معرفی 20 روش ارزان برای تبلیغ وب سایت خود
مقاله

معرفی 20 روش ارزان برای تبلیغ وب سایت خود

این روزها هر فردی می تواند یک وب سایت عالی ایجاد کند. تقریباً 2 میلیارد وب سایت در سراسر جهان وجود دارد و در هر ثانیه تعداد زیادی سایت جدید نیز راه اندازی می شود. این بدان معنی است که شما باید برای معرفی خدمات و سایت خود به دیگران، تبلیغ کنید و بجنگید تا نام و برند تجاری خود را در میان میلیون ها سایت رقیب، ارتقا دهید و کاربران را به سمت سایت خود بکشانید.

اما اگر بودجه کافی نداشته باشید، چه می کنید؟

جای نگرانی نیست، راه های زیاد و موثری برای محبوب شدن وب سایت جدید شما وجود دارد که با کمترین هزینه می توانید از آنها استفاده کنید. با این ایده های رایگان و ارزان وب سایت خود را تبلیغ کنید و میزان افزایش بازدید سایت را تماشا نمایید.

1. کلمات کلیدی

وقتی به دنبال پاسخ یک سوال یا راه حل یک مسئله هستید، اولین منبع شما احتمالاً Google است. اگر فاکتورهای سئو گوگل را در سایت خود به درستی اجرا کنید، موتور Google می تواند منبع قدرتمندی برای افزایش بازدید وب سایت باشد. وقتی مشتریان بالقوه شما چیزی را در Google جستجو می کنند، به احتمال زیاد یکی از دو یا سه نتیجه اول را انتخاب و وارد آن می شوند. بنابراین هدف شما این است که کلمات کلیدی سایت را به قدری تقویت کنید تا در بالای صفحه نتایج گوگل نشان داده شوند. در اینجا است که مهم بودن بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (یا استراتژی SEO) قابل درک می شود. سئو (SEO) مجموعه عملیات علمی جهت افزایش قابلیت مشاهده وب سایت شما در نتایج ارگانیک موتور جستجو است. می توانید این کار را قرار دادن کلمات کلیدی خود در مطالبی که در سایت منتشر می کنید، انجام دهید، البته همواره از کلمات کلیدی مرتبط با متن خود استفاده کرده و در انتخاب آن ها نیز دقت کنید. سئو یک روش اساسی برای ایجاد ترافیک به وب سایت شما است. بدون آن، وب سایت شما در میان هزاران سایتی که در استفاده از کلمات کلیدی موفق هستند، گم می شود. شما می توانید با انجام کارهایی از قبیل ایجاد و ویرایش محتوای با کیفیت، استفاده از عبارات کلیدی مناسب و افزایش پیوندها، رتبه بندی نتایج جستجوی وب سایت خود را بهبود بخشید. تعداد پیوندهایی که وب سایت شما از سایت های دیگر دریافت می کند، مهم است. بک لینک به ویژه برای رتبه بندی سایت شما در Google از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا محبوبیت وب سایت شما را نشان می دهد.

با استفاده از ابزار Google AdWords و سایت هایی مانند keywordtool.io می توانید کلمات کلیدی مرتبط با وب سایت خود را پیدا کنید و در مورد تعداد جستجوی آنها در بازار هدف خود آمار بگیرید. از این اطلاعات می توانید برای برنامه ریزی محتوای خود برای جذب ترافیک ارگانیک از طریق موتور جستجو استفاده کنید.

اگر کارهای مربوط به SEO سایت را خودتان انجام دهید، هزینه بسیار کمی برای شما خواهد داشت و دیگر مجبور نیستید هزینه ای برای آن بپردازید. بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو قطعاً یک شبه انجام نمی شود و یک راه طولانی در پیش دارید. تسلط بر روشهای جستجو و بهینه سازی وب سایت، ایجاد پیوندها، بهینه سازی صفحات و تعیین اینکه چه کلمات کلیدی برای سایت شما مناسب است و منجر به افزایش بازدید از سایت می شود، ممکن است زمانبر باشد. اگر بودجه شما اجازه می دهد یا وقت کافی برای یادگیری ترفندهای سئو را ندارید، می توانید یک متخصص بازاریابی سئو استخدام کنید و با آن قرارداد ببندید.

2. Pay Per Click

تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) روش دیگری است که باعث می شود بازدید بیشتری دریافت کنید. البته روش ذکر شده به کمی پول نیز نیاز دارد که می بایست به شرکت های تبلیغاتی یا گوگل پرداخت نمایید. در واقع، به جای اینکه کل تمرکز خود را بر رتبه بندی سایت در موتور جستجو قرار دهید، یک تبلیغ ایجاد می کنید و برای هر کلیکی که در جستجوی Google یا وب سایت های با بازدید بالا، نمایش داده می شود، یک قیمت ثابت پرداخت می کنید. هدف شما این است که کلیکها را به مشتری تبدیل کنید. Google AdWords به هزینه زیادی نیاز ندارد، بنابراین می توانید به راحتی بودجه خود را ذخیره کنید و بر روی بازگشت سرمایه خود تمرکز کنید.

3. بازاریابی از طریق ایمیل

بازاریابی از طریق ایمیل ابزاری امتحان شده و مطمئن برای برقراری ارتباط با مشتریان و حفظ مشتریان جدید است. در اصل این روش شامل جمع آوری آدرس های ایمیل هر مشتری واقعی و سپس اشتراک مطالب، خبرنامه ها، تبلیغات، تخفیف ها و اطلاعات می باشد. بازاریابی از طریق ایمیل راهی برای ایجاد روابط مستمر با کاربران است. بازاریابی از طریق ایمیل می تواند با به اشتراک گذاری مطالب یا تبلیغات جدید، بازدیدکنندگان گذشته را به وب سایت شما برگرداند. 

پیشنهاد می شود مقاله زیر را نیز مطالعه کنید:

10 نکته حرفه ای ایمیل مارکتینگ برای افزایش ترافیک سایت

تصویر(1)

4. وبلاگ نویسی

بلاگ یک مکان عالی برای استفاده از کلمات کلیدی بهینه شده برای موتورهای جستجو و جذب تعداد زیادی از خوانندگان وفادار است که برای اطلاعات بیشتر مجدد به سایت شما باز می گردند. ویدیوها، عکس ها و گرافیک ها را به مطالب خود اضافه کنید و خوانندگان را به اشتراک گذاشتن پست هایی که دوست دارند ترغیب کنید. پس از اینکه کاربران را جذب بلاگ خود کردید، هم اکنون می توانید به تدریج کاربران را به سمت فروشگاه خود راهنمایی کنید. وبلاگ هایی که پست مهمان را می پذیرند جستجو کنید، پست های آنها را بخوانید، نگاهی به دستورالعمل های نگارش مقاله بیندازید و یک مقاله برای آنها ارسال کنید. حتماً پیوندی به وب سایت خود در بیوگرافی قرار دهید تا ترافیک به سایت شما ارسال شود.

یک نکته مهم گذاشتن نظرات متفکرانه و علمی در مورد پست های وبلاگ هایی است که دنبال می کنید، این روش راهی عالی برای جلب توجه نویسندگان وبلاگ و خوانندگان آنها است. حتماً پیوندی به وب سایت خود اضافه کرده یا محتوای خاصی را در رابطه با پستی که درباره آن نظر می دهید به اشتراک بگذارید.

5. اینفوگرافیک خود را ایجاد کنید

اینفوگرافیک ها قابل کلیک و به اشتراک گذاری هستند. آنها منابع خوبی برای لینک دهی به سایت شما می باشند و ساخت آنها در وب سایت هایی مانند infogr.am و Canva ساده است. هنگام طراحی اینفوگرافیک ها و قرار دادن آنها در سایت خود ، سلیقه تمام مخاطبان خود را در ذهن داشته باشید. مطمئن شوید که گرافیک برای همه کاربران قابل دسترسی است.

6. پیوند متقابل

هرچه تعداد سایت هایی که به سایت شما پیوند دارند، بیشتر باشد، رتبه وب سایت شما در نتایج جستجو بالاتر خواهد بود. از جمله پیوند به سایت دیگر در ازای پیوند به سایت شما، می تواند باعث ایجاد ترافیک و ارسال بازدید به سایت شما شود، به ویژه اگر این کار با سایت های معتبر مرتبط با تجارت و محتوای شما انجام شود.

7. تبلیغات فیس بوک

اگر بودجه تبلیغاتی محدودی برای وب سایت خود دارید و به دنبال تولید ROI عالی هستید، تبلیغات در Facebook بسیار خوب است. شما می توانید یک تبلیغ هدفمند ایجاد کنید که بر اساس مکان، سن، جنس، علایق و حتی گزینه هایی مانند دوستانِ دنبال کنندگان فعلی یا افرادی که صفحات خاصی را دوست دارند، به دست کاربران برسد. مانند Google AdWords، می توانید بودجه ای تعیین کنید و تبلیغات خود را آغاز کنید.

پیشنهاد می شود مقاله زیر را نیز مطالعه کنید:

استراتژی های تولید محتوا در فیس بوک: 8 تاکتیک محتوای تصویری برای افزایش تعامل با کاربران

تصویر(2)

8. صفحات و گروههای فیس بوک

ایجاد حساب در رسانه های اجتماعی برای وب سایت شما هیچ هزینه ای ندارد. گروه های فیس بوک و صفحات تجاری به شما کمک می کنند تا با کاربران سایت خود تعامل داشته باشید، یک انجمن ایجاد کنید و محتوای خود را به اشتراک بگذارید. با ارائه مسابقات، تخفیف ها و یا اهدا جوایز به طرفداران خود در فیس بوک که پست ها یا برچسب های شما را به اشتراک می گذارند، آنها را تشویق کنید.

فراموش نکنید که رسانه های اجتماعی دیگری نیز وجود دارند، پلتفرم های دیگر نیز به شما کمک می کنند تا مطالب خود را در چندین شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارید. داشتن حساب در تمامی رسانه های اجتماعی ضروری نیست، سعی کنید تمرکز خود را بر شبکه های اجتماعی پرطرفدار بگذارید. حضور شما در شبکه های اجتماعی باید روز به روز افزایش یافته و حرفه ای تر باشد.

9. استوری اینستاگرام

تصویر(3)

استوری های اینستاگرام به طور مداوم در بالای صفحه نمایش کاربران ظاهر می شوند. استوری های اینستاگرام ایجاد کنید تا طرفداران خود را جذب نمایید. مطمئن شوید که برند تجاری شما در استوری ها نمایش داده می شود و پیامی که در استوری ها درج می کنید مختصر و به یادماندنی باشد، زیرا این پست ها در زمان کوتاهی نمایش داده می شوند و بعد از 24 ساعت حذف می شوند.

پیشنهاد می شود مقالات مرتبط موجود در لینک زیر را نیز مطالعه کنید:

مشاهده مقالات

10. Pinterest

Pinterest شبکه اجتماعی برای ایده ها است. اگر تمرکز وب سایت شما هنری، فشن یا هر چیز بصری است، شما باید فعالیت بیشتری در Pinterest داشته باشید. تابلوهایی ایجاد کنید و آنها را با پین پر کنید تا سبک خود را به اشتراک بگذارید، محتوای وب سایت خود را تقویت کنید و به اشتراک بگذارید. اگر تعداد زیادی از مخاطبان شما در این پلتفرم هستند، برای ارتقا pin های خود و ایجاد تبلیغات، کمی بودجه در نظر بگیرید.

پیشنهاد می شود مقاله زیر را نیز مطالعه کنید:

Pinterest در استراتژی بازاریابی شما کجا قرار می گیرد؟

11. LinkedIn

تصویر(4)

بسته به هدف و برند وب سایت شما، LinkedIn ممکن است بهترین ابزار اجتماعی برای ایجاد ترافیک باشد. با تکمیل یک پروفایل جالب و ایجاد ارتباطات، سعی کنید طرفداران خود را در یک جا جمع کنید. افراد تأثیرگذار در زمینه کاری خود را دنبال کنید و آنچه را که آنها به اشتراک می گذارند، بخوانید. به گروه های مربوطه بپیوندید (و یا ایجاد کنید) و مطالب را از وبلاگ خود (با پیوندها) در لینکدین به اشتراک بگذارید. به طور مرتب در مورد سایر پست ها نظر دهید (هر گونه قرار گرفتن نام سایت یا برند شما در بخش های مختلف لینکدین می تواند به هدایت بازدید به وب سایت شما کمک کند)، از ارسال محتوای خود به صورت جداگانه برای افراد مختلف نترسید.

پیشنهاد می شود مقاله زیر را نیز مطالعه کنید:

7 نکته در لینکدین برای کسب و کارهای کوچک

12. با Influencers ارتباط برقرار کنید

شاید تجارت شما برای تایید افراد مشهور به اندازه کافی بزرگ نباشد. اما در مورد "مینی سلبریتی" در زمینه کاری خود چطور؟ با تأثیرگذاران خرد ارتباط برقرار کنید، افرادی که در شبکه های اجتماعی میزان بالایی از طرفداران را دارند. اینفلوئنسرها به طور کلی هزینه های مقرون به صرفه ای برای پست های تبلیغاتی دریافت می کنند و حتی در صورتی که محصولات خود را به صورت تخفیف دار و یا رایگان در اختیارشان قرار دهید، برند شما را به صورت رایگان تبلیغ می کنند.

13. ارسال به موتورهای جستجو

هنگامی که وب سایت خود را ایجاد می کنید یا محتوای جدیدی اضافه می کنید، ظرف مدت یک هفته یا کمتر، توسط موتورهای جستجوی پیدا و ایندکس شده و در نتایج جستجو نشان داده می شوند. اگر می خواهید زودتر مطالب سایت شما ایندکس شوند، می توانید به صورت دستی URL ها را به صورت رایگان به Google ، Bing و یاندکس ارسال کنید. اگر می خواهید مطالب خود را به صورت همزمان در چندین موتور جستجو ثبت کنید، برخی از سایت ها مانند Submit Express، وب سایت شما را به صورت رایگان به ده ها موتور جستجو ارسال می کنند، که Google یکی از آنها است.

14. اکانت های Webmaster

به محض راه اندازی وب سایت، حساب های وبمستر را در Google و Bing تنظیم کنید. با انجام این کار اطمینان حاصل می کنید که سایت شما در فهرست آنها قرار گرفته است و در نتایج جستجوی آنها لحاظ خواهد شد و به آنها این امکان را می دهد تا در مورد هرگونه مشکل یا توصیه برای وب سایت با شما ارتباط برقرار کنند.

15. بک لینک

هر زمان که سایت دیگری، به ویژه یک سایت معتبر، پیوندی به وب سایت شما ایجاد می کند، به احتمال زیاد سایت شما توسط موتورهای جستجو پیدا می شود. پیوندهای برگشت به سایت شما، بک لینک نامیده می شوند. برای اطمینان از یافتن سایت شما فقط یک لینک بازگشت کافی است، اما هرچه تعداد بک لینک بیشتر باشد ، موتورهای جستجوگر  آن را معتبرتر فرض می کنند و رتبه بندی شما بهتر خواهد شد. یک روش آسان برای گرفتن بک لینک، اظهارنظر در مورد پست های یک وبلاگ پرطرفدار است. اکثر وبلاگ ها به شما امکان می دهند پیوندی به سایت خود همراه با نظر خود داشته باشید. خرید بک لینک از سایت های مشهور و پربازدید به هیچ عنوان توصیه نمی شود. سعی کنید از سایت هایی که مرتبط با کسب و کار شما هستند، بک لینک بگیرید.

پیشنهاد می شود مقاله زیر را نیز مطالعه کنید:

آشنایی با انواع بک لینک ها و روش های دریافت بک لینک با کیفیت

16. Quora

تصویر(5)

Quora نیز مانند Yahoo Answers یک مکان آنلاین قابل جستجو برای افراد دارای سوالات و افرادی که پاسخ برای سوالات دیگران دارند، است. سوالات مربوط به حوزه مورد علاقه خود را دنبال کنید، بپرسید و به آنها پاسخ دهید و آدرس وبلاگ خود را در نمایه خود وارد کنید. می توانید در جوابهایی که می نویسید پیوندهایی به وبلاگ خود داشته باشید، اما با احتیاط این کار را انجام دهید: Quora پاسخ های پر از لینک را به عنوان هرزنامه شناسایی و مسدود می کند.

17. از یک خبرنگار کمک بگیرید

پوشش خبری کسب و کار شما به شما کمک می کند تا برند شما به افراد زیادی معرفی شود و شما را به عنوان یک متخصص در زمینه فعالیتی خود معرفی کند. روزنامه نگاران هزینه ای از شما دریافت کرده و در مورد کسب و کار شما مطلب می نویسند. پیشنهاد می شود از سایت های خبری آنلاین برای انتشار مصاحبه و معرفی کسب و کار خود استفاده کنید و لینکی از سایت خود را نیز در آن قرار دهید.

18. یوتیوب

تصویر(6)

ایجاد فیلم و بارگذاری آنها در YouTube می تواند محتوای شما را در معرض دید صدها میلیون کاربر قرار دهد و Google نیز محتوای ویدیویی شما را در نتاج جستجو نمایش می دهد. شما می توانید ویدیوها را در وبلاگ خود جاسازی کنید و در رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید و سایر کاربران نیز می توانند این کار را انجام دهند. از توضیحات همراه با لینک به وب سایت خود استفاده کنید و در ویدیو نیز از کاربران دعوت کنید تا به سایت شما مراجعه کنند. ویدیوهای YouTube می تواند منبع درآمدی برای شما باشند، اگر ویدیوهای شما جذاب باشد به ازای هر بازدید از گوگل مبلغی دریافت می کنید.

پیشنهاد می شود مقاله زیر را نیز مطالعه کنید:

بهترین راهکارها برای کسب درآمد از یوتیوب در سال 2020

19. از منابع معتبر استفاده کنید

برای تقویت اعتبار محتوای سایت خود، با متخصصان حوزه خود تماس بگیرید و مصاحبه کنید. اگر متخصصان در خصوص محصولات شما نظر دهند و این نظرات را در سایت خود منتشر کنید، به کل سایت شما اعتبار می بخشد. اگر منابع شما نام های شناخته شده ای را شامل شوند که از محبوبیت قابل توجهی برخوردار هستند، می توانید طرفداران آنها را به سمت سایت خود جذب کنید.

20. ثبت کسب و کار در دایرکتوری های آنلاین

هر پیوندی از سایت شما در سایت های دیگر می تواند به افزایش ترافیک سایت شما کمک کند. در اینترنت سایت های زیادی وجود دارند که دایرکتوری از کسب و کارهای مختلف را ارائه می دهند. برای ثبت سایت خود در این دایرکتوری در بیشتر اوقات نیازی به پرداخته هزینه نیست. در ایران نیز سایت های مانند دیوار، شیپور و … مناسب هستند.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *