجتماعی

تصویر(10)

  جمع بندی   

 با انجام راهکارهای مطرح شده در این مقاله قادر به افزودن آیکون React در وردپرس برای افزایش تعامل در سایت خواهید شد. به کار گیری از این آیکون ها کاربران را قادر می سازد تا به راحتی و بدون نیاز به تایپ کردن بتوانند نظرات خود را بیان کنند.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *