تشخیص محتوای هوش مصنوعی بر اساس ارزیابی کیفیت
مقالات تخصصی IT و هاستینگ

آیا تشخیص محتوای هوش مصنوعی توسط الگوریتم گوگل امکان پذیر است؟

بروزرسانی الگوریتم گوگل در سال 2024، روی تشخیص محتوای هوش مصنوعی تمرکز داشت. در واقع، محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی قادر به سازگاری با استانداردهای کیفیتی که در مستندات گوگل تعیین شده است، نمی‌باشد. با این حال، هنوز راهکارهایی برای تولید محتوای با کیفیت توسط هوش مصنوعی وجود دارد. در ادامه مقاله به بررسی روش هایی برای استفاده از هوش مصنوعی پرداخته می شود. 

تشخیص محتوای هوش مصنوعی توسط الگوریتم گوگل

تصویر(1)

محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی به دلایل زیر نمی‌تواند به طور کامل استانداردهای کیفیتی گوگل را برآورده کند:

چندین سیستم رتبه‌بندی و بررسی وجود دارند که قادر به تشخیص محتوای هوش مصنوعی نیستند اما  قواعد و معیارهایی برای ارزیابی کیفیت محتوا دارند. افزودن حرف اضافی E به گوگل E-A-T می تواند به عنوان یک سیگنال برای تولیدکنندگان محتوا عمل کند که استفاده از هوش مصنوعی با خطراتی همراه است.

مفاهیم کیفیت

گوگل سوالاتی را منتشر کرده است که به ناشران کمک می‌کند تا متوجه شوند آیا محتوایشان با استانداردهای کیفیت گوگل سازگاری دارد یا خیر. این سوالات لیستی از عوامل رتبه‌بندی خاص نیستند بلکه به طور کلی شامل مفاهیمی می شوند که سایت‌های با کیفیت از آنها استفاده می نمایند. اگر محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی با این مفاهیم همخوانی نداشته باشد، احتمالاً محتوا با استانداردهای کیفیت سازگار نیست.

نویسندگی و تخصص

در بخش تخصصی از مستندات Self-Assessment گوگل بیان شد که هوش مصنوعی ممکن است نتواند در تولید محتوا به دقت نویسنده انسانی باشد و در نتیجه، محتوای تولید شده توسط آن کمی متفاوت خواهد بود.

تشخیص محتوای هوش مصنوعی بر اساس ارزیابی کیفیت

تصویر(2)

کیفیت محتوا: اصالت

مستندات گوگل در بخش محتوا و کیفیت، از شما درخواست می‌کند که به موارد زیر توجه کنید:

- آیا محتوا اطلاعات، گزارش، تحقیق یا تحلیل اصلی را ارائه می‌دهد؟

- آیا محتوا ایده‌ها، تحلیل‌ها یا اطلاعات جدیدی را ارائه می‌دهد که فراتر از بدیهیات است؟

عدم اصالت نشانه مشخصی از هوش مصنوعی مولد است. محتوایی که توسط هوش مصنوعی تولید می‌شود، معمولاً شامل کلماتی می باشد که به طور عمومی در هر موضوعی قابل استفاده هستند.

نحوه ایجاد محتوا با استفاده از هوش مصنوعی 

با استفاده از هوش مصنوعی ابتدا یک لیست کنترلی شامل نکات مهمی که کاربران برای تصمیم‌گیری درباره خرید نیاز دارند، ایجاد نمایید. سپس فردی که محصول را استفاده کرده باید نظر خود را ثبت کند. در نهایت، هوش مصنوعی می‌تواند این امتیازها و نظرات را جمع‌آوری کرده و به صورت خودکار محتوا را مورد بررسی قرار دهد. 

هوش مصنوعی، محتوای تولید شده توسط انسان را تقویت می‌کند

هوش مصنوعی را به عنوان یک نویسنده خیالی تصور نمایید که قادر است یک متن نامرتب را به یک مقاله مناسب تبدیل کند. ویژگی‌های مهم محتوا مانند استناد به منابع و ارائه شواهد تخصصی توسط انسان انجام می‌شوند و هوش مصنوعی می‌تواند عناصری که توسط انسان ارائه می‌شوند را به محتوای با کیفیت بالا تبدیل کند.

جمع بندی 

همانطور که بیان شد، تشخیص محتوای هوش مصنوعی توسط الگوریتم گوگل امکان پذیر است. اگر محتوایی تولیدی با استانداردهای کیفیت سازگار نباشد، احتمالاً بر رتبه‌بندی سایت در نتایج جستجو تاثیر منفی خواهد داشت.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *