مزیت های استفاده از مشاغل بازاریابی هوش مصنوعی
مقاله

مشاغل بازاریابی هوش مصنوعی: فرصت های شغلی جدید در دنیای دیجیتال

مشاغل بازاریابی هوش مصنوعی به سرعت در حال گسترش هستند. طبق آخرین نتایج نظرسنجی، 62 درصد از مدیران بازاریابی و 66 درصد از مدیران تجاری، کارمندان جدیدی را استخدام کرده اند تا از ابزارها و فنون هوش مصنوعی برای بهبود فعالیت‌های خود استفاده کنند. در ادامه به بررسی فهرستی از فرصت‌های شغلی و بازاریابی که به دلیل پیشرفت‌های حاصل از هوش مصنوعی و اتوماسیون در حال رشد هستند، پرداخته می شود.

مشاغل بازاریابی هوش مصنوعی به سرعت در حال گسترش هستند

تصویر(1)

مربیان مشاغل بازاریابی هوش مصنوعی

هوش مصنوعی برای یادگیری و بهبود نیاز به آموزش دارد و می‌تواند یک منبع بسیار قدرتمند برای استراتژی بازاریابی محسوب شود. شرکت ها یا برندهای جدیدی که اخیرا به این فناوری روی آورده اند، ممکن است هیچ عضوی در تیم آنها وجود نداشته باشد که بتواند هوش مصنوعی را آموزش دهد. به همین دلیل، بسیاری از مدیران بازاریابی و تجاری در حال استخدام افرادی هستند تا به آموزش مشاغل بازاریابی هوش مصنوعی بپردازند.

با توجه به نظرسنجی انجام شده، حدود 55 درصد از بازاریابان تا حدی به دقت محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی اعتماد دارند اما تنها حدود 23 درصد از آنها کاملا به آن اطمینان می کنند. 

نویسندگان با تخصص هوش مصنوعی

در حال حاضر، بسیاری از مدیران بازاریابی و تجاری، نویسندگانی را استخدام می‌کنند که در استفاده از هوش مصنوعی ماهر هستند. این نویسندگان در بهبود فرآیند نگارش توانایی بالایی دارند و می‌توانند محتوا را به سرعت تولید کنند.

لازم به ذکر است که مشاغل بازاریابی هوش مصنوعی مانند تولید محتوا، بیشتر روی ابزارهایی مانند ChatGPT تمرکز دارند. علاوه بر این، 69 درصد از بازاریابان اظهار داشتند که هوش مصنوعی مولد در استراتژی بازاریابی محتوا بسیار مهم است.

مشاغل بازاریابی هوش مصنوعی مانند تولید محتوا بیشتر از ChatGPT استفاده می کنند

تصویر(2)

بازاریابان دیجیتال با دانش هوش مصنوعی

بازاریابی دیجیتال برای سال‌ها توسعه یافته است اما در حال حاضر، اکثر مشاغل بازاریابی هوش مصنوعی نیازمند افرادی هستند که توانایی بهره‌برداری از آن را داشته باشند.

بر اساس نظرسنجی اخیر، 45 درصد بازاریابان در هنگام تجزیه و تحلیل داده‌ها از هوش مصنوعی مولد استفاده می‌کنند. بنابراین، احتمالاً بیشتر شغل‌های مدیریت بازاریابی نیازمند افرادی هستند که توانایی استفاده کارآمد از هوش مصنوعی برای جمع‌آوری و ثبت داده‌ها را داشته باشند. در نهایت، بازاریابان برای رقابت در صنعت و بازار کار، نیازمند آشنایی با ابزارها و فناوری‌های هوش مصنوعی و اتوماسیون هستند.

مشاغل بازاریابی هوش مصنوعی برای مدیران این حوزه بسیار اهمیت پیدا کرده است

تصویر(3)

جمع بندی 

بازاریابان از ابزارها و فنون هوش مصنوعی برای بهبود فعالیت‌های خود استفاده می‌کنند. این ابزارها شامل سیستم‌های پردازش زبان طبیعی، الگوریتم‌های یادگیری ماشین و چت بات‌ها هستند که منجر به ایجاد مشاغل بازاریابی هوش مصنوعی می شوند. 

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *