استراتژی های تولید محتوا در فیس بوک: 8 تاکتیک محتوای تصویری برای افزایش تعامل با کاربران
مقاله

استراتژی های تولید محتوا در فیس بوک: 8 تاکتیک محتوای تصویری برای افزایش تعامل با کاربران

چند بار یک پست تجاری توجه شما را در خبرخوان فیس بوک به خود جلب کرده است؟ خیلی از پست های تجاری این شانس را ندارند که توسط کاربران دیده شوند.

در سال 2018، مارک زاکربرگ اعلام کرد که تمرکز شرکت روی "تعاملات اجتماعی معنی دار" است. این بدان معنی است که مردم انتظار دارند بیشتر پست ها از طرف دوستان، خانواده و گروه ها باشد و محتوای عمومی کمتری مانند پست های کسب و کارها، برند ها و رسانه ها را ببینند. از زمان این تغییر، به دست آوردن موفقیت با این شرایط کمی دشوار شده است. یکی از موثرترین روشهای برجسته کردن و به دست آوردن توجه افراد در در خبرهای فیسبوک، استفاده از تصاویر است.

1. نمایش محصولات در عمل

استفاده از تصاویر برای به نمایش گذاشتن محصولات ممکن است کار بیهوده ای به نظر برسد اما همه افراد از مزایای انتشار تصاویر آگاهی ندارند.

اکثر اوقات انتشار یک تصویر در پس زمینه سفید نمی تواند به تنهایی توجهات را به سمت خود جلب نماید.

نکته اصلی در ارائه محصول شما این است که باعث جلب توجه و ایجاد علاقه در بیننده شود. در اینجا چند روش برای انتشار عکس ها آورده شده است:

 • روی یک محصول واحد در پس زمینه متضاد تمرکز کنید.
 • برای نشان دادن نحوه استفاده از محصول، از یک lifestyle استفاده کنید و یا یک عنصر انسانی اضافه نمایید.
 • با گرفتن عکس هوایی از محصول (ها) یک سطح صاف ایجاد کنید.
 • برای برجسته سازی ویژگی ها از فلش یا نمادها استفاده کنید

نگاهی به این پست فیسبوکی توسط Allbirds بیندازید. آنها از یک سبک زندگی با تمرکز روی کفش استفاده کرده اند.

تصویر(1)

2. از Mini-Infographics استفاده کنید

اینفوگرافیک ها، ابزارهای تصویری ارزنده ای برای جلب توجه، جذب خوانندگان و آسان تر کردن اطلاعات پیچیده هستند. علاوه بر این، اینفوگرافیک ها 3 برابر بیشتر از هر نوع محتوای دیگر به اشتراک گذاشته میشوند و نقشی اساسی در بازاریابی محتوای شما ایفا می کنند. اما هر کسی که با اینفوگرافیک آشنایی داشته باشد می داند که تصاویر با حجم بالا قادر به انتشار نیستند و به دلیل اندازه از پیش تعیین شده، تصاویر با حجم زیاد به طور خودکار بریده خواهند شد. جهت تبلیغ اینفوگرافیک در شبکه های اجتماعی، آنها را به تصاویر کوچکتر تقسیم کنید. انجام این کار باعث خوانایی بهتر و چشمگیرتر می شود. همچنین منجر به افزایش مشارکت نیز می گردد.

تصویر(2)

در اینجا مثالی از یک مینی اینفوگرافیک از Venngage که در فیسبوک منتشر شده است، وجود دارد. این مینی اینفوگرافیک زیرمجموعه ای از اینفوگرافیک اصلی است که بر یک نقطه تمرکز دارد.

لینک به پست وبلاگ با اینفوگرافیک اصلی در کپشن ذکر شده است. با کمی دقت می توان متوجه شد که این پست کلیک های بیشتری را به خود اختصاص داده است. زیرا به نظر می رسد که افراد پس از مشاهده بخش کوچکی از آن در فیس بوک، می خواهند درباره آن بیشتر بدانند.

3. ایجاد الگوهای رفتاری مشخص

چند دقیقه در شبکه های اجتماعی وقت بگذرانید، مطمئناً با یک یا دو الگوی رفتاری خاص روبرو خواهید شد. قطعا متوجه خواهید شد که این شبکه ها چقدر گسترده و محبوب شده اند.

الگوهای رفتاری به سه دلیل کارآمد هستند :

 • ارتباط پذیری 
 • درگیر کردن
 • قابلیت اشتراک گذاری

به همین دلیل، منطقی است که برندها برای ارتباط با مخاطبان خود، یک الگوی رفتاری خاص را در استراتژی محتوای فیس بوک خود قرار دهند. برای برند تجاری خود می توانید الگوهای موجود را دوباره مورد استفاده قرار دهید یا یک الگوی جدید ایجاد کنید. ایده اصلی این است که جنبه شوخ طبعی خود را به نمایش بگذارید و پیام خود را منتقل کنید بدون اینکه توهین آمیز باشد.

4. محتوای برتر را مجدد در تصاویر استفاده کنید

بیشتر بازاریاب ها نمی دانند که جدا از ایجاد محتوای جدید، تأمل در محتوای موجود و استفاده مجدد از از آنها نیز مهم است. این امر علاوه بر اینکه یک استراتژی مقرون به صرفه است، به شما کمک می کند تا ضمن تقویت رشد رسانه های اجتماعی، آگاهی از برند خود  را افزایش داده و تعامل بیشتری را ایجاد کنید.

به عنوان مثال، اگر یک پست وبلاگ عملکرد خوبی دارد، فقط لینک آن را در Facebook به اشتراک نگذارید. در عوض، ببینید که چگونه می توانید آن پست را در رسانه های اجتماعی مجدداً مورد استفاده قرار دهید تا باعث ایجاد علاقه در کاربران شوند و آنها را ترغیب کند که کل پست وبلاگ شما را بخوانند.

در زیر برخی از تاکتیک ها برای شناسایی پست های محبوب برای انتشار مجدد در رسانه های اجتماعی آورده شده است:

 • محتوایی که مخاطب شما در جستجوی آن است
 • مقالاتی که بیشترین اشتراک گذاری را در شبکه های اجتماعی به دست می آورند
 • مقالاتی که بیشترین بازدید را در وب سایت شما دارند
 • محتوایی که خوانندگان را به مشتری تبدیل می کند

5. فیلم های Snackable ایجاد کنید

از صفحات فرود و خبرنامه های ایمیل گرفته تا پست های وبلاگ و رسانه های اجتماعی، فیلم تهیه کنید. فیلم ها پرکاربرد ترین آیتم ها در کانال ها هستند. اما امروزه با میزان بالای تولید ویدئو در سراسر شبکه های اجتماعی، چگونه می توانید یک ویدئو ایجاد کنید که هم جذاب باشد و هم مورد توجه کاربران قرار بگیرد ؟

در اینجا چند نکته برای ایجاد ویدیو در Facebook برای کسب موفقیت آورده شده است:

 • فیلم ها را کوتاه نگه دارید (مدت زمان بهینه فیلم 1 دقیقه و 30 ثانیه است)
 • فیلم های با کیفیت بالا ایجاد کنید
 • در چند ثانیه اول پیام اصلی را منتقل کرده و توجهات را جلب کنید
 • انتشار فیلم های عمودی را که برای مشاهده در تلفن همراه تعبیه شده اند، در نظر بگیرید
 • یک تصویر کوچک جذاب طراحی کنید که باعث دریافت کلیک شود

6. استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربر

ممکن است فکر کنید محتوای تولید شده توسط کاربر فقط برای Instagram مناسب است اما درست نیست. براساس یک نظرسنجی، محتوای تولید شده توسط کاربران 9.8 برابر بیشتر از محتوای تولید شده توسط اینفلوئنسرها در زمان خرید موثر بوده است. این مورد نشان می دهد که محتوای تولید شده توسط کاربر چقدر قدرتمند است. در زمانی که مردم توسط تبلیغات و پیام های بازاریابی بمباران می شوند، محتوای تولید شده توسط کاربر عنصری از اصالت و اعتبار را اضافه می کند، در نتیجه منجر به مشارکت بیشتر و اشتراک گذاری در صفحات اجتماعی می شود.

در اینجا چند روش برای ادغام محتوای تولید شده توسط کاربر در استراتژی محتوای Facebook وجود دارد:

 • آنها را در feed فیسبوک خود به اشتراک بگذارید
 • تصاویری برای هایلایت کردن توصیفات کاربران ایجاد کنید
 • آنها را در تبلیغات فیس بوک خود بگنجانید
 • پست های چند تصویری یا آلبومی با مجموعه ای از پست های محتوای تولید شده توسط کاربر ایجاد کنید
 • با محتوای تولید شده توسط کاربر، مونتاژهای ویدئویی ایجاد کنید

قبل از استفاده از پیام های کاربر، حتماً از کاربر اجازه بگیرید. همچنین بهتر است که کاربران را هنگام به اشتراک گذاشتن محتوای آنها در صفحه خود، تگ کنید. یکی از موثرترین راه های به دست آوردن محتوای تولید شده توسط کاربر، میزبانی یک مسابقه در فیس بوک و تشویق مردم برای به اشتراک گذاشتن محتوای اصلی با نام تجاری شما است.

7. از رنگ ها و قلم های متضاد استفاده کنید

بخش بزرگی از جذابیت تصاویر در استفاده از رنگ ها و فونت های مناسب نهفته است. به هر حال، هیچ راهی وجود ندارد که یک پست فیس بوک با طرح رنگی منحرف کننده یا قلم ناخوانا بتواند توجه را جلب کند. اگر تصویر شما شامل متن است، از قلم های کلاسیک و ساده ای استفاده کنید که خوانایی آن ها آسان و اندازه مناسب داشته باشند.

از آنجا که پست های شبکه های اجتماعی به طور کلی در صفحه های کوچکتر(تلفن های همراه) مشاهده میشوند، اطمینان حاصل کنید که از فونت های خیلی زیادی استفاده نمی کنید زیرا در نتیجه شلوغی تصویر باعث سردرگمی خواننده می شود.

8- ثبات نام تجاری را حفظ کنید

با توجه به تعداد پست ها در خبرخوان فیس بوک که در حال رقابت برای دیده شدن هستند، برندهایی با ظاهر مناسب مطمئناً مورد توجه مخاطبان خود قرار می گیرند. به همین دلیل حفظ ثبات نام تجاری در شبکه های اجتماعی بسیار مهم است. هنگام طراحی تصاویر در شبکه های اجتماعی، از رنگ، فونت و لوگوی نام تجاری خود استفاده کنید. انجام این کار به شما کمک می کند حضوری به یاد ماندنی داشته باشید.

در نهایت…

به راحتی می توان گفت که تفاوت بین یک پست فیس بوک که کاربران با آن درگیر می شوند و یک پست که خیلی دیده نمیشود، استفاده از تصاویر قدرتمند است. این تاکتیک های محتوای بصری به شما کمک می کند استراتژی محتوای فیس بوک خود را تقویت کنید و پست هایی ایجاد نمایید که باعث ایجاد تعامل شود و افراد را ترغیب کند تا با نام تجاری شما درگیر شوند.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *