راهکارهای افزایش بک لینک با استفاده از تولید محتوا
مقالات تخصصی IT و هاستینگ

راهکارهای افزایش بک لینک با استفاده از تولید محتوا

راهکارهای متعددی از جمله ارسال ایمیل و اجرای تبلیغات وجود دارد که در صورت اجرای درست می توانند منجر به جذب مشتری و در نهایت یک تجربه خرید رضایت بخش شوند. اما علاوه بر تلاش برای جذب مشتری به وسیله تبلیغات و کمپین بازاریابی، باید به کمک افزایش بک لینک با استفاده از تولید محتوا، کاربران را به سایت خود هدایت کنید.

سایت هایی که به طور مداوم محتوای مناسب برای مخاطبان خود منتشر می کنند، در جستجوی گوگل رتبه بالایی دارند. وقتی این سایت‌ها به محتوای شما لینک می‌دهند، مانند این است که شما را به‌ عنوان یک متخصص، تأیید می‌کنند. هرچه لینک های بیشتری از سایت های با رتبه بالا دریافت کنید، محتوای شما در جستجو، رتبه بالاتری خواهد داشت و افراد بیشتری را به وب سایت خود جذب خواهید نمود.

برای آشنایی با دریافت بک لینک (پیوند ورودی) از طریق شناسایی لینک های 404 و آشنایی با بهترین ابزار های جست و جوگر، می توانید مقاله های زیر را مطالعه کنید:

دریافت بک لینک از طریق شناسایی لینک های شکسته

7 ابزار برتر برای جستجو بک لینک

در این مقاله روی 9 روش به منظور افزایش بک لینک با استفاده از تولید محتوای محبوب تمرکز شده و تعداد بک لینک های دریافتی هر پست و کلمات کلیدی استفاده شده، نوع سایت‌هایی که بک لینک‌ها در آن‌ها ارائه شده اند و اعتبار دامنه سایت‌های ارجاع‌دهنده، مورد بررسی قرار گرفته است. 

به منظور افزایش بک لینک با استفاده از تولید محتوا، می توانید از این مطالب استفاده نموده تا لینک های بیشتری دریافت نمایید. در ادامه این 9 روش بررسی خواهند شد.

روش های موثر جهت افزایش بک لینک با استفاده از تولید محتوا

تصویر(1)

1. پست هایی که در ارتباط با "چگونگی انجام کار" می باشند

این نوع پست ها از محبوب‌ترین انواع محتوا بوده و به خوانندگان مراحل موردنظر را گام به گام آموزش می‌دهند. این نوع مقاله ها به دلیل اینکه در مورد موضوعات مهم و کاربردی، همچنین چگونگی انجام کار توضیحاتی ارائه می نمایند، می توان به راحتی مقالات مرتبط زیادی پیرامون محتوای آنها پیدا نمود که برای افزایش بک لینک با استفاده از تولید محتوا بسیار مناسب هستند. اما استفاده از URL مناسب نیز در این امر بسیار مهم می باشد.

در تصویر زیر ابتدا URL پست مورد نظر بدون نظم بوده است:

نحوه قرار دادن بک لینک در سایت و افزایش بک لینک با استفاده از تولید محتوا

تصویر(2)

که با ایجاد تغییرات به شکل منظم تر در آمده و باعث دریافت بک لینک بیشتر نیز خواهد شد:

تاثیر بک لینک بر سئو و افزایش بک لینک با استفاده از تولید محتوای کاربردی

تصویر(3)

ساختار URL، یکی از بهترین روش های بهبود سئو با دو مزیت بزرگ است:

  1. بازدیدکنندگان سایت می‌دانند که باید در انتظار چه چیزی باشند و احتمال بیشتری برای کلیک کردن، خواندن و لینک دادن وجود دارد.
  2.  استفاده از کلمات کلیدی در URL ها، به برقراری ارتباط کمک می کند. الگوریتم رتبه بندی گوگل صفحات مرتبط را در رتبه های بالاتری قرار می دهد.

با قرار دادن طیف وسیع تری از بک لینک ها، مخاطبان مختلفی را نیز می توانید جذب نمایید و نرخ ورود کاربران خود را افزایش دهید.

نحوه افزایش بک لینک با استفاده از تولید محتوا در مورد "چگونگی انجام کار"

در مورد موضوعاتی بنویسید که بتوان آنها را به بخش های کوچکتری تقسیم کرد. نکات اصلی را پیدا نموده و سپس توضیح دهید که هر کدام چگونه فعالیت می کنند. به منظور افزایش بک لینک با استفاده از تولید محتوا، مثال ها و تصاویری را به مقاله اضافه کنید. سوالات متداول یا الگوی مورد استفاده کاربران، در مورد چگونگی انجام کار را در مقاله بگنجانید. با انجام این مراحل پست شما ارزشمندتر می شود. بنابراین مقاله مورد نظر برای سایت های دیگر جذاب شده و پیشنهادات زیادی مبنی بر ارائه بک لینک برای آن مقاله دریافت خواهید کرد. 

به طول پست‌های "چگونگی انجام کار" دقت نمایید. تحقیقات نشان می‌دهد که پست‌های طولانی‌تر (۱۰۰۰ کلمه یا بیشتر) نسبت به پست‌های کوتاه‌تر رتبه بالاتری دارند. در واقع، پست های بین 2250 تا 2500 کلمه در جستجوی ارگانیک، رتبه بالایی کسب می کنند. بنابراین برای افزایش شانس دیده شدن و دریافت لینک از سایر سایت ها، حداقل 2000 کلمه بنویسید.

2. پست های مرتبط با "راهنما و کتاب های الکترونیکی"

راهنماها و کتاب‌های الکترونیک حاوی محتوای طولانی هستند که به یک موضوع می‌پردازند و از سایت‌های دیگری که موضوعات مشابهی را پوشش می‌دهند، بک لینک جذب می‌کنند. اینگونه سایت‌ها به منابعی پیوند داده می شوند که با جزئیات بیشتر، محتوای مورد بحث را، شرح می دهند.

نحوه افزایش بک لینک با استفاده از تولید محتوای "راهنما و کتاب های الکترونیکی"

برای یافتن موضوعاتی که پتانسیل تبدیل شدن به یک راهنما یا کتاب الکترونیکی را دارند، در نتایج جستجوی صفحه اول گوگل بررسی کنید که در چه قسمت هایی نقص وجود دارد و نیاز به تولید محتوا حس می شود. محتوایی تولید کنید که چند ایده را با هم ادغام کند تا کاربران برای یافتن آنچه نیاز دارند مجبور نباشند از صفحه ای به صفحه دیگر بروند.

3. پست های مرتبط با "عقیده و نظریه"

پست های نظریه، دیدگاه های متنوع یا بحث برانگیزی در مورد یک موضوع مهم هستند. چه سایت های دیگر با این نظریه موافق باشند و چه نباشند، امکان دارد بخواهند به مقاله شما لینک داده تا به سوالات یا نگرانی های مخاطبان خود پاسخ دهند. همچنین ممکن است دیدگاه خود را در مورد این موضوع بنویسند و در ادامه، لینک پست شما درج کنند.

نحوه افزایش بک لینک با استفاده از تولید محتوا در مورد "عقیده و نظریه"

پست نظریه با ارائه آمار و حقایق برای اثبات حرف نویسنده همراه است. لذا در این نوع پست ها که همراه با ارائه آمار می باشد انتظار می رود نویسنده با ارائه مدارک و آمار موثق، دلیل محکمی برای اثبات نظریه خود داشته باشد.

4. پست هایی که مبتنی بر "مصاحبه" هستند

پست‌های مبتنی بر مصاحبه، نظر کارشناسان متخصص در حوزه مربوطه را به اشتراک می‌گذارند تا بتوان موضوعات را به‌طور کامل بررسی کرد. پست‌های مصاحبه، بک لینک‌ها را جذب می‌کنند زیرا اعتبار وبلاگ شما را با قابل اعتماد جلوه دادن آن برای سایت‌های دیگر، افزایش می‌دهند.

اهمیت بک لینک در سئو و نحوه افزایش بک لینک با استفاده از تولید محتوا

تصویر(4)

نحوه افزایش بک لینک با استفاده از تولید محتوای "مصاحبه ای"

به سایت‌هایی که دارای اعتبار دامنه بالاتری هستند، اجازه انتشار تمام یا بخش‌هایی از پست مبتنی بر مصاحبه خود را بدهید. اگر سایت های دیگر اقدام به بازنشر محتوای شما نمودند از آنها بخواهید از تگ های ارتباطی rel=canonical استفاده کنند تا محتوای شما برای رسیدن به رتبه یک گوگل، با خودش به رقابت نپردازد.

در این صورت گوگل می تواند تفاوت بین نسخه اصلی و کپی را تشخیص دهد. در این وضعیت پست شما در جستجو رتبه بالاتری خواهد داشت، بنابراین بک لینک های جدید به جای اشاره به لینک کپی به لینک اصلی اشاره خواهند نمود.

5. پست هایی که مبتنی بر "پژوهش" هستند

پست‌های تحقیقاتی که از داده‌های به دست آمده توسط فرد نویسنده یا افراد دیگر استفاده می‌کنند منحصربه‌فرد هستند. این نوع مطالب، آموزنده و حاوی اطلاعات مفید می باشند. بنابراین اعتبار سایت شما را افزایش می دهند که به افزایش بک لینک با استفاده از تولید محتوا، کمک می کند. پست های تحقیقاتی، به دلیل گستردگی موضوعات، فرصت های متعددی به سایت های دیگر جهت لینک دادن می دهند. 

نحوه دریافت بک لینک با استفاده از پست های "تحقیقاتی و پژوهشی"

برای نوشتن گزارشی که سایت‌های دیگر تمایل داشته باشند به آن لینک دهند، یک راه‌حل دقیق و با جزییات، برای پاسخ به  نیاز مخاطب خود ایجاد کنید. در گزارش خود از دسته بندی یا بخش های مختلف استفاده نمایید تا برای کاربران و خوانندگان، جست و جوی قسمت مورد نظر آسان باشد. هرچه یافتن محتوا برای کاربران آسان تر باشد، شانس بیشتری برای لینک دادن به تحقیقات شما و جذب ترافیک خواهید داشت.

6. پست هایی که نیاز به ورودی دارند

پست‌های دارای ورودی، مطالب با ارزشی مانند مقاله‌ها، گزارش‌ها، کتاب‌های الکترونیکی و مطالعات خاصی هستند که از خوانندگان می‌خواهند داده‌هایی (مانند آدرس ایمیل و اطلاعات پرداخت خود) را برای دسترسی به مطالب ارائه نمایند. این نوع پست‌ها، به علت نوع محتوا، بک لینک جذب می کنند و برای جذب افراد به روانشناسی انسان متکی هستند: «مردم برای چیزهایی ارزش قائل اند که برای به دست آوردن آنها باید بیشتر تلاش کنند.»

برای مثال، یک گزارش صنعتی امکان دارد نسبت به برخی مقالات، معتبر تر به نظر برسد. در اغلب موارد، خلاصه یا چند خط از مقاله برای ایندکس شدن مطالب در گوگل و متقاعد نمودن وبمستر های دیگر جهت استفاده از لینک شما، کفایت می کند.

نحوه افزایش بک لینک با استفاده از تولید محتوای دارای ورودی

در بحث محتوای ورودی، دریافت بک لینک مقداری سخت‌تر از انواع دیگر محتواها می باشد. برخی از خوانندگان فقط می خواهند یک پست را بخوانند و تمایلی برای ارائه آدرس ایمیل خود یا خرید اشتراک ندارند، بنابراین سایت را ترک می کنند. در حالی که بک لینک ها برای افزایش بازدیدکنندگان استفاده می شوند، نرخ پرش بالا باعث کاهش تعداد بازدید خواهد شد.

کلید استفاده از محتوای دارای ورودی برای دریافت بک لینک این است که محتوای مناسب را در زمان مناسب به مشتری ارائه کنید. کاربرانی وجود دارند که در زمان خاصی آماده خرید می باشند و تمایل بیشتری به اشتراک گذاری اطلاعات خود دارند.

7. پست های "اینفوگرافیک"

اینفوگرافیک یک محتوا، صرفا تصویری است که اطلاعات مورد نیاز سایت‌های دیگر را برای دریافت لینک، خلاصه می‌کند. اینفوگرافیک ها بک لینک ها را جذب می کنند زیرا ساده و قابل پیگیری هستند. 65٪ از مردم از طریق مطالب بصری بهتر یاد می گیرند و مطالب بیشتر در ذهن و حافظه تصویری آنان باقی خواهد ماند و از آن استقبال می کنند. در تصویر زیر سه نمونه اینفوگرافیک را می توانید مشاهده نمایید.

نحوه افزایش بک لینک با استفاده از تولید محتوای اینفوگرافیک

تصویر(5)

اینفوگرافیک های طراحی شده حرفه ای، از نظر بصری جذاب هستند و درک داده ها را آسان می کنند. استفاده از اینفوگرافیک مخصوصاً زمانی که شما داده‌های زیادی را به اشتراک می‌گذارید بسیار کاربردی است زیرا در صورت عدم بکارگیری اینفوگرافیک ممکن است بخشی از داده ها را فراموش کرده و در ارائه خود بیان ندارید.

از تصویر برای بیان  نمودن نظر خود استفاده کنید. اگر می خواهید به تنهایی یک اینفوگرافیک بسازید، عناصر تاثیرگذار برای جذب لینک را در ذهن داشته باشید.

نحوه افزایش بک لینک با استفاده از تولید محتوای "اینفوگرافیک"

برای این نوع محتوا، نیاز است از متن استفاده نمایید و در کنار آن از اینفوگرافیک نیز بهره ببرید. زیرا در صورتی که اینفوگرافیک شما چشم نواز بوده ولی متنی جهت توضیح آن وجود نداشته باشد، کاربران نمی توانند پست شما را پیدا کنند و در نهایت بک لینک دریافت نخواهید کرد. همچنین گوگل نمی تواند صفحات صرفا تصویری را رتبه بندی کند زیرا هیچ راهی برای تشخیص اینکه تصویر متعلق به چه صفحه ای یا چه داده ای است وجود ندارد. 

همچنین مطمئن شوید که از کلمات کلیدی در متن استفاده شود تا گوگل بتواند صفحه را پیدا و ایندکس کند.

8. پست های "جمع بندی" (گردآوری شده)

مخاطبان، پست های لیستی یا جمع بندی را دوست دارند زیرا این نوع پست ها یک لیست کلی از منابع مورد بحث ارائه می دهند. پست فهرستی به طور طبیعی بک لینک دریافت می کند زیرا این نوع محتوا مملو از آمار، نکات و منابع است.

نحوه دریافت بک لینک با استفاده از پست های "جمع بندی"

از تکنیک آسمان خراش برای ایجاد محتوایی 5 تا 10 برابر بهتر برای سئو استفاده نمایید. برای رسیدن به این هدف می توانید از نتایج صفحه اول گوگل استفاده کنید تا در صفحات نخست ظاهر شوید و بک لینک بیشتری جذب نمایید. اگر پستی پیدا کردید که 10 ابزار برتر را فهرست می کند، شما باید پستی با 20 ابزار برتر ایجاد کرده و منتشر کنید.

- تکنیک آسمان خراش:

یک تکنیک لینک سازی است که به عنوان راهی برای دریافت لینک های با کیفیت ارائه شده است و در آن به شما آموزش داده می شود تا محتوای خود را در سه مرحله تولید نمایید:

1.محتوای محبوبی را پیدا کنید که از سایت های دیگر به آن لینک شده است.

2.محتوای بهتری در مورد همان موضوع ایجاد و آن را در سایت خود منتشر کنید.

3.محتوای خود را برای افراد مناسب تبلیغ نموده و آنها را از وجود آن مطلع نمایید.

9. پست های خبری

پست‌های خبری، موضوعات داغ و بروز شرکت ها و صنایع را مستقیماً از منبع اصلی منتشر می‌کنند. این نوع محتوا به افزایش بک لینک با استفاده از تولید محتوا کمک می‌کند زیرا پست‌های خبری شامل مسائل روز هستند. برای مثال، یک شرکت ممکن است بیانیه مطبوعاتی برای معرفی یک محصول یا ویژگی جدید منتشر کند یا شرکت دیگری تغییر رویه در صنعت خود را اعلام نماید که  تاثیراتی از قبیل کیفیت، قیمت و … ملموس خواهد بود.

جذب بک لینک به پست های خبری سخت تر خواهد بود زیرا محتوا در اصطلاح خبری همیشه سبز نیست. محتوای سبز در اصطلاح خبرنگاری به محتوایی گفته می شود که در زمان مورد نظر کاربرد دارد. این بدان معنا بوده که موضوع مطرح شده در مقاله، ممکن است سال آینده ارتباط موضوعی نداشته باشد. به طور مثال قوانین وضع شده در دوران کرونا بعد از درمان این بیماری دیگر موضوعیت ندارند و به اصطلاح دیگر سبز نخواهند بود. در ابتدا احتمالاً از سایت های خاص لینک دریافت خواهید کرد اما لینک ها به زودی حذف خواهند شد.

نحوه افزایش بک لینک با استفاده از تولید محتوای "خبری"

حتی اگر پست های خبری برای همیشه مرتبط نباشند، می توانید به کمک آنها در کوتاه مدت بک لینک ها را افزایش دهید. سایت‌های مهم را جستجو کنید و سعی نماییدبا مدیران آنها مصاحبه کنید. از آنها بخواهید تا مسائل و اخبار اخیر شرکت خود را با شما به اشتراک بگذارند. اگر مصاحبه منتشر شده صوتی یا تصویری است، می توانید متنی در صفحه قرار داده و لینکی به وب سایت خود اضافه نمایید.

یافته ها در مورد این نوع مطالب چه می گوید؟

بر اساس آنچه در این مقاله بررسی شد، محتوای تولید شده باید ارزشمند باشد و انتظارات خوانندگان را برآورده کند. محتوایی که این موارد را شامل شود، در رتبه بالاتری قرار می گیرد و به طور خودکار به افزایش بک لینک با استفاده از تولید محتوا کمک خواهد کرد. 

پست‌های فهرست، پست‌های چگونگی انجام کار و اینفوگرافیک، بهترین نوع محتوا برای جذب تعداد زیادی بک لینک هستند. این نوع پست ها بیشترین اطلاعات را ارائه داده و به سایت های دیگر فرصت های زیادی برای لینک دادن می دهند. تحقیقات نشان داده که چندین سایت حتی زمانی که خود با موضوعات مختلف سروکار دارند به قسمت هایی از محتوای سایت های دیگر لینک می‌دهند. نکات ذکر شده در این مقاله را در وبلاگ خود بررسی نمایید و تعداد بک لینک های دریافت شده را بسنجید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *