دلایل استفاده از مخفی کردن لینک یا Link Cloaking
مقالات تخصصی IT و هاستینگ

مخفی کردن لینک یا Link Cloaking چیست و چرا باید از آن استفاده کنید؟

Affiliate Marketing، یکی از بهترین روش ها برای کسب درآمد آنلاین در اینترنت است. برای  همکاری در فروش، صرفا باید محصولات دیگران را معرفی کنید و پورسانت دریافت نمایید. با این حال، Affiliate Marketing کار آسانی نیست و افراد زیادی برای انجام آن با مشکل مواجه می شوند و نمی توانند درآمدزایی کنند. به همین دلیل، رقابت شدیدی در این حوزه وجود دارد. در واقع، برای کسب موفقیت باید به صورت مداوم در این زمینه تلاش نمایید. 

معمولاً شرکت های متقلب بدافزارهای مخرب را در مرورگرها راه اندازی می کنند تا بتوانند لینک های Affiliate را با URL های موردنظر خود جایگزین نموده و کمیسیون ها را به حساب خودشان انتقال دهند برای مقابله با این موارد باید از مخفی کردن لینک یا Link Cloaking استفاده نمود. 

مخفی کردن لینک یا Link Cloaking چیست؟

با استفاده از مخفی کردن لینک یا Link Cloaking، می توانید URL های طولانی Affiliate را کوتاه‌تر کنید و نرخ کلیک بالاتری به دست آورید. با انجام تکنیک Link Cloaking، وقتی شخصی روی لینکی کلیک کند به منبع اصلی آن ریدایرکت می شود اما URL واقعی که حاوی کد همکاری در فروش است، مخفی خواهد ماند. این امر سبب حفظ کمیسیون بازاریاب می گردد. 

دلایل استفاده از مخفی کردن لینک یا Link Cloaking

تصویر(1)

معمولاً لینک های Affiliate طولانی هستند و به خاطر سپردن آنها دشوار است. این لینک ها معمولا یک Affiliate ID مانند نمونه زیر را نمایش می دهند:

http://www.example.com/products/?product_id=111&affiliate=111

لینک بالا غیر جذاب و طولانی است. با روش Link Cloaking می توانید آن را کوتاه کرده و به یک لینک اختصاصی تبدیل کنید.

http://www.example.com/refer/productname

همانطور که مشاهده می کنید، لینک دوم بهتر بوده و دارای سازماندهی مناسب تری است. بنابراین، به جای استفاده مستقیم از لینک همکاری در فروش، بهتر است با تکنیک Link Cloaking، آن را به شکلی حرفه‌ای‌تر و زیباتر نمایش دهید.

دلایل استفاده از مخفی کردن لینک یا Link Cloaking

در ادامه به بررسی دلایل اصلی استفاده از مخفی کردن لینک یا Link Cloaking و در نتیجه مخفی کردن Affiliate links پرداخته می شود.

1. کاهش ضرر کمیسیون

نمونه هایی از مخفی کردن لینک یا Link Cloaking

تصویر(2)

اکثر شبکه های affiliate marketing در خصوص بدافزارها هشدار می دهند زیرا ممکن است لینک همکاری در فروش را با URL دیگری جایگزین نموده و کمیسیون آنها را به سرقت ببرند. تنها راهکار برای مقابله با این مشکل، استفاده از تکنیک مخفی کردن لینک یا Link Cloaking می باشد. 

2.Cloaking به ردیابی کمک می کند

پیگیری تمامی معیارها حتی تعداد کلیک روی لینک های Affiliate، مهم است. افزونه هایی برای Link Cloaking وجود دارند که این کار را به خوبی انجام می دهند. توسط این افزونه ها می توانید تمام کلیک های روی لینک های همکاری در فروش را ردیابی کرده و بررسی نمایید که کدام پست ها، صفحات یا بخش های وبلاگ، بیشترین پورسانت را تولید می کنند. 

3. افزایش نرخ کلیک یا CTR

معمولاً لینک های Affiliate غیر جذاب و ناخوشایند هستند. در واقع ظاهر نامناسب آنها موجب می شود تا افراد روی لینک ها کلیک نکنند. با زیبا سازی و درج نام برندتان در URL ها، می توانید نرخ کلیک خود را افزایش دهید. 

روش های مخفی کردن لینک یا Link Cloaking

تصویر(3)

4. نرخ ارسال ایمیل را افزایش دهید  

در اغلب مواقع، افزودن لینک‌های Affiliate به ایمیل‌هایتان موجب خواهد شد تا به عنوان اسپم شناخته شوند و بدین ترتیب ممکن است ایمیل های شما در لیست سیاه قرار گیرند. برای درج لینک‌های Affiliate در یک کمپین بازاریابی ایمیل، پیشنهاد می شود از تکنیک مخفی کردن لینک یا Link Cloaking استفاده کنید. 

5. مدیریت آسان لینک ها  

اگر شبکه Affiliate تصمیم به تغییر URL های محصولات خود یا تعطیلی کسب و کار بگیرد، جایگزین کردن تمامی لینک های  همکاری در فروش، بسیار دشوار خواهد بود. البته، با استفاده از یک افزونه ساده برای مخفی‌سازی لینک در وردپرس، تعویض URL های قدیمی به سادگی قابل انجام می باشد. تنها نیاز است لینک را در تنظیمات افزونه اصلاح نمایید تا به صورت خودکار در تمام سایت تغییر یابد. 

6.مقابله با مسدود کننده تبلیغات

برخی از افزونه های مرورگر مانند AdBlock Plus، از نمایش تبلیغات به کاربران اینترنتی، جلوگیری می کنند. ممکن است کاربران شما از این افزونه در مرورگر خود استفاده نمایند. همچنین، برنامه های مسدود کننده تبلیغات اگر تصاویر موجود در صفحه را یک بنر تبلیغاتی تشخیص دهند، از نمایش آنها جلوگیری خواهند کرد. معمولاً با پنهان کردن لینک ها، این مشکل رفع شده و بنر شما نمایش داده می شود.  

چگونگی استفاده از مخفی کردن لینک یا Link Cloaking

تصویر(4)

7. ایجاد لینک‌های همکاری nofollow

در اغلب مواقع، گوگل لینک های Affiliate را به عنوان dofollow نمی پذیرد و ممکن است در صورت استفاده از آنها، وبلاگ شما را جریمه کند. افزودن دستی قابلیت rel=nofollow زمان بسیار زیادی را از شما خواهد گرفت. البته با استفاده از یک افزونه مخفی کردن لینک یا Link Cloaking، این فرآیند به آسانی قابل انجام است.

نحوه پنهان کردن لینک های Affiliate

امروزه افزونه های زیادی وجود دارند که می توانند در پنهان کردن لینک های Affiliate به شما کمک کنند. محبوب ترین آنها عبارتند از: 

1.  Pretty Link Lite  

افزونه Pretty Link Lite یک پلاگین رایگان برای مخفی کردن لینک‌ها در وردپرس است. این افزونه به شما کمک می‌کند تا به راحتی لینک‌های Affiliate خود را مدیریت نمایید و به طور خودکار تگ nofollow را به لینک‌های همکاری در فروش خود بیفزایید.

افزونه های مخفی کردن لینک یا Link Cloaking

تصویر(5)

2. Easy Affiliate Links  

یک افزونه‌ ساده دیگر برای مخفی کردن لینک‌ها، Easy Affiliate Links می باشد که برای سیستم همکاری در فروش طراحی شده است. با استفاده از این افزونه می توانید لینک های همکاری در فروش خود را مخفی نموده و آنها مدیریت کنید.

جمع بندی

ممکن است برخی از افراد تصور کنند مخفی‌سازی لینک‌ها تقلب محسوب می شود اما این طور نیست و مخفی کردن لینک یا Link Cloaking عملی ساده و صادقانه به شمار می رود. اگر در انجام فعالیت‌های بازاریابی همکاری در فروش جدی هستید و قصد حفاظت از کمیسیون های خود را دارید، توصیه می شود از تکنیک Link Cloaking استفاده کنید. این امر از مشکلات زیادی جلوگیری خواهد کرد. 

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *