ویژگی های محتواهای تولید شده توسط هوش مصنوعی
مقاله

برترین محتواهای تولید شده توسط هوش مصنوعی

با پیشرفت فناوری هوش مصنوعی، فرآیند تولید محتوا دیگر نیاز به وقت و تلاش زیادی ندارد. هوش مصنوعی به تدریج وظایف تولید محتوای دستی را بر عهده می گیرد. بدین منظور، به بازاریابان توصیه می‌شود که انواع مختلف محتواهای تولید شده توسط هوش مصنوعی را شناسایی و تحلیل کنند تا متوجه شوند کدام نوع محتوا بیشترین سود را برای آنها به ارمغان می آورد. استفاده از این ابزارها می‌تواند به شما کمک کند تا محتوای با کیفیت و جذاب سازگار با برند خود را برای کاربران ایجاد نمایید. در ادامه مقاله به بررسی برخی از برترین انواع محتواهای تولید شده توسط هوش مصنوعی پرداخته می شود.

آشنایی با محتواهای تولید شده توسط هوش مصنوعی

تصویر(1)

انواع محتواهای تولید شده توسط هوش مصنوعی

1. پست های رسانه های اجتماعی

در حال حاضر بازاریابان از هوش مصنوعی برای تولید محتوا در پست‌های رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. هدف بازاریابان شبکه‌های اجتماعی این است تا محتوایی ارائه دهند که کاربرانشان از آن لذت ببرند. در واقع، بازاریابان می‌توانند از هوش مصنوعی برای برنامه‌ریزی و ارسال پست‌های رسانه‌های اجتماعی خود استفاده کنند.

 • تولید محتوا: ابزارهای هوش مصنوعی می توانند در تولید ایده‌ها، پیشنهاد موضوعات و حتی نوشتن عناوین برای پست‌های رسانه‌های اجتماعی به بازاریابان کمک کنند. در واقع حدود 35 درصد بازاریابان، از هوش مصنوعی جهت دریافت ایده‌ها و الهام گرفتن برای تولید محتوا استفاده می نمایند.
 • زمان بندی و ارسال: ابزارهای هوش مصنوعی می توانند در برنامه‌ریزی و ارسال پست به رسانه‌های اجتماعی کمک کنند. آنها به طور خودکار محتوای شما را در زمان‌هایی که موثرتر هستند منتشر می نمایند و حتی محتوای شما را برای هر پلتفرم رسانه‌های اجتماعی بهینه‌سازی می‌کنند.

بررسی انواع محتواهای تولید شده توسط هوش مصنوعی

تصویر(2)

 • تجزیه و تحلیل کاربران: هوش مصنوعی با تجزیه و تحلیل داده‌ها می تواند به شما کمک کند تا کاربران تان را بهتر بشناسید. این اطلاعات می‌توانند برای ایجاد پست‌های رسانه‌های اجتماعی با اثربخشی و تعامل بیشتر استفاده شوند.

2. توضیحات محصول

نیمی از بازاریابانی که از هوش مصنوعی مولد استفاده می‌کنند، بر این باور هستند که این فناوری برای توصیف محصولات به آنها کمک خواهد کرد. البته توصیف محصولات جدید، زمانی که کاربران اصطلاحات فنی را ندانند ممکن است چالش برانگیز باشد.

بازاریابان می‌توانند از هوش مصنوعی استفاده کنند تا به طور دقیق و واضح توضیح دهند که محصول چه توانایی‌ها و ویژگی‌هایی دارد، به گونه‌ای که عموم بتوانند آن را درک نمایند. در واقع توضیحات محصول یکی از انواع محتواهای تولید شده توسط هوش مصنوعی می باشد که خیلی کاربردی است

3. ایمیل ها

حدود 43 درصد از بازاریابانی که به طور منظم از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، آن را به عنوان یک راه‌حل مفید برای بازاریابی ایمیل می‌شناسند. استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند به بازاریابان کمک کند تا استراتژی‌های بهتری برای جلب توجه مشتریان از طریق موضوع ایمیل پیاده‌سازی کنند. این راهکارها به بازاریابان کمک خواهد کرد تا کاربران را به باز کردن ایمیل‌ها ترغیب نموده و از این طریق به مشتریان بیشتری دست یابند. 

 • بهینه‌سازی زمانبندی: ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند بر اساس زمانی که احتمال بیشتری برای درگیری گیرنده با ایمیل وجود دارد، بهترین زمان و روز هفته برای ارسال یک ایمیل خاص را پیشنهاد دهند. این امر سبب افزایش نرخ کلیک (CTR) می شود.
 • ایجاد موضوعات جذاب: هوش مصنوعی با تحلیل کمپین‌های ایمیل گذشته و عملکرد موضوعات، می‌تواند موضوعی مؤثر و جذاب را برای ایمیل‌ها ایجاد کند که منجر به افزایش نرخ باز شدن ایمیل‌ها می‌شود.
 • آزمون A/B: هوش مصنوعی می‌تواند برای انجام آزمون A/B استفاده شود. در این آزمون، دو نسخه مختلف از یک ایمیل به صورت تصادفی برای بخشی از کاربران ارسال می شود و بدین ترتیب عملکرد آنها بررسی خواهد شد. بر اساس نتایج این آزمون، نسخه‌ای که بهترین عملکرد را دارد، به سایر کاربران ارسال می‌شود تا بهترین نتایج را برای معیارهای مورد نظر به دست آورد.

محتواهای تولید شده توسط هوش مصنوعی چه ویژگی هایی دارند

تصویر(3)

4. تصاویر

استفاده از هوش مصنوعی برای تصاویر می‌تواند به بازاریابان سود زیادی برساند زیرا 36 درصد از بازاریابان آن را برای ایجاد تصاویر مفید می‌دانند. تصاویر می‌توانند موجب بهبود رتبه شما در موتورهای جستجو شوند و توجه بیشتری را به سمت وبلاگ، پست‌های رسانه‌های اجتماعی یا حتی محصول جلب نمایند. به همین دلیل می توان تصاویر را نیز یکی از انواع محتواهای تولید شده توسط هوش مصنوعی دانست.

5. پست های وبلاگ 

بازاریابان، ابزارهای هوش مصنوعی را برای تهیه پست‌های وبلاگ مفید می‌دانند. از بهترین کاربردهای تولید محتوا توسط هوش مصنوعی برای پست‌های وبلاگ، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهره وری: استفاده از هوش مصنوعی در ایجاد پست‌های وبلاگ به بازاریابان کمک می‌کند تا در زمان و منابع خود صرفه‌جویی کنند. با استفاده از این فناوری، می‌توانید مراحلی مانند ایجاد موضوع، تحقیق و حتی نوشتن پیش نویس را به صورت خودکار انجام دهید.
 • شخصی‌سازی: هوش مصنوعی می‌تواند رفتار کاربران را تجزیه و تحلیل کرده و به کمک آن، محتوای وبلاگ را برای جمعیت‌های خاصی ایجاد کند.

6. صفحات فرود  

تقریباً یک پنجم افراد حرفه‌ای بازاریابی که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، آن را برای صفحات فرود مفید می‌دانند. 

تصویر(4)

تصویر(4)

هوش مصنوعی می‌تواند در نظارت و بهبود تجربه کاربری مشتریان در صفحه به شما کمک کند. این کار را از طریق روش‌های زیر صورت خواهد گرفت:

 • آزمون A/B: الگوریتم‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین می‌توانند برای تجزیه و تحلیل رفتارهای کاربران و شناسایی عناصر موثر صفحات فرود استفاده شوند. با استفاده از این روش، بازاریابان می‌توانند نسخه‌های مختلفی از صفحات فرود ایجاد کرده و آزمون A/B را انجام دهند تا بهترین طراحی صفحات را که منجر به نرخ تبدیل بالاتری می‌شوند، انتخاب کنند. 
 • بهینه‌سازی: تجزیه و تحلیل با هوش مصنوعی به تحلیل نرخ بازگشت، زمان بارگذاری صفحات و سایر داده‌های مهم کمک می‌کند. این آمارها به بازاریابان امکان بهینه‌سازی صفحات فرود را می‌دهد و تجربه کاربری را برای تعامل بیشتر بهبود خواهد داد. 

7. کتاب های الکترونیکی 

بر اساس نظرسنجی، دومین نوع از محتوای مفید قابل تولید با هوش مصنوعی، کتاب‌های الکترونیکی هستند. اگرچه هوش مصنوعی می‌تواند به بازاریابان در بهینه‌سازی برخی جنبه‌های ایجاد کتاب‌های الکترونیکی کمک کند اما می تواند امکانات بیشتری نیز ارائه دهد. در ادامه برخی از آنها بیان شده اند: 

 • لحن و استایل: نوشتن کتاب‌های الکترونیکی خوب، نیاز به درک مخاطبان هدف دارد. در برخی موارد، لحن صحبت ممکن است با مخاطبان هدف تناسب نداشته باشد و موجب کاهش تعامل و رد محتوای کتاب الکترونیکی توسط کاربران شود.  
 • اصالت: کاربران انتظار دارند کتاب های الکترونیکی را بخوانند که معتبر باشند و محتوای اصلی و ارزشمندی را ارائه دهند اما هوش مصنوعی در این زمینه نقض دارد. به این معنا که نمی‌تواند به اندازه کافی تفکر انتقادی داشته باشد.
 • مسائل حقوقی: اگر بازاریابان به طور گسترده از هوش مصنوعی برای ایجاد کتاب های الکترونیکی استفاده کنند، ممکن است برایشان مشکلاتی ایجاد شود.

جمع بندی  

تولید محتوا با استفاده از هوش مصنوعی، تغییراتی در بازاریابی ایجاد کرده است. با هوش مصنوعی، ارسال پست‌ها در رسانه‌های اجتماعی و ایجاد صفحات فرود، به آسانی قابل انجام خواهد بود. تیم بازاریابی می‌تواند با استفاده از این فناوری، رویکردی کارآمدتر، شخصی‌سازی شده و عملی در تولید محتوا داشته باشد.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *