مزایای کلمات کلیدی با حجم جستجوی صفر
مقاله

چرا باید از کلمات کلیدی با حجم جستجوی صفر در سئو استفاده نمود؟

ممکن است به عنوان یک فرد متخصص در بهینه‌سازی موتورهای جستجو، هنگام بررسی کلمات کلیدی برای سایت خود، عباراتی و کلمات کلیدی با حجم جستجوی صفر را نادیده بگیرید. به خصوص عباراتی که ابزارهای پژوهشی نشان می دهند در طول ماه هیچ جستجویی برای آنها انجام نشده است.

ویژگی کلمات کلیدی با حجم جستجوی صفر

تصویر(1) 

کلمات کلیدی با حجم جستجوی صفر چیست؟

کلمات کلیدی با حجم جستجوی صفر، عباراتی هستند که جستجویی برای آنها صورت نگرفته و ابزارهای سئو مانند، Semrush، Ahrefs و Google Keyword Planner تعداد جستجوهای صورت گرفته برای این عبارات را به صورت ماهانه صفر گزارش می دهند. البته، برای توسعه استراتژی محتوا خود صرفا به ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی سئو اکتفا نکنید.

آیا ChatGPT حجم جستجوی کمی دارد؟

همانطور که بیان شد، ممکن است ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی حجم جستجوی انجام شده برای عبارات را به صورت نادرست نشان دهند. به عنوان مثال، ChatGPT طی چند ماه اخیر، یکی از مهم ترین کلمات کلیدی در اخبار فناوری به شمار می رود اما، برخی از ابزارها جستجوهای صورت گرفته برای این کلمه کلیدی را نمایش نمی دهند.

تفاوت بین کلمات کلیدی طولانی و کلمات کلیدی با حجم جستجوی صفر چیست؟ 

کلمات کلیدی با حجم جستجوی صفر مانند عبارت های جستجوی طولانی می باشند که معمولاً حداقل شامل چهار کلمه هستند. کاربران سوالات خود را به شکل های مختلف خواهند پرسید و با توجه به اینکه هر کدام از آنها عبارات جداگانه ای را پوشش می دهند، حجم جستجوی کلمات کلیدی مربوطه، نزدیک به صفر است اما مجموع تمامی این جستجوها، حجم قابل توجهی خواهد بود. 

مزایای کلمات کلیدی با حجم جستجوی صفر

تصویر(2)

به عنوان مثال، کاربرانی که می خواهند برای عبارت "مشتری سالن زیبایی" لینک سازی انجام دهند، می توانند همان سوال را با تفاوت‌های کوچکی جستجو کنند. به عنوان مثال، ممکن است عبارات "چگونه برای سالن زیبایی لینک سازی انجام دهیم" یا "لینک‌سازی برای آرایشگاه زیبایی" را مطرح نمایند. در واقع هر دو پرسش‌ نسخه‌های متفاوتی از یک سؤال هستند که هر کدام به تنهایی حجم جستجوی کمی دارند اما وقتی هر دو پرسش با هم ترکیب شوند، می توانند حجم جستجوی قابل توجهی داشته باشند.

آیا ابزارهای برنامه ریزی برای کلمات کلیدی قابل اعتماد هستند؟

این ابزارها تا حدودی قابل اعتماد هستند اما این امکان وجود دارد که در مورد حجم جستجوی کلمات کلیدی اختلاف داشته باشند. زیرا بر اساس اطلاعات موجود، حجم جستجو را حدس می‌زنند که ممکن است با واقعیت متفاوت باشد. علاوه بر این، به دلیل تفاوت در رفتار کاربران و روش جستجوی آنها، دو ابزار مختلف می توانند برای یک کلمه کلیدی، حجم جستجوی متفاوتی را نشان دهند. به عنوان مثال، یک ابزار ممکن است حجم جستجوی عبارتی را 2900 و ابزار دیگر 9900 نمایش دهد.

مزیت‌های استفاده از کلمات کلیدی با حجم جستجوی صفر

  1. رقابت کمتر 

اکثر کارشناسان سئو به کلمات کلیدی با حجم جستجوی صفر اهمیت نمی دهند زیرا بر این باور هستند که کاربران آنها را جستجو نخواهند کرد. با در نظر داشتن کلمات کلیدی که حجم جستجوی آنها صفر در نظر گرفته شده است، می توانید نسبت به رقبای خود برتری پیدا کنید.

دلایل استفاده از کلمات کلیدی با حجم جستجوی صفر

تصویر(3)

  1. مخاطب هدف 

معمولاً کلمات کلیدی با حجم جستجوی صفر با مخاطبین شما بسیار مرتبط هستند. بنابراین با استفاده از این عبارات، احتمال بیشتری وجود دارد که مخاطبان هدف را به سایت خود جذب کنید. اگر چه اطلاعاتی در خصوص تعداد افرادی که کلمات کلیدی با حجم جستجوی صفر را سرچ می‌کنند وجود ندارد اما با بررسی صفحات فرود ایندکس شده در گوگل می توانید متوجه شوید که به دنبال چه چیزی هستند.

  1. ایجاد ترافیک 

در صورتی که کسب و کار شما رتبه خوبی برای کلمات کلیدی با حجم جستجوی بالا دارد، ممکن است به دنبال افزایش ترافیک از طریق کلمات کلیدی با حجم صفر باشید.

یافتن کلمات کلیدی با حجم جستجوی صفر

تصویر(4)

نحوه یافتن کلمات کلیدی با حجم جستجوی صفر

  1. درک ارتباط 

هنگامی که در جستجوی اطلاعات هستید، احتمالاً به دنبال محتوایی خواهید بود که با درخواست شما مرتبط باشد و به شما کمک کند تا به هدف خود برسید. با درک اینکه کاربران در جستجوی چه کلماتی هستند، می‌توانید تصمیم بهتری برای استفاده از آن عبارات در کسب و کار خود اتخاذ کنید. 

  1. کلمات کلیدی مرتبط 

هر چه بیشتر مردم به دنبال عبارات مرتبط باشند، بهتر است. زیرا، نشان می‌دهد که آن موضوع برای آنها مهم می باشد و به احتمال زیاد درخواست و جستجوی بیشتری در این زمینه دارند. وقتی در نوار جستجوی گوگل کلمه‌ای را تایپ می‌کنید، گوگل پیشنهاداتی در مورد جستجوهای مرتبط با آن کلمه به شما نشان می‌دهد. بنابراین، کلمه کلیدی اصلی خود را در گوگل تایپ کرده و پیشنهاداتی که نمایش داده می‌شوند را بررسی کنید.

راهکارهایی برای جذب ترافیک از  طریق کلمات کلیدی با حجم جستجوی صفر

انواع اصطلاحات و کلمات کلیدی را به کار بگیرید

از چندین کلمه کلیدی برای رفع نیاز بازدیدکنندگانی که به وب‌سایت شما مراجعه می‌کنند، استفاده نمایید. با افزودن کلمات کلیدی مرتبط، ترافیک بیشتری دریافت خواهید کرد. ممکن است کلمات کلیدی انتخاب شده حجم جستجوی کمی داشته باشند اما اگر به استراتژی شما اضافه شوند، ارزشمند خواهند بود.

جذب ترافیک به وسیله کلمات کلیدی با حجم جستجوی صفر

تصویر(5)

جمع بندی

کلمات کلیدی، پایه‌ و اساس استراتژی سئو شما هستند. باید عبارات مرتبطی را انتخاب کنید تا بتوانید به اهداف تجاری خود دست یابید. بهتر است از کلماتی استفاده نمایید که مخاطبین شما به دنبال آنها هستند و به عبارتی کلمات کلیدی با حجم جستجوی صفر را باید با برنامه و سیاست استفاده نمایید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *