آشنایی با بهبود رتبه سایت با استفاده از اپلیکیشن‌های اندرویدی
مقاله

نحوه بهبود رتبه سایت با استفاده از اپلیکیشن‌های اندرویدی

بهبود رتبه سایت شما در موتورهای جستجوی اینترنتی از جمله چالش هایی است که برای بسیاری از صاحبان کسب و کارها و وب سایت‌ها مطرح می باشد برای رفع این چالش، استفاده از برنامه‌های بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) می‌تواند مفید به نظر برسند. در ادامه بهبود رتبه سایت با استفاده از اپلیکیشن‌های اندرویدی بیان شده است و این اپلیکیشن ها معرفی گردیده اند.

 1. Google Analytics
 2. TrueRanker – SEO Rank Tracker
 3. SEO Check
 4. YouTools – SEO Tools
 5. SEO SERP mojo
 6. ANO SEO for Search Console
 7. Keyword Planner: TAG, SEO, ASO
 8. ranKED – SEO Rank Tracker by C
 9. SEO Backlink Checker Tool
 10. SE Ranking PRO
 11. Smallseotools Plagiarism Check
 12. SEO Checker – Easy SEO Tools

آشنایی با بهبود رتبه سایت با استفاده از اپلیکیشن‌های اندرویدی

تصویر(1)

1. Google Analytics

گوگل آنالیتیکس یکی از بهترین سرویس‌های آنالیز در اینترنت بوده و یک اپلیکیشن عالی برای سیستم عامل اندروید ارائه کرده است که به صورت رایگان در دسترس می باشد. با استفاده از این نرم افزار، می‌توانید تمام ویژگی‌های آنالیز موجود را روی تلفن همراه اندرویدی خود، مانیتور و بررسی کنید. همچنین این امکان وجود دارد که از اپلیکیشن گوگل آنالیتیکس برای تجزیه و تحلیل داده‌ها به صورت لحظه‌ای، بررسی معیارهای کلیدی در گزارشات داخلی، مقایسه بازه‌های زمانی و غیره نیز کمک بگیرید. 

2. TrueRanker – SEO Rank Tracker

TrueRanker - SEO Rank Tracker اپلیکیشنی در اندروید است که به شما این امکان را می‌دهد تا رتبه وب‌سایت‌تان در موتورهای جستجوی مختلف را برای هر کلمه کلیدی پیگیری کنید. با کمک این نرم افزار، می‌توانید رتبه وب‌سایت خود را برای کلمات کلیدی خاص بررسی کرده و مشاهده نمایید که سایت تان در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) در بخش های مختلف چه عملکردی دارد. علاوه بر این، TrueRanker، می تواند تحلیل SEO وب‌سایت، حجم جستجوی کلمات کلیدی و CPC را نیز نمایش دهد.

3. SEO Check

 SEO Check یک اپلیکیشن اندرویدی است که به شما این امکان را می دهد تا وضعیت سئوی داخلی وب سایت خود را بررسی و ارزیابی کنید. این اپلیکیشن ویژگی های مختلفی را ارائه می دهد که از جمله آنها می توان به اطلاعات متا، کیفیت صفحات، سرفصل ها، لینک‌های ورودی، عوامل خارجی و پیکربندی سرور وب سایت اشاره نمود. پس از وارد کردن وب سایت در این نرم افزار، کیفیت محتوای شما مورد بررسی قرار می گیرد بهترین قابلیت SEO Check این است که به طور جامع نکاتی که در دستورالعمل های سئو رعایت نکرده اید هایلایت کرده و راهکارهایی برای ساخت محتوای سئوی مناسب به شما ارائه می دهد. همچنین، ابزارهای دیگر SEO مانند جستجوگر کلمات کلیدی، بررسی کننده بک لینک و رتبه را نیز ارائه می کند.

روش بهبود رتبه سایت با استفاده از اپلیکیشن‌های اندرویدی

تصویر(2)

4. YouTools – SEO Tools

YouTools- SEO tools اپلیکیشنی برای بهینه‌سازی ویدیوهای یوتیوب در موتورهای جستجو است. این نرم افزار ویژگی های مختلفی داشته تا به شما کمک کند میزان بازدید ویدئو را افزایش داده و ترافیک بیشتری به سوی سایت هدایت نمایید. از طریق YouTools می توانید کلمات کلیدی را تحلیل کرده، عنوان و توضیحات ویدیوهای خود را بهینه کنید و عملکرد ویدیوهای خود را پیگیری نمایید. YouTools می تواند در عرض چند دقیقه بازدید کانال شما را افزایش دهد. این نرم افزار با تمام ابزارهایی که برای بهینه‌سازی کانال و جذب بیشتر بازدید کننده نیاز می‌باشد، عرضه شده است. تحلیل کلمات کلیدی و رتبه بندی ویدیو، از جمله ویژگی های YouTools می باشد. بهبود رتبه سایت با استفاده از اپلیکیشن‌های اندرویدی نتیجه خوبی به همراه دارد.

5. SEO SERP mojo

بسیاری از افراد برای بهبود رتبه سایت با استفاده از اپلیکیشن‌های اندرویدی از SEO SERP mojo استفاده می کنند. این اپلیکیشن ارزیابی وب سایت شما را براساس اصول سئو انجام می‌دهد. از طریق این نرم افزار می توانید تعداد نامحدودی URL و کلمات کلیدی را پیگیری کنید. همچنین، SEO SERP mojo به شما این امکان را می دهد تا تاریخچه کامل رتبه‌بندی برای تمام کلمات کلیدی پیگیری شده را نیز مشاهده نمایید. این اپلیکیشن رایگان بوده و محدودیت یا تبلیغات ندارد. نسخه پولی Pro اطلاعات شما را تجزیه و تحلیل کرده و حتی بدون باز کردن برنامه، بروزرسانی‌های خودکار رتبه‌ را در اختیار شما قرار می‌دهد.

بهبود رتبه سایت با استفاده از اپلیکیشن‌های اندرویدی در چند مرحله

تصویر(3)

6. ANO SEO for Search Console

 ابزار ANO SEO، ابزاری کامل برای بهینه‌سازی سایت شما در موتورهای جستجو می‌باشد. این برنامه جامع، امکاناتی برای انجام بررسی‌های سئو، تجزیه و تحلیل عملکرد وب‌سایت و پیگیری پیشرفت شما در طول زمان، ارائه می‌دهد. با استفاده از قابلیت استخراج کلمات کلیدی مفید و تحلیل عملکرد وب‌سایت، تمام ابزارهای مورد نیاز برای افزایش بازدید آنلاین و جذب ترافیک بیشتر به وب‌سایت خود را در اختیار خواهید داشت. یکی از امکانات اصلی این ابزار، دسترسی به داده‌های جستجوی شما از جمله بازدیدکنندگان ارگانیک، تعداد نمایش‌ها، کلیک‌ها، موقعیت و CTR از موتورهای جستجوی محبوب است. همچنین می‌توانید نقشه سایت خود را به موتورهای جستجو ارسال کنید، اطلاعات ترند در کشورها، دستگاه‌ها و صفحات محبوب وب‌سایت خود را مشاهده کرده و برای هر صفحه از وب‌سایت بررسی سئو انجام دهید. علاوه بر این، می‌توانید از این ابزار سئو برای پیدا کردن میلیون‌ها تصویر رایگان جهت ویرایش و اشتراک گذاری در رسانه‌های اجتماعی خود نیز استفاده کنید تا به کمک آنها، کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی خود را بهبود دهید.

7. Keyword Planner: TAG, SEO, ASO

 Keyword Planner اپلیکیشنی است که به شما اجازه می‌دهد تا ترافیک و هزینه هر کلیک به ازای کلمه کلیدی خاص را همراه با پیشنهادهای مربوط به آن جستجو کنید. همچنین می‌توانید موقعیت خود در موتورهای جستجو را بررسی کرده، رقبای خود را بیابید، لینک‌های داخلی و خارجی یک وب‌سایت را تحلیل کنید و امکانات دیگری را نیز داشته باشید. این برنامه تگ‌های رایگانی را تولید می‌کند تا به شما در بهینه‌سازی وب‌سایتتان مطابق با استانداردهای سئو کمک نماید. همچنین، Keyword Planner اطلاعات مفیدی در مورد بک لینک‌ها نیز ارائه می‌دهد. با این حال، جهت دستیابی به این اطلاعات لازم است تا تعداد زیادی تبلیغات را پشت سر بگذارید. برای بهبود رتبه سایت با استفاده از اپلیکیشن‌های اندرویدی این گزینه نتایج خوبی را به همراه دارد.

8. ranKED

 ranKED از طریق تحلیل کلمات کلیدی انتخابی و رتبه‌ آنها در بسیاری از موتورهای جستجو، بهینه سازی سئو را به صورت خودکار انجام می‌دهد. بهبود رتبه سایت با استفاده از اپلیکیشن‌های اندرویدی امروزه بسیار کاربرد دارد. این ابزار به شما امکان می‌دهد تا راهکارهای سئوی خود را طراحی کرده و بازدیدکنندگان و مخاطبان خود را بهتر هدف قرار دهید. ranKED منبعی چندمنظوره برای تمام نیازهای سئو شما می‌باشد. این ابزار، "چند پلتفرمی" است که به صورت خودکار ردیابی رتبه دامنه شما را انجام می‌دهد. این پلتفرم عملکرد استراتژی‌های سئو موجود را ارزیابی کرده و آنها را بر اساس کلمات کلیدی و تاریخچه رتبه‌بندی تجزیه و تحلیل می‌نماید و سپس بهبود می‌بخشد. ranKED دارای دو نسخه می‌باشد. نسخه پایه که هفت روز به صورت آزمایشی  و رایگان در دسترس است و نسخه پرمیوم که بر اساس مقدار پرداختی، پلن‌های مختلفی در اختیارتان قرار می‌دهد.

بهبود رتبه سایت با استفاده از اپلیکیشن‌های اندرویدی چگونه است

تصویر(4)

9. SEO Backlink Checker Tool

SEO Backlink Checker از LXR Marketplace، یک ابزار قدرتمند برای تجزیه و تحلیل و پیگیری بک‌لینک‌های وب‌سایت شما است. با کمک این برنامه به راحتی می‌توانید تمام لینک‌های ورودی به یک URL خاص را از سراسر وب شناسایی کرده و نتایج ارزشمندی از وب‌سایت تان یا لیست‌های رقبا به دست آورید. برای استفاده از این برنامه، کافی است آدرس وب‌سایت مورد نظر را وارد کرده و روی "Get Backlinks" کلیک کنید. برنامه یک صفحه خلاصه به شما نمایش داده که شامل تعداد کل بک‌لینک‌‌ها، دامنه‌های ارجاع دهنده، لینک‌های "nofollow"، لینک‌های edu. و صفحات ایندکس شده در گوگل می‌باشد.  می‌توانید روی "Continue" کلیک کرده تا فهرستی از 100 بک لینک برتر را که بر اساس رتبه‌ مرتب شده‌اند، مشاهده نمایید. همچنین، قادر خواهید بود تا یک گزارش را دانلود کرده یا بک لینک های جدید و از دست رفته را در وب‌سایت خود بررسی کنید. این برنامه جزئیاتی در مورد بک لینک ها، شامل آدرس URL مرجع، امتیاز URL مرجع، متن لنگر، اینکه URL مرجع "nofollow" است یا خیر و تاریخ آخرین بررسی لینک را نیز در اختیارتان قرار می‌دهد. این اطلاعات می‌توانند برای تجزیه و تحلیل عملکرد سایت‌تان، شناسایی بخش‌هایی که به بهبود نیاز دارند و پیگیری بک لینک ها جدید برای شما مفید باشد.

10. SE Ranking PRO

ابزار SE Ranking PRO در اندروید، ابزاری کامل برای مدیریت و بهبود سئو وب‌سایت شما می‌باشد.  این برنامه با ارائه مجموعه‌ای از ابزارها، به شما کمک می‌کند تا رتبه سایت خود در موتورهای جستجو را بهبود بخشید. به کمک این برنامه می‌توانید وب‌سایت را به صورت آنی بررسی کنید و پلن‌های بازاریابی ایجاد نمایید تا اقداماتی که برای تبلیغ وب‌سایت خود انجام داده‌اید و بخش‌هایی که به ارتقا و بهبود نیاز دارند را شناسایی کنید. یکی از ویژگی‌های کلیدی برنامه SE Ranking PRO، ابزار رتبه‌ کلمات کلیدی است. این ابزار اطلاعاتی در مورد رتبه وب‌سایت تان ارائه می‌دهد. بنابراین می‌توانید مشاهده کنید که وب‌سایت شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) چگونه عمل کرده است. علاوه بر این، بازاریابی و سئو را نیز پشتیبانی می‌کند که برای پاسخ به تمام سوالات شما و ارائه نکات سئو، در دسترس می‌باشد. برنامه SE Ranking PRO همه مواردی که برای موفقیت در سئو نیاز دارید را در اختیارتان قرار می‌دهد. با استفاده از این برنامه، می‌توانید کنترل عملکرد سئو وب‌سایت خود را در دست گرفته و رتبه‌ بهتری در موتورهای جستجو به دست آورید. برای بهبود رتبه سایت با استفاده از اپلیکیشن‌های اندرویدی، این گزینه می تواند کارآمد باشد.

11. Smallseotools Plagiarism Check

 Small SEO Tools یکی از ارائه دهندگان معروف خدمات سئو می‌باشد که به کمک اپلیکیشن موبایل، امکان تجزیه و تحلیل دقیق سئو وب‌سایت از طریق گوشی هوشمند را فراهم کرده است. با استفاده از این برنامه، دیگر نیازی به ابزارهای دیگر سئو برای انجام وظایف مختلف مانند تجزیه و تحلیل بک لینک ها و کلمات کلیدی ندارید. این برنامه یک مجموعه گسترده از ابزارها را در دسته‌بندی‌های مختلف، از جمله استودیو طراحی، ابزارهای متنی، ابزارهای ویرایش تصویر، ابزارهای کلیدی، ابزارهای بک لینک، ابزارهای مدیریت وب‌سایت، ابزارهای ردیابی وب‌سایت، ابزارهای توسعه، ابزارهای پروکسی، ابزارهای باینری، ابزارهای تبدیل واحد و ابزارهای محاسبات آنلاین در اختیارتان می‌دهد. تمام ابزارها دارای رابط کاربری ساده و کاربرپسند هستند که استفاده از آن برای همه بسیار راحت است. نتایج در عرض چند ثانیه تولید و در صفحه نمایش کاربران نشان داده می‌شوند و تمام گزارش‌ها رایگان و قابل دانلود هستند.

علاوه بر این، این برنامه ابزارهای دیگری که شاید شما به صورت روزانه از آنها  استفاده می‌کنید، ارائه می‌دهد که شامل بررسی تقلب در کپی‌رایت، بازنویسی مقاله، جستجوی تصویر معکوس، تبدیل PDF و ابزار برش تصویر می‌شود. تمامی این ابزارها در یک برنامه قرار دارند و به همین دلیل دیگر نیازی به جستجو و دسترسی به ابزار مورد نیاز خود در وب نخواهید داشت. 

صفر تا صد بهبود رتبه سایت با استفاده از اپلیکیشن‌های اندرویدی

تصویر(5)

12. SEO Checker – Easy SEO Tools

 با استفاده از SEO Checker – Easy SEO Tools می‌توانید از انواع قابلیت‌های سئو مانند بررسی کلمات کلیدی، مقایسه سئو، رتبه و بک لینک بهره ببرید. در بحث بهبود رتبه سایت با استفاده از اپلیکیشن‌های اندرویدی، بررسی کلمات کلیدی به شما این امکان را می‌دهد که تشخیص دهید کدام کلمات کلیدی بیشترین ترافیک برای وب‌سایت تان ایجاد کرده‌اند. بررسی رتبه به شما کمک می‌کند تا رتبه جستجوی وب‌سایت خود را پیگیری کرده و به کمک بررسی بک لینک می‌توانید مشاهده کنید که چه کسانی به وب‌سایت شما لینک داده‌اند و کیفیت این لینک‌ها چگونه است. از طریق این اپلیکیشن سئو، می‌توانید رتبه کلمات کلیدی وب‌سایت خود را پیگیری کرده، پروفایل بک لینک خود را نظارت کنید و بسیاری از وظایف دیگر را نیز انجام دهید. برنامه SEO Checker، یک ابزار جامع سئو را در در اختیار شما قرار خواهد داد. 

با استفاده از برنامه‌های معرفی شده، سایت خود را به سرعت بهینه کنید 

هیچ ترفند جادویی برای بهبود رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو وجود ندارد. اپلیکیشن‌های ذکر شده در این مقاله به شما کمک می‌کنند تا در زمان و تلاش خود صرفه‌جویی کرده و گزارش‌های کاربردی مفیدی به دست آورید تا در بهبود رتبه وب‌سایت به شما کمک کنند. این برنامه‌ها می‌توانند گوشی موبایل اندرویدی شما را به یک مرکز سئو تبدیل کنند که به شما این امکان را می‌دهد بدون استفاده از رایانه شخصی یا لپ‌تاپ، روی تعامل وب سایت خود کار کنید. با توجه به موارد بیان شده در این مقاله بهبود رتبه سایت با استفاده از اپلیکیشن‌های اندرویدی گزینه مناسبی برای به دست آوردن جایگاه مناسب در لیست نتایج جستجو است.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *