افزونه های بهینه سازی وردپرس بر اساس سئوی محلی
مقاله

آشنایی با تکنیک های بهینه سازی وردپرس بر اساس سئوی محلی

بهینه سازی وردپرس بر اساس سئوی محلی تاثیر بسزایی در دیده شدن سایت شما دارد. جالب است بدانید که 46 درصد از کل جستجوهای گوگل در رابطه با اطلاعات محلی می‌باشد. 97 درصد افراد نیز از موتورهای جستجو برای یافتن کسب‌‌و‌کارهای محلی استفاده می‌کنند. همچنین 88 درصد بازدیدکنندگانی که با تلفن همراه خود کسب‌وکارهای محلی را جستجو می‌نمایند، طی 24 ساعت با آنها تماس گرفته یا از آنجا بازدید خواهند کرد. امروزه کاربران ابتدا در اینترنت جستجو می‌کنند تا در مورد شرکت‌هایی که می‌خواهند با آنها تجارت نمایند، اطلاعاتی را بیابند. لذا وقتی قصد یافتن یک مغازه ابزار آلات در نزدیکی خود را دارید، بهترین گزینه اینترنت است که گزینه‌های زیادی را به شما نمایش می‌دهد.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس، به تنهایی 34 درصد از وب سایت‌های جهان را تامین می‌کند. کسب رتبه بالا در نتایج جستجو، هدفی است که همه صاحبان وب سایت ها می‌خواهند به آن دست یابند. در این مورد تفاوتی ندارد که صاحب یک کسب و کار محلی یا یک کسب و کار بزرگ باشید.

در این مقاله بهترین روش‌های بهینه سازی وردپرس بر اساس سئوی محلی بیان شده است. بنابراین می‌توانید رقبا را شکست دهید و فروش حضوری بیشتری نسبت به قبل داشته باشید.

منظور از بهینه سازی وردپرس بر اساس سئوی محلی چیست

تصویر(1)

سئو محلی چیست؟

سئوی محلی با سئوی سنتی متفاوت است. زیرا هدف آن ارتقای کسب و کار فیزیکی شما در جستجوهای محلی می باشد. به عبارت دیگر، مشتریان احتمالی این امکان را خواهند داشت تا اطلاعاتی درباره فروشگاه شما در نتایج جستجو بیابند و شخصاً از آن بازدید کنند. گوگل زمانی یک جستجو را به عنوان جستجوی محلی شناسایی می‌کند که در کلمات‌کلیدی وارد شده از سمت کاربر، به یک منطقه خاص اشاره شود. این کلمات کلیدی می‌توانند مرتبط با مکان جغرافیایی مانند استان، شهر، محله یا عبارات "نزدیک" یا "نزدیک من" باشند.

سئوی محلی به دلایل زیادی مهم است. در ادامه این مقاله برخی از مهمترین عوامل آنها آورده شده است:

رتبه بالاتر: تمرکز بر بهینه سازی وردپرس بر اساس سئوی محلی، به کسب و کار شما کمک می کند تا رتبه بالاتری در نتایج جستجو بدست آورید. این مورد منجر به افزایش اعتبار برند، بازدیدهای بیشتر و در نهایت افزایش درآمد می‌شود.

ایجاد یک تاثیر اولیه خوب: همانطور که می‌دانید، هر چقدر سایت شما با کلمات جستجو شده کاربر مرتبط تر باشد، رتبه بالاتری را در گوگل کسب می‌کند. همچنین گوگل به سایت‌هایی که تجربه کاربری فوق‌العاده‌ای را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهند، پاداش خواهد داد. بهینه سازی وردپرس بر اساس سئوی محلی، باعث افزایش رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل می گردد. همچنین دسترسی افراد به کسب و کار شما راحت تر خواهد شد. آسان کردن دسترسی به مواردی مانند فروشگاه فیزیکی و نحوه تماس با شما، کلید افزایش فروش و شکست رقبا می‌باشد.

تبلیغات رایگان: چه در تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) شرکت کنید یا خیر، حقیقت این است که نتایج جستجوی محلی، تبلیغات رایگان برای کسب‌و‌کار شما هستند. اطلاعاتی که در سایت خود درباره کسب‌و‌کار محلی درج می‌کنید از جمله کلمات کلیدی، متون جذاب، تصاویر متقاعدکننده و نظرات، در رتبه‌بندی استفاده می‌گردند. این اطلاعات در حین جستجوهای محلی، توسط افراد مشاهده شده و در طول فرآیند تصمیم گیری، به کار گرفته می شود.

افزایش فروش: 78 درصد از جستجوهای مبتنی بر مکان، منجر به خرید حضوری می شوند. کسانی که به دنبال کسب‌و‌کارهای محلی هستند، قصد دارند پول خود را در آن مغازه‌ها، به صورت فیزیکی خرج کنند. اگر این کار را به درستی انجام دهید، درآمد بیشتری در حالت آنلاین و  آفلاین خواهید داشت.

در ادامه این مقاله، 8 روش عملی برای بهینه سازی سایت وردپرس جهت سئوی محلی آورده شده است.

آشنایی با روش های بهینه سازی وردپرس بر اساس سئوی محلی

1. از مشتریان بخواهید تا دیدگاه‌ خود را در سایت ثبت کنند

84 درصد از مردم به اندازه دوستان و خانواده خود به نظرات آنلاین اعتماد دارند. به همین دلیل است که دریافت نظرات در مورد کسب و کارتان از طریق چندین کانال، بسیار مهم است. این نظرات به بازدیدکنندگان جهت تصمیم گیری برای تجارت با شما کمک می کنند. همچنین، نظرات موجب می شوند تا Google سایت را در رتبه مناسب‌تری نمایش دهد.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها، کمپین ارسال ایمیل خودکار برای کسانی است که محصولات یا خدمات شما را به صورت آنلاین خریداری می‌کنند. اگر مشتریان حضوری شما در برنامه پاداش ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانید یک کمپین ایمیل ایجاد نموده و بخواهید نظر خود را در سایت درج نمایند. افزونه WooCommerce Points & Rewards یک راه عالی برای تشویق مشتریان به ارائه نظرات و دریافت تخفیف‌ مبتنی بر امتیاز است.

یکی دیگر از مکان‌های عالی برای تشویق نظرات، خود گوگل می باشد. این گونه نظرات، همیشه در صفحه اول نتایج ظاهر می‌شوند، بنابراین کار روی دریافت این نظرات، یک استراتژی عالی می باشد. 

برقراری تعامل و پاسخ به نظراتی که کاربران در گوگل ثبت می کنند بسیار مهم است. چشم انداز مثبتی را برای کسب و کار خود در نظر بگیرد. حتی زمانی که درگیر مشکلات می شوید، اهداف کسب و کار را در راستای رسیدن به چشم انداز موردنظر، تنظیم کنید.

2. محتوای محلی را در وب سایت خود منتشر کنید

اگر هدف شما ایمن‌سازی فروش آنلاین و آفلاین می‌باشد، بسیار مهم است که محتوای وب‌سایت خود را بهینه کنید تا اطلاعات محلی را نیز شامل شود.

به عنوان مثال، صفحه اصلی وب سایت شما باید دقیقاً نشان دهد که شما چه کسی هستید، کجا قرار دارید و چه کاری انجام می‌دهید. در این صورت گوگل وب سایت شما را برای نتایج جستجویی که احساس می‌کند مرتبط تر است، فهرست خواهد نمود.

3. با استفاده از ابزارهای سئو، اقدام به تکمیل سئو محلی وب سایت خود نمایید

باید تگ‌های عنوان، تگ‌های سرفصل‌ها و توضیحات متا وب سایت خود را بروز کنید. گوگل از این عناصر برای درک محتوای سایت شما استفاده می‌کند. زمانی که محتوای محلی (به عنوان مثال، کلمات کلیدی و مکان‌ها) در آنها گنجانده شود، در نتایج جستجوی محلی، رتبه بالاتری خواهید داشت.

هنگام استفاده از وردپرس، یکی از بهترین روش‌ها برای بهینه سازی وردپرس بر اساس سئوی محلی، استفاده از افزونه Yoast SEO است. این افزونه امکان افزودن کلمات کلیدی، عناوین سئو و توضیحات متا را فراهم می‌کند که در نتایج جستجو ظاهر می‌شوند.

آشنایی با تکنیک های بهینه سازی وردپرس بر اساس سئوی محلی

تصویر(2)

4. صفحه Google My Business را ایجاد کنید

اگر می‌خواهید SERP خود را تقویت نمایید، باید پروفایل کسب‌وکار Google خود را ایجاد کنید.

در ادامه برخی از بهترین مواردی که باید هنگام ایجاد صفحه "Google My Business " در نظر بگیرید، آورده شده است:

 • اگر چندین مکان فیزیکی دارید، همه آنها را جداگانه معرفی نموده و سپس آنها را از طریق یک حساب، مدیریت کنید.
 • از کلمات‌کلیدی اصلی و LSI استفاده نمایید زیرا تقریباً 20% از شانس شما برای قرار گرفتن در نتایج جستجوهای محلی را تشکیل می‌دهند.
 • دسته بندی که به بهترین وجه با کسب و کار شما مطابقت دارد را بیابید.
 • هر گونه تغییر در کسب و کار خود را به طور منظم بروز کنید تا در نتایج نمایش داده شود. در این صورت مشتریان همیشه اطلاعات مناسب (مانند مکان، شماره تلفن، ایمیل و … ) را خواهند داشت.
 • برای افزودن جذابیت بصری، تصاویر را اضافه کنید.
 • همواره مشتریان را به درج نظرات خود در گوگل تشویق نمایید زیرا در نتایج جستجو نیز نمایش داده می‌شوند.

ایجاد پروفایل رایگان Google My Business، یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای انجام بهینه سازی وردپرس بر اساس سئوی محلی است.

بهینه سازی وردپرس بر اساس سئوی محلی و مواردی که باید بدانید

تصویر(3)

5. از افزونه‌های سئوی محلی استفاده کنید

افزونه های کمی برای بهبود سئو محلی وب سایت شما وجود دارد. برخی از آنها در ادامه آورده شده است.

 1. استفاده از افزونه WP SEO Structured Data Schema در سئو محلی

توسعه دهندگان این افزونه درک کرده اند که پیاده سازی داده‌های ساختار یافته در یک وب سایت حتی برای کارشناسان حرفه ای SEO چقدر می‌تواند دشوار باشد. به همین دلیل است که آنها این افزونه را ایجاد نمودند. از طریق این افزونه، صاحبان سایت می‌توانند به راحتی ساختارهای منظم را برای سازمان‌ها، نظرات، رستوران‌ها، خدمات و مشاغل محلی اضافه کنند.

یک جستجوی معمولی، نتایج را با عنوان صفحه، URL و توضیحات متا نمایش می‌دهد. چنانچه در آن صفحه از نشانه‌گذاری Schema استفاده نموده باشید، با توجه به نوع نتیجه، تصاویر، نظرات، تاریخ‌ها، ساعات‌ کاری یا موارد دیگر را نمایش خواهد داد.

همانطور که در نتایج جستجوی گوگل پیمایش می‌کنید، متوجه خواهید شد که تعداد زیادی از کسب‌و‌کارهای محلی نشانه‌گذاری Schema را در وب‌سایت‌ خود پیاده‌سازی نمی‌کنند. با استفاده از افزونه WP SEO Structured Data Schema این کار آسان خواهد بود. بنابراین می توانید در بین نتایج جستجو متمایز شوید و مشتریان را جذب کنید.

 1. Google Maps

نکات مهم در خصوص بهینه سازی وردپرس بر اساس سئوی محلی

تصویر(4)

یکی دیگر از راه‌های عالی برای جلب توجه در نتایج جستجو و تقویت اقدامات سئوی محلی، افزودن یک نقشه گوگل به وب‌سایت خود است. در این صورت موتورهای جستجو می‌توانند آن را مشاهده کنند.

6. محتوای سایت خود را بهینه کنید

اگر چندین مکان برای کسب‌و‌کار خود دارید و همه آنها را به یک صفحه ارجاع می‌دهید، نمی‌توانید انتظار داشته باشید که در نتایج جستجوی محلی ظاهر شوید. اگر مکان‌های مختلف را در یک صفحه قرار دهید، گوگل نمی داند شما را در کدام نتایج قرار دهد.

برای رفع این مشکل، می‌توانید برای هر مکان یک صفحه جداگانه ایجاد نمایید و هر کدام را برای مکان خاص و کلمات کلیدی مربوطه، بهینه‌سازی کنید.

روش های بهینه سازی وردپرس بر اساس سئوی محلی 

تصویر(5)

یک راه موثر دیگر برای ایندکس شدن محتوای سایت در نتایج جستجوی محلی این است که نقشه سایت XML محتوای سایت خود را ایجاد کنید. می‌توانید این کار را با استفاده از افزونه Yoast SEO، طبق تصویر (5) انجام دهید.

7. بهینه سازی وردپرس بر اساس سئوی محلی برای موبایل

از زمانی که گوگل سایت‌هایی با کلمات‌کلیدی محلی را در اولویت نتایج جستجوی‌ موبایل قرار داد، بهینه سازی وردپرس بر اساس سئوی محلی برای موبایل، حیاتی شده است. گوگل مسئول رتبه بندی سایت شما در نتایج جستجوی گوگل می باشد. اگر نحوه عملکرد سایت در موبایل برای کاربران شما ناخوشایند باشد، رتبه آن در نتایج جستجوی گوگل افت خواهد نمود.

 • به طور متوسط، از هر 3 نفری که با تلفن همراه سایت‌های اطراف مکان خود را جستجو می‌کند، 2 نفر اقدام به خرید حضوری می‌نمایند.
 • تا کنون دستگاه‌های تلفن همراه بیش از 1.4 تریلیون دلار در فروش محلی تأثیر گذار بوده‌اند.
 • استفاده از عبارات "نزدیک من" و "نزدیک" در دو سال گذشته 900 درصد افزایش یافته است.

اینها فقط برخی از آمارهای واقعی جستجوی تلفن همراه هستند که باعث فروش کسب‌و‌کارهای محلی می‌شوند. هرچه مشاهده وب‌سایت و دسترسی به اطلاعات کسب و کار محلی را برای افراد آسان‌تر کنید، بهتر است. 

8. وب سایت خود را سریع کنید

بهبود سرعت سایت یک استراتژی سئو سنتی است که در سئوی محلی نیز کاربرد دارد. اگر تمام نکات و ترفندهای گفته شده را دنبال کنید اما وب‌سایت شما سرعت لود مناسبی نداشته باشد، هرگز در نتایج جستجوی محلی ظاهر نخواهد شد.

بسیاری از بازدیدکنندگان انتظار دارند که وب سایت شما در کمتر از 2 ثانیه بارگذاری شود. همچنین 53 درصد از افراد اگر لود سایت شما بیش از 3 ثانیه طول بکشد، سایت شما را رها می‌کنند.

گوگل وب‌سایت‌هایی با سرعت لود مناسب که تجربه کاربری استثنایی را به بازدیدکنندگان سایت ارائه می‌کنند، ترجیح می‌دهد. بنابراین با استفاده از آموزش‌های زیر می‌توانید سرعت بارگذاری سایت را بررسی و بهینه نمایید:

وردپرس را در 9 مرحله سریع کنید

کاربردی ترین نکات و راهکارها جهت رفع مشکل کندی وردپرس (قسمت اول)

کاربردی ترین نکات و راهکارها جهت رفع مشکل کندی وردپرس (قسمت دوم)

از طریق آموزش‌های مذکور می‌توانید روش‌های عالی را برای بهینه سازی وردپرس بر اساس سئوی محلی بکار بگیرید. برخی از این راهکارها می توانند شامل استفاده از افزونه کش، فشرده سازی تصاویر، کاهش درخواست‌های HTTP، اجتناب از ریدایرکت URL و موارد دیگر باشند.

هنگامی که از سرعت وب سایت خود مطلع باشید، می‌توانید تغییرات کوچکی ایجاد نموده و مجددا آن را تست کنید. با افزایش سرعت بارگذاری سایت می توانید اطمینان حاصل نمایید که وب‌سایت شما در جستجوهای محلی رتبه‌بندی می‌شود.

جمع بندی:

در عصر دیجیتال، کسانی که کسب‌وکارهای فیزیکی دارند در رقابت مستقیم با رونق کسب‌وکارهای کاملاً آنلاین هستند که برای همان مخاطبان هدف رقابت می‌کنند. مهم است افرادی که می‌خواهند از یک مغازه ابزارآلات دیدن کنند، بتوانند مشخصات آن و میزان فاصله آن مغازه با خود را مشاهده نمایند. بهترین راه برای جذب مشتریان احتمالی این است که سئوی محلی سایت خود را تقویت کنید.

برای ارزیابی وب سایت وردپرس خود وقت بگذارید. حتی چند مورد از استراتژی‌های SEO محلی بالا را اجرا کنید. در این صورت است که رتبه کسب و کار خود را در نتایج جستجوی محلی مرتبط، در کمترین زمان افزایش خواهید داد. بنابراین شروع به بهینه سازی وردپرس بر اساس سئوی محلی کنید تا کسانی که در نزدیکی شما هستند بتوانند از خدماتتان بهره مند شوند.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *