ایده نمونه درخواست کاربردی از ChatGPT
مقالات تخصصی IT و هاستینگ

54 نمونه درخواست کاربردی از ChatGPT برای بهبود وبلاگ و استراتژی بازاریابی

آیا به دنبال دریافت ایده از ChatGPT برای بهبود وبلاگ و استراتژی بازاریابی هستید؟ اعلان‌های ChatGPT یا prompts، دستورالعمل هایی هستند که در ChatGPT AI برای سرعت بخشیدن به روند کاری خود تایپ می‌کنید. شما می‌توانید از ChatGPT برای تهیه پیش نویس پست‌های رسانه‌های اجتماعی، ارائه ایده‌های تولید محتوا برای بلاگ و موارد دیگر استفاده نمایید. کلید به دست آوردن بهترین نتایج از طریق هوش مصنوعی این است که درخواست‌های خود را بهتر و دقیق‌تر کنید.

در این مقاله، بهترین ایده‌ها جهت ارسال درخواست کاربردی از ChatGPT برای وبلاگ نویسان، بازاریابان و رسانه‌های اجتماعی معرفی می‌شود تا بتوانید نتایج بازاریابی خود را بهبود ببخشید.

ChatGPT Prompt چیست؟

ChatGPT Prompt نقطه شروع مکالمه در قالب یک سوال یا دستورالعمل است که به مدل زبان هوش مصنوعی مانند ChatGPT ارائه می‌شود. ChatGPT یک نرم افزار مبتنی بر هوش مصنوعی است که از فناوری یادگیری ماشین به نام "پردازش زبان طبیعی" استفاده می‌کند. برای مشاهده عملکرد آن، باید با مراجعه به وب سایت OpenAI در ChatGPT ثبت نام کنید.

درخواست کاربردی از ChatGPT و استفاده از این تکنولوژی روز دنیا

تصویر(1)

پس از آن، یک چت روم ساده مشاهده خواهید کرد (تصویر2). در کادر پایین، می‌توانید درخواست خود را به زبان ساده وارد کنید. به عنوان مثال، «یک سرور خوب چه ویژگی هایی دارد؟» و دکمه ارسال را فشار دهید. سپس هوش مصنوعی ChatGPT، سوال شما را به زبانی ساده پاسخ می‌دهد. طول و سبک پاسخ ممکن است بر اساس درخواستی که ارسال کرده اید، متفاوت باشد.

نمونه یک درخواست کاربردی از ChatGPT

تصویر(2)

نوشتن درخواست کاربردی از ChatGPT، به هوش مصنوعی اجازه می‌دهد تا رویکرد خود را محدود کرده و جزئیات بیشتری را در اختیار شما قرار دهد. اگر می‌خواهید یک وبلاگ راه‌اندازی کنید، ChatGPT می‌تواند به شما در یافتن ایده‌ برای مقاله، طرح کلی مقاله، پیش‌نویس‌ها، بهینه‌سازی SEO، ویراستاری، تحقیق و موارد دیگر کمک کند. بسیاری از وبلاگ نویسان و بازاریابان، در حال بررسی فرصت‌هایی برای تولید ایده‌های محتوا با استفاده از هوش مصنوعی هستند. با یادگیری چند ترفند برای نوشتن prompt‌، می‌توانید این روند را تسریع کرده و از حداکثر مزایای ChatGPT AI برای بهبود روال کاری خود بهره ببرید.

توجه: ChatGPT و سایر برنامه‌های هوش مصنوعی معمولاً قادر به ایجاد محتوایی نیستند که به سادگی و بدون هیچ گونه ویرایش انسانی قابل استفاده و انتشار باشند. هنگامی که از ابزار هوش مصنوعی برای تولید محتوا استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که محتوای تولید شده از نظر علمی و نگارشی صحیح باشد.

چگونه یک درخواست کاربردی از ChatGPT بنویسید؟

ChatGPT از پردازش زبان طبیعی استفاده می‌کند و به همین دلیل می‌توانید درخواست‌های خود را به سبک مکالمه ساده بنویسید. برای مثال، به جای تایپ یک جمله کوتاه، می‌توانید به GPT در مورد نحوه پاسخگویی، محدودیت‌های طول محتوا، ارائه مثال و موارد دیگر آموزش دهید.

به جای اینکه بپرسید «بازاریابی چیست؟» بهتر است از جمله زیر استفاده نمایید:

"یک مقاله در مورد بازاریابی برای مبتدیان، در قالب 1-3-1 بنویسید. بر نقش رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی موتورهای جستجو تاکید نمایید و کاربران را متقاعد کنید که تصویری مثبت از بازاریابی موتورهای جستجو داشته باشند."

نکته: 1-3-1 یک نوع فرمت نوشتن مقاله می‌باشد.

درخواست کاربردی از ChatGPT برای نوشتن یک مقاله

تصویر(3)

در حالی که نوشتن دستورات تحت زبان طبیعی ممکن است بسیار ساده به نظر برسد اما بسیاری از مبتدیان هنوز مطمئن نباشند که باید از کجا شروع کنند.

استفاده از افزونه AIPRM برای ایجاد prompt‌ های ChatGPT

ساده ترین راه برای ایجاد یک درخواست کاربردی از ChatGPT استفاده از AIPRM برای ChatGPT است. AIPRM یک افزونه برای مرورگر گوگل کروم می‌باشد که لیستی از دستورات ChatGPT برای سئو، وبلاگ نویسی، ایجاد محتوا و بازاریابی را در اختیار شما قرار می‌دهد. به صفحه AIPRM برای ChatGPT در فروشگاه Chrome مراجعه کنید و سپس روی دکمه "افزودن به Chrome" کلیک نمایید.

استفاده از افزونه برای درخواست کاربردی از ChatGPT

تصویر(4)

هنگامی که افزونه در مرورگر فعال شد، به وب سایت ChatGPT منتقل خواهید شد. اگر به صورت خودکار منتقل نشدید، می‌توانید روی دکمه افزونه‌ها در منوی مرورگر و سپس "ALARM for ChatGPT" کلیک کنید تا در یک تب جدید راه اندازی شود.

نصب افزونه برای درخواست کاربردی از ChatGPT

تصویر(5)

شما باید به حساب OpenAI خود وارد شوید. پس از آن، لیست دستورات ChatGPT را مشاهده خواهید کرد. می‌توانید درخواست‌ها را بر اساس موضوع و فعالیت خود مرور و مرتب کنید، یا از نوار ابزار بالا، درخواست‌های خاصی را جستجو نمایید. برای استفاده از یک دستور، کافی است روی آن کلیک کرده تا در نوار ابزار prompt ظاهر شود. به عنوان مثال، طبق تصویر زیر چت بات از کاربر درخواست کرده است که یک عنوان برای مقاله انتخاب کند. همچنین می‌توانید زبان، استایل و لحن را برای پاسخ خود انتخاب کنید.

چگونگی ایجاد درخواست کاربردی از ChatGPT با افزونه 

تصویر(6)

پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز، دکمه enter را فشار دهید و سپس ChatGPT به درخواست شما پاسخ خواهد داد. می‌توانید مجددا درخواست یک پاسخ جدید کنید یا با افزودن دستورالعمل‌های جدید، از ChatGPT بخواهید آن را اصلاح یا گسترش دهد. در ابتدا نمی توانید درخواستی را که AIRPM استفاده می‌کند، مشاهده نمایید. با این حال، از طریق ابزار سمت چپ می‌توانید درخواست‌ها را مشاهده کنید.

با درخواست کاربردی از ChatGPT جواب ها متفاوت خواهد بود.

تصویر(7)

بهترین ایده‌های ChatGPT برای وبلاگ نویسان و بازاریابان

به دلیل حجم بسیار زیاد ایده‌ در افزونه AIPRM، ممکن است یافتن یک ایده مناسب برای کاربر کمی سخت باشد. در ادامه بهترین و مفیدترین ایده‌های ChatGPT برای وبلاگ، سئو و بازاریابی معرفی خواهد شد.

درخواست کاربردی از ChatGPT برای وبلاگ نویسی

1. یک تقویم محتوای یک ماهه با کلمات کلیدی خاص ایجاد کنید.

برای من یک تقویم یک ماهه با کلمات کلیدی زیر بسازید [کلید واژه‌ها را اینجا وارد کنید]. هر هفته [تعداد مقالات] مقاله را اضافه نمایید و از عناوین سئو شده برای هر مقاله استفاده کنید.

2. ایده‌های پست وبلاگ ایجاد کنید

«لیستی از حداقل 10 ایده پست وبلاگ در موضوعات زیر ایجاد کنید: [موضوعات جدا شده با کاما را وارد نمایید]. برای هر پست عنوان مناسب سئو را پیشنهاد دهید و از لحن احساسی و متقاعده کننده در عنوان پست استفاده کنید.

3. عنوان SEO و توضیحات متا را برای یک پست وبلاگ ایجاد کنید

حداقل 5 عنوان و توضیحات متا برای پست وبلاگ زیر پیشنهاد کنید [متن پست وبلاگ خود را اینجا وارد نمایید]. از لحن متقاعده کننده و جذاب استفاده کنید.

4. پیشنهاد برچسب برای یک پست وبلاگ

حداقل 5 برچسب برای مطلب زیر پیشنهاد نمایید [متن پست وبلاگ خود را اینجا وارد کنید].

5. کلمات کلیدی طولانی (long-tail) مرتبط را برای یک پست وبلاگ ایجاد کنید

از شما می‌خواهم فهرستی از کلمات کلیدی طولانی که به پست وبلاگ زیر مرتبط هستند ایجاد کنید.

[متن پست وبلاگ را اینجا وارد نمایید]

درخواست کاربردی از ChatGPT برای بلاگ و توسعه آن 

تصویر(8)

6. طرح کلی برای مقاله ایجاد کنید

یک طرح کلی برای مقاله با موضوع زیر بنویسید.

[عنوان موضوع یا پست وبلاگ را در اینجا وارد کنید]

7. مقاله ای در مورد یک موضوع خاص بنویسید

یک درخواست کاربردی از ChatGPT می تواند به این شکل باشد که یک مقاله در مورد موضوع [موضوع را اینجا وارد کنید] بنویسید. طول مقاله باید حداقل [تعداد کلمات] کلمه باشد. از لحنی متقاعدکننده استفاده نمایید و وانمود کنید که در این موضوع متخصص هستید.

8. برای یک کلمه کلیدی خاص از یک رقیب پیشی بگیرید

مقاله ای بر اساس موضوعات مطرح شده در مقاله [URL رقیب را اینجا وارد کنید] بنویسید. با افزودن جزئیاتی که در مقاله رقیب به آن پرداخته نشده است، مقاله را از منبع ارائه شده جامع تر کنید. به متداول ترین سوالات مطرح شده در مورد موضوع، در انتهای مقاله پاسخ دهید.

9. یک پست انگیزشی برای بلاگ بنویسید

از شما می‌خواهم که یک پست انگیزشی درباره غلبه بر [ترس/شکست/چالش‌ها] بنویسید.

10. ایده‌های CTA ایجاد کنید

از شما می‌خواهم که 5 ایده موثر برای دکمه CTA بر اساس محتوای آدرس [آدرس وب سایت یا صفحه فرود شما در اینجا قرار می‌گیرد] معرفی کنید.

11. طرح کلی مزایا و معایب برای یک موضوع ایجاد کنید

یک درخواست کاربردی از ChatGPT می تواند در مورد مزایا و معایب باشد. این درخواست را به شکل زیر بنویسید:

برای نگارش مقاله در مورد مزایا و معایب [موضوع خود را وارد نمایید] بنویسید.

درخواست کاربردی از ChatGPT  برای نگارش موضوعات مختلف مقاله

تصویر(9)

12. برای یک پست بلاگ از نوع مصاحبه، سوالاتی بنویسید

سوالات مصاحبه با [نام مهمان] برای یک پست وبلاگ که در [حرفه یا حوزه تخصصی مهمان] متخصص است بنویسید.

13. یک متن را اصلاح کنید و آن را برای کلمه کلیدی کانونی (focus keyword) بهینه نمایید

از شما می‌خواهم که به عنوان ویرایشگر سئو و کپی رایتر عمل کنید. من به شما نیاز دارم که متن زیر را تصحیح و تجزیه و تحلیل کرده و آن را برای کلمه کلیدی کانونی بهینه نمایید. همچنین از شما می‌خواهم که اشتباهات گرامری را که در مقاله پیدا می‌کنید اصلاح نمایید. از من بخواهید متن مقاله و کلیدواژه کانونی را در اختیار شما قرار دهم.

14. از یک پست وبلاگ برای محتوای رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید

از شما می‌خواهم که به‌عنوان یک اینفلوئنسر در رسانه‌های اجتماعی عمل کنید. متن یا URL یک مقاله را در اختیارتان قرار می‌دهم. شما باید آن را خلاصه نمایید و برای پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی محتوا ایجاد کنید. از من بخواهید متن یا URL مقاله را در اختیار شما قرار دهم.

15. فهرستی از ابزارهایی که باید در یک پست وبلاگ ذکر شود ایجاد کنید

فهرستی از محبوب‌ترین ابزارهای مورد استفاده توسط متخصصان [حوزه مورد علاقه] با مزایا و معایب هر ابزار ایجاد کنید.

16. برای پست وبلاگ یک نتیجه گیری بنویسید

می‌خواهم وانمود کنید که متخصص موضوع هستید و یک نتیجه متقاعدکننده برای پست وبلاگ زیر بنویسید.

 [متن پست وبلاگ شما در اینجا قرار می‌گیرد]

17. بهترین روش‌ها را برای استفاده از یک ابزار ارائه کنید

وانمود کنید یک متخصص هستید و مقاله ای در مورد بهترین روش هایی که باید در هنگام استفاده از ابزارها بکار ببرید، بنویسید.

[ابزار یا موضوع موردنظر را در اینجا ذکر کنید]

درخواست کاربردی از ChatGPT برای ارائه ابزار مناسب برای هر کاری 

تصویر(10)

18. یک پست مقایسه ای برای وبلاگ بنویسید

وانمود کنید که متخصص در موضوع ذکر شده هستید و [مورد 1] در مقابل [مورد 2] را با مزایا و معایب مقایسه نمایید. نشان دهید [مورد 1] بهتر از [مورد 2] است و خواننده را متقاعد کنید که نسبت به [مورد 1] احساس مثبتی داشته باشد.

19. پرسونای کاربران را ایجاد نمایید تا درباره مخاطب هدف بیشتر بدانید

یک پرسانو برای کاربران در قالب یک پست وبلاگ با عنوان [عنوان پست وبلاگ را بنویسید] ایجاد نمایید.

20. محتوای خود را بازنویسی کنید تا خلاقانه تر به نظر برسد

محتوای زیر را برای خلاقیت بیشتر تجزیه و تحلیل کرده و بهبود دهید. از لحن [انتخاب لحن] استفاده کنید و به سبک معمولی و محاوره ای بنویسید.

[محتوای خود را وارد نمایید]

درخواست‌های رسانه‌های اجتماعی برای ChatGPT

در شبکه های مجازی می توانید از هوش مصنوعی بهره ببرید که در ادامه چند درخواست کاربردی از ChatGPT را در این زمینه مشاهده می نمایید.

21. برای پست‌ها، reels و ویدیوهای اینستاگرام زیرنویس ایجاد کنید

با استفاده از چند جمله، برای پست مربوط به [توضیحات مربوط به پست اینستاگرام خود را وارد کنید] توضیح یا کپشن بنویسید. زیرنویس را با یک جمله جذاب شروع نمایید و جمله اول را سوالی نکنید. در هر جمله، ایموجی‌ها را استفاده کرده و بعد از دو جمله یک پاراگراف اضافه نمایید تا خواناتر شود. محبوب ترین هشتگ‌های مربوط به پست را اضافه کنید.

22. یک پست اینستاگرامی درباره یک محصول یا خدمات بنویسید

با استفاده از چند جمله، یک پست اینستاگرامی بنویسید که [محصول/خدمات] را تبلیغ کند. پست را با یک جمله جذاب شروع و با جمله ای شامل CTA برای بررسی لینک در bio پایان دهید. از ایموجی‌ها استفاده کرده و هشتگ‌های مرتبط را در پایین اضافه کنید.

درخواست کاربردی از ChatGPT  برای ایجاد پست اینستاگرامی مناسب

تصویر(11)

23. ایده‌های carousel اینستاگرام را با توضیحات اسلاید ایجاد کنید

یک نمونه برای موضوع carousel اینستاگرام بنویسید. همچنین عنوان هر اسلاید را به صورت جداگانه وارد نمایید. برای هر اسلاید تصاویری به من بدهید که همه عناوین [موضوع carousel اینستاگرام را وارد کنید] را توضیح می‌دهد. بعد از نوشتن اسلایدهای carousel، توضیحات یا کپشن پست اینستاگرام را فقط در چند جمله برای من بنویسید. جملات جدید را در خط جدیدی وارد نمایید تا متن خواناتر باشد. ایموجی‌ها و بهترین هشتگ‌های اینستاگرام را برای آن پست قرار دهید. اولین جمله کپشن باید برای خوانندگان جذاب باشد.

24. برای توییتر بیوگرافی بنویسید

از شما می‌خواهم که یک بیوگرافی جالب برای توییتر در مورد [تخصص و صنعت/حرفه برند شما] بنویسید.

25. ایده‌های خود را برای تصویر هدر توییتر ارائه دهید

حداقل 5 ایده جهت ایجاد تصویر هدر توییتر برای [حرفه/صنعت] به من بدهید.

26. توییت هایی را برای یک حرفه، جایگاه یا تجارت خاص ایجاد کنید

از شما می‌خواهم که به‌عنوان یک مدیر رسانه‌های اجتماعی عمل کنید و حداقل 20 توییت برای [حرفه/تجارت یا صنعت] شامل هشتگ‌های محبوب در هر توییت، بنویسید.

27. یک رشته توییتر جذاب ایجاد کنید

« به دنبال ایده برای ایجاد رشته توییتی هستم که پربیننده شود و خدمات، محصول یا وبلاگ را به شیوه ای خلاقانه و جذاب نمایش دهد. هشتگ‌ها و ایموجی‌ها را در هر توییت بگنجانید.

درخواست کاربردی از ChatGPT  برای ایجاد پست در توییتر

تصویر(12)

28. یک استراتژی محتوا برای توییتر ایجاد کنید

به عنوان مدیر رسانه‌های اجتماعی برای تبلیغ [کسب و کار یا نام تجاری خود و آنچه انجام می‌دهید] عمل کنید. برای دو هفته آینده یک تقویم محتوای توییتر ایجاد نمایید. حداقل سه توییت در روز با در نظر گرفتن شخصیت مشتری مرتبط، ایجاد نمایید. هشتگ‌ها و ایموجی‌ها را در هر توییت قرار دهید. نمونه تقویم محتوای ایجاد شده برای توییتر توسط چت بات را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید:

درخواست کاربردی از ChatGPT  برای ایجاد محتوا 

تصویر(13)

29. توضیحات ویدیوی YouTube را ایجاد کنید

یک توضیح منحصر به فرد و جذاب برای یک ویدیوی YouTube با عنوان [عنوان ویدیوی خود را اینجا وارد نمایید] بنویسید. وانمود کنید که در این زمینه متخصص هستید و بهترین مشاوره خود را به صورت اول شخص ارائه نمایید. توضیح دهید که چرا اشتراک‌گذاری این ویدیو مفید است و کاربران از تماشای آن چه نتیجه‌ای خواهند گرفت.

30. یک اسکریپت ویدیوی YouTube کامل ایجاد کنید

یک اسکریپت ویدیویی جذاب و گیرا در YouTube ایجاد کنید که آموزنده باشد. من از شما می‌خواهم که یک عنوان متقاعدکننده ایجاد نمایید. یک توضیح در مورد ویدیو با تکرار کلمات کلیدی استفاده شده در عنوان بنویسید. کلمات کلیدی و برچسب‌های مرتبط را ذکر کنید.

31. ایده‌های thumbnail (تصاویر بند انگشتی) برای ویدیوی YouTube خود ایجاد کنید

حداقل 3 ایده برای ایجاد یک تصویر کوچک جالب و متقاعد کننده در مورد یک ویدیوی YouTube با استفاده از توضیحات زیر به من بدهید:

 [شرح ویدیوی خود را وارد کنید]

32. یک استراتژی برای محتوای YouTube با ایده‌های ویدیویی ایجاد کنید

از شما می‌خواهم که به‌عنوان مدیر رسانه‌های اجتماعی من در تبلیغ [نام تجاری خود و خدمات یا محصولاتی که ارائه می‌دهد نام ببرید] یک تقویم محتوایی برای کانال YouTube ما ارائه دهید. یک تقویم ماهانه از پست‌ها با حداقل یک ویدیو در هر هفته ارائه نمایید. ایده‌های ویدیویی را با توضیحات مفصل درباره آنچه که در ویدیو نمایش داده می‌شود، پیشنهاد دهید. کلمات کلیدی و هشتگ‌ها را برای هر ویدیو درج کنید.

درخواست کاربردی از ChatGPT برای ایجاد محتوای شبکه اجتماعی

تصویر(14)

33. یک تقویم محتوا برای لینکدین ایجاد کنید

از شما می‌خواهم که به عنوان مدیر رسانه‌های اجتماعی [کسب و کار، نام تجاری، حرفه و آنچه را که معمولاً در مورد آن می‌نویسید توضیح دهید] عمل کنید. من نیاز دارم تا یک تقویم محتوای یک ماهه با حداقل یک پست در هر روز ایجاد نمایید. پست را با هشتگ‌های مرتبط بنویسید و از ایموجی‌ها استفاده کنید. به طور خاص برای لینکدین پست بنویسید. مخاطبان هدف من [شرکت ها/حرفه‌های علاقه مند به محصول یا خدمات برند من] هستند.

34. یک متن برای بخش About در LinkedIn بنویسید

از شما می‌خواهم که به عنوان مدیر رسانه‌های اجتماعی [کسب و کار، نام تجاری، یا حرفه خود و آنچه را که معمولا در مورد آن پست می‌کنید توضیح دهید] عمل نمایید. حداقل 5 نمونه جالب برای بخش About در لینکدین به من بدهید.

35. برای عکس فیسبوک یک توضیح بنویسید

از شما می‌خواهم که به‌عنوان مدیر رسانه‌های اجتماعی عمل کنید و حداقل 5 زیرنویس برای یک عکس فیس‌بوک در مورد [توضیح دهید که عکس درباره چیست] بنویسید. از هشتگ‌ها و ایموجی‌ها در کپشن استفاده کنید.

36. یک Facebook Ad Copy بنویسید

از شما می‌خواهم که به‌عنوان یک ابزار حرفه‌ای با تجربه در نوشتن تبلیغات فیس‌بوک با نرخ تبدیل بالا عمل کنید. از شما می‌خواهم برای محصولات یا خدمات زیر یک نسخه تبلیغاتی فیس‌بوک بنویسید.

[نام برند، محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید را شرح دهید]

یک کپی تبلیغاتی بین 100 تا 150 کلمه با عنوانی جذاب، تولید کنید. از شما می‌خواهم در مورد مخاطبان هدف احتمالی تحقیق نمایید و نسخه تبلیغاتی را طوری بهینه کنید که برای آن مخاطب خاص جذاب باشد.

37. یک استراتژی محتوای فیس بوک برنامه ریزی کنید

از شما می‌خواهم که به عنوان مدیر رسانه‌های اجتماعی برای [برند تجاری خود و آنچه ارائه می‌دهید توضیح دهید] عمل کنید. یک تقویم محتوای دو هفته ای پست‌های فیس بوک که برای مخاطبان بسیار جذاب باشد، در اختیار من قرار دهید. به هر پست هشتگ‌ها و ایموجی‌های مناسب اضافه کنید.

درخواست کاربردی از ChatGPT برای تجارت الکترونیک

در دنیای تجارت الکترونیک نیز می توانید از هوش مصنوعی استفاده نمایید که برای نمونه چند درخواست کاربردی از ChatGPT را مشاهده خواهید نمود.

38. یک توضیح در مورد محصول بنویسید

می‌خواهم وانمود کنید که یک متخصص سئو در زمینه تجارت الکترونیک هستید که توضیحاتی قانع‌کننده‌ در مورد یک محصول ارائه می‌کند. من یک عنوان محصول را در اختیار شما قرار می‌دهم و می‌خواهم سه بخش محتوایی مجزا برای توضیحات محصول ارائه دهید. هر بخش باید عنوان خاص خود را داشته باشد.

درخواست کاربردی از ChatGPT برای کمک در دیجیتال مارکتینگ

تصویر(15)

39. یک توضیح کوتاه برای محصول تجارت الکترونیک بنویسید

می‌خواهم وانمود کنید که یک متخصص سئوی تجارت الکترونیک هستید و توضیحات قانع‌کننده‌ای در مورد محصولات می‌نویسد. من یک عنوان محصول را در اختیارتان قرار می‌دهم و از شما می‌خواهم که یک توضیح کوتاه بین 250 تا 300 کاراکتر ارائه دهید.

40. ایده‌های محصول را برای فروشگاه تجارت الکترونیک خود ایجاد کنید

می خواهم از شما به عنوان متخصص محصول برای یک فروشگاه تجارت الکترونیک با تخصص در جستجو و یافتن منبع محصولات جهت فروش آنلاین، استفاده کنم. فروشگاه من در مورد [فروشگاه و انواع محصول خود را تعریف کنید] می‌باشد. همچنین فهرستی از [تعداد ایده‌های محصول] محصول که می‌توانم در فروشگاه آنلاین خود بفروشم ارائه دهید.

41. یک صفحه فرود سئو شده برای محصولی خاص بنویسید

از شما می‌خواهم که به عنوان یک کپی رایتر متخصص در نوشتن صفحه فرود برای کسب رتبه بهتر سئو و نرخ تبدیل بالاتر، عمل نمایید. صفحه فرود را برای [نام محصول شما] بنویسید. می‌خواهم با یک تیتر جذاب شروع کنید تا مخاطبان مورد نظر را مجذوب خود کرده و سپس یک دکمه CTA قرار دهید. در ادامه می‌خواهم سه بخش محتوایی با عناوین مختلف اضافه کنید که هر کدام کلمه کلیدی خاصی را برای محصول هدف ارائه می‌دهند. همچنین در انتهای صفحه، بخش سوالات متداول که حداقل به 5 سوال مشتری در مورد محصول پاسخ می‌دهد، اضافه نمایید.

42. محصولات را در دسته بندی‌های مرتبط ایجاد و مرتب کنید

محصولات را در دسته بندی‌های مرتبط، مرتب کنید. از من بخواهید لیست محصولات را به شما ارائه دهم. از دسته بندی‌های سلسله مراتبی استفاده نمایید و در صورت نیاز دسته‌های زیر مجموعه را ایجاد کنید. محصولات را می‌توان در چند دسته قرار داد. نشان دهید کدام محصولات در یک دسته قرار می‌گیرند. یک توضیح کوتاه جذاب برای هر دسته بنویسید. از این لیست محصول استفاده کنید.

 [لیست محصول خود را وارد کنید]

43. یک استراتژی تبلیغاتی برای یک محصول تجارت الکترونیک ایجاد کنید

از شما می‌خواهم که به عنوان یک تبلیغ کننده عمل کنید. کمپینی برای تبلیغ یک محصول یا خدمات ایجاد نمایید. یک مخاطب هدف را انتخاب کرده و پیام‌ها و شعارهای کلیدی ایجاد کنید. در مورد فعالیت‌های اضافی مورد نیاز برای رسیدن به اهداف، تصمیم گیری و ایده ارائه نمایید. محصولی که شما تبلیغ خواهید کرد:

[عنوان و توضیحات محصول خود را در اینجا وارد کنید]

درخواست کاربردی از ChatGPT برای مشاغل

برای مشاغل مختلف می توانید از هوش مصنوعی استفاده نمایید که در ادامه درخواست کاربردی از ChatGPT برای مشاغل را مشاهده می نمایید.

44. یک متن ایمیل مؤثر و حرفه‌ای ایجاد کنید

این ایمیل را طوری تنظیم کنید که به نظر برسد نویسنده فردی با شخصیت کاریزماتیک و بسیار حرفه‌ای می‌باشد. همچنین حداقل سه نمونه را برای استفاده به عنوان موضوع ایمیل ارائه دهید.

[متن ایمیل خود را اینجا وارد کنید]

45. برای استخدام آگهی بنویسید

من از شما می‌خواهم که به عنوان یک مدیر استخدام متخصص در یافتن متخصصان با استعداد برای یک شغل عمل کنید. من از شما می‌خواهم که یک آگهی شغلی برای [عنوان شغلی] بنویسید. ما به دنبال [شرایط شغلی مانند تجربه و مهارت] هستیم.

46. یک مدل کسب و کار ایجاد کنید

از شما می‌خواهم که به من کمک کنید تا یک مدل کسب و کار برای شرکت [توضیح دهید که تجارت شما در مورد چیست] ایجاد کنم. پاسخ‌های خود را در یک جدول سازماندهی کنید. از شما می‌خواهم پاسخ‌های دقیقی بنویسید که روی ارزش افزوده متمرکز باشند و به عنوان یک مشاوره تخصصی در بازاریابی دیجیتال، عمل کنند.

47. ایده‌های طراحی لوگو ایجاد کنید

از شما می‌خواهم که به عنوان یک طراح گرافیک متخصص در توسعه هویت برند عمل نمایید. حداقل 3 ایده ارائه کرده و ذکر کنید که هر ایده چرا منحصر به فرد است و تفاوت آن با دو ایده دیگر چیست. نام کسب و کار [نام شرکت خود را وارد کنید] می‌باشد و [نام محصولات/خدمات را ذکر نمایید] ارائه می‌دهد. من از شما می‌خواهم که ایده‌های خود را در قالبی ارائه دهید که بتوان به عنوان دستورالعمل اولیه در اختیار یک طراح گرافیک حرفه ای قرار داد.

48. برای نام دامنه ایده ارائه کنید

به من کمک کنید تا برای تجارت خود یک نام دامنه پیدا کنم. نام شرکت من [نام تجاری را وارد کنید] است و [محصولات/خدمات/صنعت] را ارائه می‌دهد. فقط دامنه هایی با پسوند com. را ارائه دهید. نام دامنه نباید بیش از 8 کاراکتر باشد.

درخواست کاربردی از ChatGPT برای ایجاد سایت و کارهای مقدماتی آن 

تصویر(16)

49. ایمیلی برای اخراج یک کارمند بنویسید

ایمیلی برای یک کارمند بنویسید و به او اطلاع دهید که به دلیل زیر اخراج می‌شود:

[دلیل اخراج را ذکر کنید]

متن ایمیل را حرفه ای و مودبانه جلوه دهید. از لحن دلسوزانه و مهربانانه استفاده کنید.

50. یک ایمیل پیشنهاد شغلی بنویسید

با استفاده از پارامترهای زیر یک ایمیل پیشنهاد شغلی بنویسید:

1. نام

2. موقعیت شغلی

3. نام شرکت

4. حقوق پیشنهادی

قبل از نوشتن ایمیل، درخواست نمایید تا این پارامترها را یک به یک وارد کنم.

درخواست‌های متفرقه ChatGPT

در ادامه لیستی از درخواست کاربردی از ChatGPT را در زمینه های متفاوت بررسی خواهد شد.

51. یک کاور برای درخواست شغلی ایجاد کنید

از شما می‌خواهم که یک کاور حرفه ای برای من بنویسید تا به همراه یک درخواست شغلی و با استفاده از پارامترهای زیر ارسال کنم:

1. عنوان شغلی

2. تجربه کاری

3. مهارت ها

قبل از نوشتن نامه، درخواست نمایید تا هر پارامتر را یک به یک وارد کنم.

52. برای روز خود برنامه ریزی کنید

به من کمک کنید تا روز خود را برنامه ریزی کنم. شروع آن از ساعت 9 صبح و پایان در ساعت 5 بعد از ظهر باشد. از من بخواهید تا کاری را که انجام خواهم داد و زمان شروع و پایان آن را وارد کنم. یک جدول ایجاد کنید و برای هر کار یک ردیف با زمان شروع، پایان و ستون جزئیات کار، اضافه نمایید.

53. خلاصه کردن مقاله و متن

از شما می‌خواهم که به عنوان یک محقق بسیار ماهر عمل نمایید. وانمود کنید که می‌توانید تمام اطلاعات مرتبط را از یک متن یا URL که به شما ارائه می کنم، استخراج نمایید. وظیفه شما این است که تمام بخش های مهم را شناسایی و متن را با حفظ جنبه‌های مرتبط، خلاصه کنید.

54. لیستی از وب سایت‌های محبوب در هر موضوعی ایجاد کنید

از شما می‌خواهم که به عنوان یک متخصص عمل کنید. من موضوعی را در اختیارتان قرار می‌دهم و شما لیستی از حداقل 10 وب سایت محبوب در آن موضوع خاص را در اختیار من قرار می‌دهید. وب سایت‌ها را در جدولی تحت نام وب سایت، URL و خلاصه آن ارائه دهید. از من بخواهید تا موضوع را وارد کنم.

اشتراک گذاری:

نظرات

سلام بسیار مفید و کاربردی بود ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *