شناسایی محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی در وردپرس
مقاله

آشنایی با راهکارهای شناسایی محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی

از آنجایی که ابزارهای تولید محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی نسبت به گذشته بیشتر در دسترس قرار گرفته اند، نیاز به سرویس‌های شناسایی محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی، افزایش پیدا کرده است. فناوری اساسی ابزارهای هوش مصنوعی که به شما امکان می‌دهد محتوای خودکار ایجاد کنید، با سرعت زیادی در حال رشد می باشد و تشخیص محتوای نوشته شده توسط هوش مصنوعی نه تنها چالش‌برانگیز است، بلکه نسبت به قبل  گران‌تر نیز می‌شود.

مانند بسیاری از کاربران که برای ابزارهای بررسی سرقت ادبی هزینه پرداخت می کنند، اکنون زمان آن رسیده است که ابزارهای دیگری برای تشخیص محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را نیز به لیست خود اضافه نمایند. در این مقاله فهرستی از بهترین ابزارها برای تشخیص محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی از محتوای نوشته شده یک انسان، جمع آوری شده است.

چه کسی به ابزارهای شناسایی محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی نیاز دارد؟
جای تعجب نخواهد داشت اگر دانشگاه‌ها و مدارس به زودی استفاده از این نوع ابزارها را برای بررسی مقالات آغاز کنند. در دنیای دیجیتال مارکتینگ، برخی از کسب و کارها برای جلوگیری از هدر رفتن پول یا اجتناب از جریمه های سئو، به این ابزارها نیاز دارند.

وب مسترها – اگر وب سایتی را راه اندازی کرده و نویسندگانی را برای نوشتن مطالب استخدام نموده اید، باید بررسی نمایید که آیا محتوای ارسال شده توسط نویسندگان شما اصلی می باشد یا توسط هوش مصنوعی نوشته شده است. در عین حال، اگر با نویسندگان مهمان همکاری می کنید، باید قبل از انتشار، محتوای آنها را بررسی نمایید.
آژانس تولید محتوا – بسیاری از کارآفرینان، آژانس هایی را اداره می کنند که خدمات تولید محتوا را برای مشاغل با اندازه های مختلف تسهیل می نمایند. آنها معمولاً با نویسندگان فریلنسر کار می‌کنند و استفاده از ابزاری مقرون‌به‌صرفه جهت شناسایی محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی، برای آنها بسیار مهم است.
خریداران وب‌سایت – بسیاری از افراد و کسب‌وکارها در سراسر جهان، از پلتفرم هایی مانند Flippa، Sedo یا Empireflippers برای خرید وب‌سایت‌هایی که از قبل رتبه کسب کرده اند، استفاده می‌کنند. با این تفسیر اگر می‌خواهید مطمئن شوید که در آینده مشکلی برای سایت شما ایجاد نمی شود، باید قبل از تصمیم‌گیری برای خرید، جهت شناسایی محتوای نوشته‌شده توسط هوش مصنوعی، آن را اسکن نمایید.

جای تعجب ندارد اگر گوگل در آینده آپدیت جدیدی برای الگوریتم خود ارائه کند و وب سایت هایی را که از محتوای عمدتاً بی کیفیت و تولید شده توسط هوش مصنوعی استفاده می‌کنند را جریمه نماید. حال که اهمیت استفاده از یک ابزار شناسایی محتوای نوشته شده توسط هوش مصنوعی را درک کردید، در ادامه لیستی از روش های برتر برای شناسایی این نوع محتوا ها، ذکر شده است. 

برترین ابزارهای ردیابی محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی

1. Originality.AI (از تمامی  نسخه های هوش مصنوعی، از جمله ChatGPT پشتیبانی می کند.)

ابزار های شناسایی محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی
تصویر(1)

ابتدا بهترین ابزار شناسایی هوش مصنوعی بررسی می شود که از تشخیص محتوای نوشته شده توسط ChatGPT نیز پشتیبانی می کند. از این ابزار ها می توانید برای اسکن متن انتخاب شده یا کل وب سایت استفاده کنید.

در لیست زیر برخی از ویژگی های مهم Originality.AI آورده شده است:

  • شناسایی دقیق هوش مصنوعی 
    از تمام روش های محبوب NLP (پردازش زبان طبیعی) پشتیبانی می نماید.
  • داشبورد کاربر پسند (روی دسکتاپ و موبایل به خوبی کار می کند)
    در حال حاضر رابط کاربری آن به صورت زیر می باشد اما ممکن است در آینده نزدیک تغییر کند.
  • ویژگی ایجاد "تیم من" برای مدیریت تیم‌های بزرگ (برای آژانس‌های تولید محتوا یا نویسندگانی که چندین پروژه را مدیریت می‌کنند، مفید است)
  • امکان اسکن وب سایت برای خریداران وب سایت جهت یافتن محتوای نوشته شده به کمک هوش مصنوعی
  • دسترسی API - در صورت تمایل این ویژگی را در ابزار خود فعال کنید. 
  • از تمام روش های محبوب

 بهترین روش های شناسایی محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی
تصویر(2)

Originality.AI یک افزونه کروم نیز ارائه می دهد که بررسی محتوای نوشته شده توسط هوش مصنوعی را در وردپرس، Google docs، ایمیل یا هر وب سایت دیگری آسان تر می کند. با این وجود، از تشخیص سرقت ادبی نیز پشتیبانی کرده و می‌تواند به بخشی ضروری از روال کاری شما تبدیل شود. از این ابزار برای چند بررسی و شناسایی محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی به صورت رایگان می توانید استفاده کنید و در صورت رضایت، اعتبار خریداری نمایید که بررسی 100 کلمه حدود 0.01 دلار هزینه دارد.

2. AI Detector Pro

چگونگی شناسایی محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی
تصویر(3)

AI Detector Pro یکی دیگر از ابزارهای جدید تشخیص محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی می باشد که توسط تیمی مستقر در ایالات متحده ایجاد شده است. این ابزار امکانات پایه را ارائه می دهد و بسیاری از ویژگی های جدید مانند افزونه ها، در حال توسعه هستند. در حال حاضر، می توانید حداکثر 3 گزارش را به صورت رایگان دریافت نمایید.

این ابزار امکان بررسی محتوای تولید شده توسط ChatGPT، GPT 3، GPT 4 و BARD را دارد. داشبورد آن کاربر پسند است و عملکرد بی عیب و نقصی ارائه می دهد. برای اشخاصی که به دنبال ابزاری کارآمد برای تشخیص محتوای ChatGPT هستند یا به یک API نیاز دارند، AI detector pro می تواند مفید باشد.

شناسایی محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی در وردپرس
تصویر(4)

احتمالا در آینده ویژگی های بیشتری مانند بررسی سرقت ادبی را نیز ارائه می‌کند. اگر از این ابزار رضایت داشتید، می توانید اکانت خود را به یک پلن سالانه ارتقا دهید.

3. Winston AI

افزونه های شناسایی محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی
تصویر(5)

Winston AI یک ابزار شناسایی محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی بوده و امکانات مورد نیاز دیگر را نیز ارائه می دهد. این ابزار برای افراد، آژانس ها و شرکت های تولید محتوا طراحی شده است. از ویژگی‌های دیگر آن می توان به امکان مدیریت پروژه‌ها، مدیریت تیم و همچنین بررسی سرقت های ادبی اشاره نمود. Winston AI به شما امکان می دهد تا محتوا را به راحتی در آن کپی کنید یا فایل ها را در فرمت‌های مختلف برای بررسی متن تولید شده توسط هوش مصنوعی، آپلود نمایید.

دلیل اهمیت شناسایی محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی
تصویر(6)

در حال حاضر، می توانید هوش مصنوعی Winston AI را به صورت رایگان امتحان کنید و در صورت رضایت، یکی از پلن‌های پولی را برگزینید.

4. GLTR یا Giant language model test room
Giant language model test room یک ابزار رایگان تشخیص محتوای نوشته شده با هوش مصنوعی می باشد که توسط شرکت هایی مانند MIT-IBM Watson AI lab و Harvard NLP توسعه یافته است. وقتی محتوایی را برای بررسی توسط ابزار رایگان GLTR ارائه می‌کنید، ابزار مذکور کل متن را اسکن می‌کند و نتایج را به صورت کدهای رنگی، ارائه می‌دهد. زمانی که هوش مصنوعی متن را نوشته باشد، نتایج کاملا سبز خواهند شد.

ابزار های رایگان شناسایی محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی
تصویر(7)

سخن پایانی: محدودیت های ابزارهای تشخیص هوش مصنوعی
ابزارهای تولید محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی به سرعت در حال پیشرفت هستند و ابزارهای تشخیص این نوع محتوا نیز با همان سرعت قدیمی می شوند. بسیاری از ابزارهای تشخیص محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی فقط برای فناوری های قدیمی کار می کنند و صرفا تعداد کمی از آنها BRAD یا GPT-4 را پشتیبانی می نمایند.

نکته مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که ابزارهای شناسایی محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی محدودیت هایی دارند و 100٪ دقیق نیستند. بنابراین اگر یک نویسنده جدید را ارزیابی می کنید یا در حال آنالیز یک وب سایت برای خرید هستید، صرفا به این ابزارها متکی نباشد. مطمئنا در آینده سرویس‌‎های جدید تولید محتوا ایجاد خواهند شد که این ابزارهای شناسایی محتوا را شکست می دهند.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *