ترندهای بازاریابی دیجیتال در سال 2024
مقالات تخصصی IT و هاستینگ

ترندهای بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ در سال 2024

در سال 2024، رویکردهای بازاریابی دیجیتال بیشتر متمرکز بر فعالیت انسان هستند. فناوری‌های هوش مصنوعی نقش مهمی در تبلیغات آنلاین و ارائه خدمات به مشتریان دارند. علاوه بر این، در ایجاد محتوای مناسب تر، پیش بینی علایق و نیازهای فردی کاربران مفید خواهد بود. بازاریابان بیشتر بر تعامل کاربر و درک نیاز مشتری متمرکز می شوند تا بتوانند محصولات و خدمات مناسب تری ارائه کنند.

در سال 2024 هدف ترندهای بازاریابی دیجیتال، تمرکز بر تبلیغات دیجیتال هدفمند تر و هوشمندتر می باشد.

ترندهای بازاریابی دیجیتال در سال 2024

تصویر(1)

انسان محوری در دیجیتال مارکتینگ

استفاده از ربات‌ها به منظور ایجاد محتوا و برقراری ارتباط با کاربران، برای افزایش سرعت بازاریابی دیجیتال و تقویت موقعیت برند، صورت می‌پذیرد. با این حال، ممکن است به کارگیری هوش مصنوعی برای تولید محتوا و برقراری ارتباط با کاربران منجر به تأثیر منفی گردد.  طبق تحقیقات، اگر کاربران متوجه شوند محتوای موردنظرشان توسط یک ربات یا الگوریتم هوش مصنوعی تولید شده، کمتر درگیر آن می‌شوند.

شخصی‌سازی در بازاریابی دیجیتال

با پیشرفت فناوری، برندها باید تلاش کنند تا محصولات و خدمات خود را به گونه‌ای طراحی نمایند که برای هر مشتری منحصربه‌فرد باشد. همچنین، برندها می‌توانند از روش‌های مختلفی مانند تاریخچه سفارشات و محصولاتی که کاربر از آنها بازدید کرده، برای بهبود تجربه کاربری و بازاریابی دیجیتال استفاده کنند.  علاوه بر این، حضور در کانال های مختلف هم بسیار تاثیر گذار است.

رویکردهای بازاریابی دیجیتال

تصویر(2)

تبلیغات در بازارها و اپلیکیشن ها

شرکت‌های بزرگ تجارت الکترونیک و بازارها، در حال تبدیل شدن به پلتفرم‌های تبلیغاتی وسیع و جامع هستند. آنها رسانه‌های تجاری خود را توسعه می‌دهند تا تبلیغات برندها را منتشر کنند. همچنین، دیگر این شرکت‌ها درآمدزایی را فقط از طریق لیست‌کردن و نمایش محصولات در پلتفرم‌هایشان تعریف نمی‌کنند بلکه با ارائه خدمات تبلیغاتی گسترده‌تر، به دنبال جذب تبلیغ‌کنندگان بیشتری هستند.

تعامل

ارتباط و تعامل بیشتر با کاربران باعث می‌شود که آنها  مدت زمان بیشتری را صرف مشاهده محتوای شما کنند و این امر نشانه جذابیت آن است. فرمت‌های تعامل‌پذیر شامل آزمون‌ها، نظرسنجی‌ها و انیمیشن‌هایی می باشند که به اقدامات کاربران پاسخ می‌دهند و در توسعه دیجیتال مارکتینگ موثر هستند.

فناوری‌های بازاریابی

فناوری‌های پیشرفته‌ای مانند یادگیری ماشین، واقعیت مجازی و هوش مصنوعی، دامنه‌ تأثیرگذاری خود را در حوزه‌ بازاریابی دیجیتال گسترش می‌دهند. این فناوری‌ها توانایی تولید خودکار متون، طرح‌ها، تصاویر و ویدیوها را دارند و امکانات جدیدی را برای بازاریابی فراهم می‌سازند.

همچنین، ابزارهای یادگیری ماشینی قادر هستند الگوهای رفتار مشتریان را تشخیص داده و پیش‌بینی کنند. همچنین هوش مصنوعی می‌تواند اطلاعات کاربران را تجزیه و تحلیل نموده و الگوی تکراری عملکرد آنها را شناسایی نماید. چت بات‌ها با پیشرفت‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی هوشمندتر شده و بهتر می توانند در گفتگوهای همزمان شرکت کنند.

امنیت داده 

در سال 2023، روسیه متحمل حملات متعدد امنیتی علیه پایگاه داده‌های شرکت‌های بزرگ شد که منجر به سرقت اطلاعات و از بین رفتن اعتماد کاربران گردید. 

بنا بر پیش‌بینی‌ها در سال 2024 تهدیدات امنیتی علیه اطلاعات شخصی بیشتر خواهد شد. به همین دلیل ذخیره‌سازی ایمن داده‌ها یکی از بالاترین اولویت‌های شرکت‌ها خواهد بود تا از اطلاعات مشتریان مراقبت کنند و اعتماد آنان را حفظ نمایند. با توجه به افزایش تهدیدات امنیتی در آینده، شرکت‌ها باید راهکارهایی مانند رمزنگاری قوی‌تر داده‌ها و تقویت سامانه‌های محافظتی خود را اتخاذ نمایند تا امنیت اطلاعات مشتریان را تضمین کنند.

بازاریابی اینفلوئنسر

بازاریابی با استفاده از بلاگرها و اینفلوئنسرها روند رو به رشدی دارد. شرکت‌ها بیش از پیش به نقش بلاگرها و شخصیت‌های تاثیرگذار در تبلیغ محصولات و خدماتشان اعتماد کرده و از ابزارهای بازاریابی وایرال برای افزایش فروش استفاده می کنند. افرادی که بلاگر نیستند اما دارای تعداد قابل توجهی طرفدار هستند، توانایی تاثیرگذاری بیشتری در بازاریابی دارند. 

انواع بازاریابی دیجیتال

تصویر(3)

محتوای ویدئویی

انتخاب سبک ویدیوهای کوتاه و عمودی که به راحتی از طریق تلفن همراه قابل مشاهده هستند، رو به افزایش است. بنابراین پلتفرم‌هایی مانند یوتیوب، اینستاگرام و تلگرام قابلیت‌های جدیدی برای ارائه و تماشای ویدیوهای کوتاه عمودی معرفی کرده‌اند تا بتوانند بهتر به نیازهای کاربران خود در حوزه محتوای ویدیویی پاسخ دهند.

جمع بندی

بازاریابی دیجیتال در سال 2024، بیشتر بر فعالیت انسان متمرکز شده است. فناوری‌های پیشرفته برای شخصی‌سازی بهتر، افزایش تعامل و ارائه تجربه‌ای جذاب‌تر به کاربران ایجاد خواهند شد. برندها تلاش می‌کنند تا با درک بهتر نیازهای مشتریان، روابط مبتنی بر اعتماد با آنها برقرار نمایند.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *